طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

zahra sadeghiآذران پلاستیک azaran-plasticمحمد قديريرزیتا فتاحیسحرناز سلیمانی پاکجواد خداییاستیل البرز pr@steelalborz.comسهند چوبانمحمد احمدیboshra javaheriمحمدحسین صفاریانرضا قره داغی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی تجاری

بازار ساخت و ساز های تجاری، بار دیگر رونق گرفته است

بازدید : 11,648 بار

17 آبان 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

بازار ساخت و سازهای تجاری، بار دیگر رونق گرفته است. سرمایه گذاران در فکر راهکارهایی فراتراز معماری سنتی برای به حداکثر رساندن بازده تجاری پروژه هایشان هستند. در بازار رقابتی امروز سادگی تناسب عملکرد و شکل مهم ترین موضوع در طراحی تجاری است. طراگاه این موضوع را بررسی میکند.

ذخیره عکس
طراحی تجاری

همیلتون ویلسن (Hamilton Wilson) سرپرست گروه معماری ویلسن ( Wilson Architects)به پنج راهکار اساسی برای برجسته سازی توسعه طراحی  پروژه می پردازد:

  • طراحی منعطف و دراز مدت

توسعه ی نوین باید ماندگار ودارای طراحی منعطف برای سازگاری با نیازهای متغیر باشد، طراوت و سازگاری، استفاده ی بهینه از بنا تنها راه قابل قبول برای بودجه های محدود است. روش طراحی پژوهش محوراین اطمینان را می دهد که امکانات پیش بینی شده در هر خیابان برای به حداکثر رساندن ساختمان های موجود یا بالقوه تامین شده است. نبود نوعی از سرمایه گذاری و برنامه ریزی می تواند در دراز مدت گران تمام شود وعمر مفید پروژه را کاهش دهد.

  • تکنولوژی را در سراسر پروژه جاری کنید

استفاده از وای فای (Wi-Fi)و سایر تکنولوژی ها اکنون در تمام ابعاد یک پروژه شایع شده است. انعطاف و سازگاری برای تکنولوژی آینده باید در پروژه جای داده شود. نگاه به آینده در عرصه ی طراحی می تواند به عمر بنا بیافزاید. این انعطاف برنامه ریزی شده قدرت واقعی در دنیای اقتصاد است. جاییکه تغییرات تکنولوژیک به سرعت رخ میدهد و بازار همواره منتظر اتفاقی بزرگ است.

  • حس هویت و ارتباط

خریداران به دنبال حس هویت در ساختمان های تجاری هستند،چیزی که راهکار طراحی پژوهش محور برای سال ها با موفقیت آن را به انجام رسانده است.توسعه  با ویژگی هایی مشخص در طیف مکان به مردم کمک می کند تا احساس کنند بخشی از یک اجتماع هستند.

  • محیط کیفی

مکان های باشکوه تولید را افزایش می دهند و به تجارت کمک می کنند تا به اهداف راهبردهای خود دست یابند. بسیاری از شرکت ها مکان هایی استثنایی طراحی میکنند تا به نیازهای مخاطبشان در فضای مناسب پاسخ دهند. آنها از آخرین مطالعات صورت گرفته در مورد طراحی مکان در جهت اطمینان از تاثیرگذاری مکان استفاده میکنند. آنچه که یک محیط را جذاب جلوه میدهد می تواند مبلمان،جایگذاری عناصر طراحی و به روز بودن این عناصر باشد. تمام اینها در کنار صرفه ی اقتصادی به پروژه معنا می بخشد.

  • بازار پذیری

توسعه ی مکان میتواند با ایجاد فعالیت در طراحی طبقه ی همکف مثل خرده واحد های تجاری آغاز شود.فعالیت هایی که مخاطب را به داخل فضای تجاری بکشانند. طراحی منظر در این مقوله نقش اساسی ایفا میکند، توجه به منظر ساختمان از طریق معرفی عناصر منظر در سراسر ساختمان،فرصت هایی برای تعامل افراد در فضا میسازد.

آنچه گذشت پاسخی موثر و ارزشمند به مساله جایگزینی محیط های سنتی تجاری با نمونه های کارآمد و مدرن است که افزایش فروش را تضمین میکنند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

یک راهکار طراحی پژوهش محور، مخاطب را در مرکز طرح قرار می دهد و به کنکاش در مورد چگونگی استفاده از فضا و تاثیر فضا بر رفتار واحساس انسان می پردازد. برای سرمایه گذاران، این روش های طراحی نوعی ارزش افزوده است. ساختمان هایی که با محوریت مخاطب طراحی شده اند، در دراز مدت تاثیرگذارتر ومنعطف تر هستند. آنها در پی افزودن ویژگی هایی به فضا در جهت افزایش فروش در طول زمان هستند. اما سرمایه گذاران چگونه می توانند این راهکار را در پروژه هایشان اعمال کنند؟

 

ذخیره عکس

نظرات خود را با طراگاه دز میان بگذارید.


بازدید : 11,648 بار

17 آبان 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 03:29