طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

بهرام قربانیساغر صادقیافشین قربانیشرکت بازرگانی رنگین کاج پارس(Foresco _ فارسکو)مرضیه مجدالاشرافیعلی رضا بندر ابادرضا قره داغیجواد خداییروناک رافتحسین نوروزیبلوک سبک لیپرجلیل موسوی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

برج هایی از جنس کانتینر

برج هایی از جنس کانتینر کاری از گروه جی ای برنده جایزه بین المللی ایده برتر در سال 2015

بازدید : 31,345 بار

30 آذر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

کانتینر ها راه حلی را برای بسیاری از مشکلات معمارانه ی امروز به ارمغان آورده اند. در اینجا با یک نمونه از این برج های کانتینری با همراهی طراگاه آشنا شوید.

ذخیره عکس
رقابت بین برج های ساخته شده از کانتینر

این طرح می تواند 9 تا 16 طبقه را با کنار هم قرار دادن کانتینر ها فراهم کند. پوسته ی فولادی کانتینر ها نقش سازه ای ایفا می کنند به طوری که هیچ سازه ی اضافی برای تقویت آنها مورد نیاز نیست، این امر موجب عدم نیاز به سیستم های هزینه بر سازه ای است که صرفه جویی در هزینه ها را به دنبال دارد.

مشکلی که در این سیستم ساخت وجود دارد این است که تنها می توان کانتینر ها را از گوشه به هم چسبانید و این میزان هم پوشانی برای تامین استحکام سازه ای این برج ها کافی نیست. بنابراین سازنده قادر به تغییر فرم بنا نیست و همین باعث می شود که نقشه به عنوان مشکل اصلی در این شیوه ی ساخت دیده شود .

ذخیره عکس
ایده ی آنها برآمده از بافت متراکم شهر بمبئی هند

اتاق خواب ها تقریبا90/1   متر عرض دارند و طول آنها حدودا28/2  است، البته این اندازه ها بدون احتساب عایق بندی است.در پروژه ای که در شهری مثل بمبئی اجرا می شود، عایق کاری می تواند این اندازه را به20/2 کاهش دهد. با اضافه کردن عایق بیرونی تنها حدودا 30/0 متر در اطراف اتاق خواب باقی می ماند که این خود باعث بروز مشکلات اجرایی است.می دانیم که ابعاد این محفظه های فلزی برای کامیون های حمل کننده طراحی شده اند و نه برای زندگی انسان و این همان محدودیتی است که خلاقیتی معمارانه را طلب می کند.

ذخیره عکس
زندگی در کانتینر چه احساسی را برای مخاطب ایجاد می کند؟

آنچه مجموعه های کانتینری را جالب تر میکند، اجرایی بودن این طرح ها است، زیرا این ایده ها توسط شرکتهایی مطرح میشوند که ساختمان های واقعی می سازند. کانتینر ها جعبه های سحر آمیزی هستند با کمترین هزینه و کمترین زمان ساخت و بالاترین استاندارد های کیفی و اجرایی.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در مطالب بیشتر با نمونه های بیشتری از این پروژه های خلاقانه معماری آشنا میشوید پس دوستانه با ما همراه باشید.


بازدید : 31,345 بار

30 آذر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Friday , 26 May , 19:32