طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

sina kamali tabriziآیدین صادقینگار محمدیاکبر تقی زادهFarzin Forouzanامین قشقاییShaqayeq Abaszadeنگار سریع الاطلاقmohammad marvastyشرکت رویا طرح داخلیداوود آبادیامیر قاسمی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

دنیایی از سبک‌های دکوراسیون داخلی ملل مختلف

سفر به ملل مختلف برای آشنایی دکوراسیون داخلی کشور‌های جهان

بازدید : 73,541 بار

28 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

هزاران روش گوناگون توسط انسانها در نقاط مختلف دنیا برای دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما تنها تعدادی از آن ها توانسته‌اند راهشان را در مسیر اصلی جهانی بیابند و به شهرت برسند. در ادامه با طراگاه همراه باشید تا ادامه‌ی بخش اول سبک‌های دکوراسیون داخلی ملل را بررسی کنیم.

ذخیره عکس
سبک‌های دکوراسیون داخلی

تقسم‌بندی اسلوب‌های طراحی داخلی به دو روش انجام می‌شود: یکی بر اساس منطقه جغرافیایی، و دیگری بر اساس دوره‌های تاریخی، دسته‌ای که بر پایه موقعیت جغرافیایی شکل گرفته است شهرت بیشتری دارد، زیرا با منطقه آب و هوایی خود و شرایطی که از همان مکان برخاسته، هماهمنگی بسیار زیبایی به وجود می آورد. در ادامه به ذکر برخی از سبک‌های دکوراسیون داخلی ملل مختلف بر اساس این روش تقسیم بندی می‌پردازیم:

ذخیره عکس

دکوراسیون داخلی سوئدی


کشور سوئد و همسایگان نزدیک به آن، زمان های طولانی به واسطه‌ی سبکی که به نام « اسکاندیناویایی» یا «سوئدی» معروف است و در آن چوب‌های سنگین با کارهای ساده اما خطوط ظریف و با سلیقه به کار می‌رود، شناخته می‌شدند. دکوراسیون سوئدی از دل سبک طراحی اسکاندیناوی بیرون آمده که باید به عنوان سبکی کاملاً مجزا و منحصر‌به‌فرد مورد مطالعه قرار گیرد. به هر صورت، آنچه در تاریخ سوئد و ریشه‌های فرهنگی آن وجود دارد، مربوط به گذشته وایکینگ‌ها است. دیوارها اغلب به رنگ سفید روشن رنگ‌آمیزی می‌شوند تا علاوه بر روشنی فضا، جلوه‌ای خاص به وسایل ببخشد. گنجه‌های فرانسوی ساخته شده از چوب با حکاکی‌های زیبا یکی‌دیگر از خصوصیات این سبک است.

دکوراسیون داخلی آفریقا


وقتی شما درباره‌ی آفریقا صحبت می کنید ممکن است گونه‌های مختلف دکوراسیون در این قاره به ذهن دیگران خطور کند. یکی از این درونمایه‌ها از فرهنگ سنتی آفریقایی – آمریکایی سرچشمه می‌گیرد، در حالی که ممکن است شما دکوراسیون سرینتی یا مناطق دیگر را مدنظر داشته باشید. در هر حال، هر دوی این ها در انتخاب دکور و آرایه‌های آفریقایی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

دکوراسیون داخلی چینی


جاذبه‌ای کلاسیک در درونمایه طرح‌های شرق دور و کشور چین وجود داد که مبنای آن بر پایه‌ی احترام به طبیعت باستانی است. در زمانی که ملت‌‌های کوچک و رؤسای فئودال آن‌ها در حال جنگ بر سر غذا یا زمین با همسایگان خود بودند، چین در حال ساخت باروت تفنگ و تزئینات ابریشمی بود. بسیاری از این سنت‌ها همچنان باقی‌مانده است. رنگ‌های مورد استفاده مشکی، طلایی، زرد و قرمز است.

ذخیره عکس
سبک‌های دکوراسیون داخلی

اسلوب هندی- انگلیسی


سبک هند و انگلیسی به زمانی برمی‌گردد که امپراتوری انگلستان بر سرزمین هند به مثابه یکی از استان‌های خود حکومت می‌کرد و نمود بارز این سبک در چوب‌های گران‌بهای انگلیسی و پرده‌های سنگین ویکتوریایی است. این شیوه و سیاق طراحی‌داخلی بسیار باشکوه و چشم‌گیر است. سبک آرایه‌ای انگلیسی – شرقی یا هندی و نیز موادی چون عاج و نی همراه است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

دکوراسیون داخلی مکزیکی


هیچ کاری مانند سفر به دیگر کشورها باعث تفریح و هیجان سریع افکار نمی‌شود، مخصوصاٌ کشوری که به واسطه مردم سنتی آن و استفاده هیجان‌انگیز از رنگ‌ها، همین‌طور به کارگیری مواد و مصالح بسیار ارزان و ساده برای آفرینش کارهای هنری به‌صرفه اما زیبا، مشهور است! بله، ما درباره‌ی دکوراسیون داخلی به شیوه‌ی مکزیکی صحبت می‌کنیم. کوسن‌های رنگی و فرش‌های دستباف با رنگ‌های تند مهم‌ترین بخش یک خانه مکزیکی اصیل است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

نظرات خود را با طراگاه با اشتراک بگذارید.


بازدید : 73,541 بار

28 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هادکوراسیون داخلیدکوراسیون مللطراحی داخلیطراگاهسبک سوئدیسبک ژاپنیدکوراسیون آفریقاییسبک چینیسبک‌های هندی و انگلیسیسبک مکزیکی

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 03:24