طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

Shaqayeq Abaszadeميثم ذکرياييویستابست vista bestسامسونگ samsungفریناز رضویامیر دیزانیبهمن احمدیعلیرضا شریفانسهند چوباننگار سریع الاطلاقاسماعیل سحاب رحمن پناهمهدی مصلحی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

خانه Dior

این ساختمان ادای احترامی به صنعت مد است

بازدید : 47,215 بار

15 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

خانه ی دیور، بنای شاخصی در شهر سئول است که با حرکات مواج رو به آسمان حضور خود را فریاد می زند، طراگاه نگاهی انداخته به ساختمانی که محل تلاقی مد و معماری است. 

ذخیره عکس
خانه Dior

کریستین پورتزامپارک (Christian de Portzamparc  ) طراح بنا اینگونه می گوید : « من می خواستم ساختمان، برند دیور را معرفی کند و کار کریستین دیور (Christian  Dior) را منعکس سازد و همچنین  سطوح را مانند پارچه کتان سفید مواج که طراح مد آن را طراحی میکند در آورم.این سطوح که روبه آسمان اوج میگیرند و مانند موج در حرکت هستند، به وسیله ی تعدادی از خطوط قطع می شوند و از پوسته هایی از جنس الیاف شیشه ای ساخته شده اند و با دقت ساخت یک هواپیما به یکدیگر نصب شده اند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در این محله ی سئول ساختمان های چهارگوش در یک ردیف قرار گرفته اند، جاییکه محل اشتغال مارک های بین المللی و برجسته ی مد می باشند و مانند یک مجسمه در حال ادای احترام به ساختمان دیور ایستاده اند و همگان را به ورود به فضای داخلی دعوت می کنند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

در ورودی که دو پوسته از جنس سطوح فلزی در کنار یکدیگر ساخته شده، در واقع نوعی قوس نوک تیز مدرن را می سازند که بسیار شبیه لباس هستند. از طرف دیگر مشتری ها در فضای داخلی عناصری را مشاهده می کنند که توسط پیتر مارینو (Peter Marino  ) طراحی شده است.

ذخیره عکس
خانه Dior

ایده پردازی برای ساختمانهای خاص، گاهی شگفت آور و مهیج است، این ساختمان چقدر موفق شده تا طراحی برند دیور را منعکس کند؟ مشاهدات و نظرات خود در این زمینه را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 47,215 بار

15 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 20:31