طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

فرزاد دلیری farzaddaliriساربوک sarboukسارا  کلانتریمهدی جعفری منشبلوک سبک لیپررضا مفاخرافشین قربانیوحید حمزه پورAbolfazl Nabaviناهیده تقویامیررضا امیریhosein baharestani
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

خانه‌ای ساحلی در منطقه‌ای متروک با مناظری خیره کننده

طراحی در فرم پلان آزاد

بازدید : 101,230 بار

14 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

استفاده از پلان آزاد، یک اصطلاح کلی مورد استفاده برای طراحی معماری داخلی است. در این مقاله طراحی خانه‌ای ساحلی با پلان‌هایی که در آن فضا‌ها به صورت باز و بزرگ دیده شده‌اند و حداقل کوچک‌سازی و محدود کردن در آن اتفاق افتاده را بررسی می کنیم. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
خانه‌ای ساحلی در منطقه‌ای متروک

در مورد این ایده‌ی نوین طراحی همین کافی است، که طراحی در فرم پلان آزاد یعنی ر‌هایی از هر نوع محدودیت در انقباض و انبساط افقی پلان و امکان ایجاد یک ساختار، با ارزش برابر در تمام محیط اتفاق بیافتد. اقامت در یک جزیره‌ی متروکه با جذابیت‌های خاص خودش، بعد از پیدا کردن یک خانه‌ی 3 اتاق‌خوابه، به همراه 2 حمام که به سبک پلان آزاد طراحی شده است، جذابتر هم خواهد شد.

ذخیره عکس
خانه‌ای ساحلی در منطقه‌ای متروک

این خانه توسط معمارانی باذوق در منطقه‌ی والپارایزوی (Valparaíso) کشور شیلی با متراژ 180 مترمربعی طراحی شده است. درطراحی فضاهای داخلی این خانه، فضای گسترده برای اتاق‌نشیمن و آشپزخانه به علاوه‌ی دو ایوان، یکی داخلی و دیگری روباز ساخته شده است.

ذخیره عکس
خانه‌ای ساحلی در منطقه‌ای متروک

پنجره‌های شیشه‌ای که از کف تا سقف ارتفاع دارند، فضای داخلی اتاق‌نشیمن را کاملاً نورگیر کرده‌اند و برای طراحی فضای آشپزخانه، کابینت‌ها و دیوارها، از چوب مرغوب استفاده شده است. کف‌پوش‌های راه‌راه این ویلای ساحلی هم از چوبی بادوام ساخته شده‌اند.

ذخیره عکس
خانه‌ای ساحلی در منطقه‌ای متروک

طراحی سازه این ویلا با زاویه‌ها و لبه‌های تیز، در کنار دیواره‌هایی از چوب کاج با طیف رنگی متفاوت برجسته شده، تا بتواند با ایجاد عمق، منعکس کننده‌ی محیط اطراف تالاب تانکوین (Tunquén) باشد. 

ذخیره عکس
خانه‌ای ساحلی در منطقه‌ای متروک

طراحی سقف تقریباً مسطح این ویلا، تصویری ثابت از خانه و محیط زیست اطراف آن ایجاد کرده است. این خانه در 122 کیلومتری از پایتخت شیلی، شهر سانتیاگو، با چشم اندازه‌ی محصور شده با اقیانوس آرام و تالاب تانکوین قرار دارد. دره‌ی پر از صخره‌ی متروکه در کنار این ویلا، فضای آرام و ساکتی را برای این بنا ایجاد کرده است.

ذخیره عکس
خانه‌ای ساحلی در منطقه‌ای متروک

با طراگاه همراه باشید و نقطه نظرات خود را ثبت کنید.


بازدید : 101,230 بار

14 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیطراحی سقفطراحی اتاق‌خوابطراحی آشپزخانهمحیط زیستطراحی اتاق‌نشیمنطراحی د‌ر فرم پلان آزادپلان آزادمعماریمعماری ویلا

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 23:33