طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سینا علیزادهفریناز رضویسجاد اسدیامیر دیزانیامیرحسین امیریسیروس مهراندیشمـــهـکامه کــرمانـیوحید حمزه پورkaveh maleknejadبهمن احمدیکمال کمونهسهند منشی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

تاثیر آینه‌ها در دکوراسیون داخلی منزل

سفر به دنیای آینه‌ها در دکوراسیون داخلی منزل

بازدید : 73,368 بار

17 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

آینه‌ها نه‌ تنها در زیباسازی فضای داخلی منازل نقش به‌سزایی بازی می‌کنند، بلکه موارد کاربردی زیادی نیز دارند. با طراگاه نگاهی به این موضوع داشته باشیم، که آینه‌ها چگونه می‌توانند دکوراسیون داخلی را وسیع و دلباز جلوه دهند.

ذخیره عکس
تاثیر آینه‌ها در دکوراسیون داخلی منزل

این روزها آینه‌ها در دکوراسیون داخلی، به عنوان ابزاری برای بزرگ‌نمایی فضا کاربرد زیادی دارند و به‌همین دلیل استفاده از آن‌ها در محیط‌های کوچک توصیه می‌شود. اصولاً اتاق‌های کوچک، راهروها، یا ورودی‌های تنگ باریک با آویختن آینه به دیوار، خیلی بزرگ‌تر از آنچه هستند جلوه می‌کنند. آینه‌ها در فضا‌های کوچک بیشترین کاربرد را دارند. ترکیب آینه با نورپردازی سطحی مناسب، می‌تواند حس قرار گرفتن در فضای بزرگ و زیبا را به شما القا کند و با کم‌ترین هزینه تغییری شگرف در اتاق یا خانه‌ی شما پدید آورد.

ذخیره عکس

 

باید توجه داشت که این کار صرفاً، به منظور تعادل و توازن انجام می‌پذیرد، بنابراین باید آینه در مکانی قرار گیرد که انعکاس نور و فضا در آینه، محیط را از نظر بصری بزرگ‌تر نشان دهد و به آن عمق بیشتری بخشد.

از این رو محل و قرارگرفتن آینه و شکل ظاهری آن بسیار مهم است.

ذخیره عکس

 

هم‌چنین استفاده از آینه در یک محیط باریک، محیط را بازتر و وسیع‌تر نشان می‌دهد.

در جاهای بزرگ‌تر مثل اتاق‌نشیمن، ترکیب آینه با دیوار یا نصب آینه سرتاسری به دیوار به جای رنگ و کاغذ دیواری به شما امکان ‌دهد، سطح براق خلق کنید که به آسانی قابل تمیز کردن باشد.

در صورتی‌که رنگ و کاغذ دیواری نمی‌تواند سطح براقی به وجود بیاورد. 

قرار دادن یک شمع در مقابل آینه، حسی شاعرانه به فضا می‌دهد. قاب آینه و شمعدان را باتوجه به سبک دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید. انعکاس نور ملایم حاصل از این چیدمان، محیطی آرام و جذاب برای شما فراهم می‌آورد. 

ذخیره عکس
تاثیر آینه‌ها در دکوراسیون داخلی منزل

بهره‌گیری از چند تکه آینه بزرگ و سراسری روی کل دیوار برای قسمتی ورودی حال و راهروها و فضای‌های باریک نه تنها مقرون به صرفه و عملی نیست، بلکه از نظر کارشناسی ایده‌ی خوبی هم به‌شمار نمی‌رود، اما کاربرد چندین آینه بزرگ و کوچک روی دیوار راهرو یا مقابل پنجره‌ها با صرف هزینه کم‌تر می‌تواند اثر مطلوبی در فضای خانه‌تان داشته باشد. بهتر است چندین آینه شکیل با قاب‌های زیبا به صورت تصادفی در هر دو طرف دیوارها قرار دهید.  

ذخیره عکس
تاثیر آینه‌ها در دکوراسیون داخلی منزل

شما می‌توانید از یک آینه‌ی قدی با پایه‌ی متحرک در اتاق‌خواب‌تان بهره بگیرید، ولی اگر فضای کافی برای قرار دادن آینه در اتاق ندارید، را می‌توانید آینه را در پشت درب ورودی یا کمد دیواری نصب کنید. در طراحی‌های مدرن، بسیاری از طراحان داخلی آینه را بالای تخت‌خواب روی سقف نصب می‌کنند، این کار به زیبایی فضای اتاق کمک بسیاری می‌کند. جای مناسب دیگر برای استفاده از آینه‌ها، حمام‌های کوچک هستند. اگر بتوانیم نورپردازی را هم به طور مناسب انجام دهیم، متوجه تغییرات چشم‌گیری در مکان مورد نظر خواهیم شد. این کار تنها با صرف مقدار کمی هزینه، به راحتی تغییرات اساسی در دکوراسیون داخلی منازل ایجاد می‌کند و هم‌چنین دارای موارد کاربردی بی‌شماری هم خواهد بود.

ذخیره عکس
تاثیر آینه‌ها در دکوراسیون داخلی منزل

در این زمینه نظرات خود را با طراگاه به اشتراک بگذارید‌.


بازدید : 73,368 بار

17 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاآینهطراگاهطراحی داخلیدکوراسیون منزلاتاق‌خوابتخت‌خوابقاب‌های زیبا‌راهروچیدمانکاغذدیواریرنگ

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 23:42