طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

محمدحسین صفاریانسهراب رفعتهومن بالازادهافشین قربانیکسری سعادت جورضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییفریناز رضویرضا قره داغیMahnaz sharifiتینا شاه محمدیامير احمدي نياصادق صیدبیگی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ایده هایی جذاب برای میزهای تلویزیون مدرن

چگونه میزهای تلویزیون را با چیدمان اتاق نشیمن هماهنگ کنیم؟

بازدید : 27,679 بار

24 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

چیدمان اتاق نشیمن بی نهایت متنوع است و هر جزئی در کلیت دکوراسیون نقش خود را دارد. میزهای تلویزیون نیز مستثنی از این قاعده نیستند. شاید استفاده از کلمه میز در عبارت "میزهای تلویزیون مدرن" چندان درست نباشد. چون در دکوراسیون مدرن یا تلویزیون ها از طریق دیوار کوب ها به دیوار متصل می شوند و یا روی پایه هایی قرار می گیرند که خود بخشی از یک کلِ چند منظوره است. پس عمدتن میز جدا و مستقلی وجود ندارد. ولی برای خلاصه بودن به همان اصطلاح میز اکتفا می کنیم و چند مورد از بهترین سبک ها و طراحی ها را از نظر می گذرانیم.پس همراه طراگاه باشید.

ذخیره عکس

در ابتدا اصطلاحی را معرفی می کنیم تحت عنوان "مرکز سرگرمی (Entertainment Center)" که به مجموعه ای اطلاق می شود که قرار است محل استقرار کلیه وسایل تصویری، صوتی و سرگرمی از قبیل تلویزیون، دستگاه دی وی دی، باندهای صدا، پلی استیشن و... باشد. در واقع مرکزی خانگی برای نگهداری یک چندرسانه ای تمام عیار. چیزی شبیه به این یونیت که طوری طراحی شده تا بخش زیادی از دیوارپشتی در معرض دید باقی بماند و تلویزیون هم بین واحدهای افقی و عمودی که ساختاری L شکل را پدید آورده اند، جا خوش کرده است.

ذخیره عکس

بسیاری از این یونیت های مدرن با همه نوع اشکال و فرم های هندسی بازی می کنند. مثلن فرم های مکعبی باز در اندازه های مختلف و به صورت ساده و مشبک جلوه  چشمگیری خلق می کند. در این یونیت ها تلویزیون در پایین ترین سطح قرار می گیرد و سایر اجزا در یک طرف آن (و گاهی در دو طرف) گسترش می یابند:

ذخیره عکس

اگر فضای کمتری دارید، می توانید از مدل های فشرده تر استفاده کنید؛ مثل مورد زیر که فضاهای ذخیره کمتری حول قسمت تلویزیون طراحی شده اند و تلویزیون در مرکز توجه است:

ذخیره عکس

اما سادگی می تواند فرم های متفاوتی به خود بگیرد. استفاده از چارچوب های مدرن فایبرگلاس به عنوان دیواره های یونیت، می تواند فضاهای باز و منظمی ایجاد کند و ویترین محفوظ تری را در اختیار بگذارد.

ذخیره عکس

برای محیط های عمومی مدرن، استفاده از رنگ های برجسته ایده خوبی است. به خصوص اگر در تعادل با محفظه های شیشه ای قرار گیرد. مثل رنگ نارنجی در مورد زیر که خوشرویی خود را با نورپردازی زیبا به سطح چوبی زیر تلویزیون قرض داده است.

ذخیره عکس

بسیاری از یونیت های سرگرمی مدرن بسیار شخصی و بی آلایش طراحی می شوند. انعطاف پذیری و چندمنظوره بودن ویژگی بارز آن هاست و عبور انرژی از میان فضاهای باز آن ها احساس فراخی بیشتری به فضا می دهد.

ذخیره عکس

اگر قصد دارید تلویزیون را در مقابل پنجره یا جداکننده های غیر دیواری قرار دهید یا اصلن نیازی به یک یونیت سرگرمی بزرگ احساس نمی کنید، همان میزهای تلویزیونی کوچک و ساده کاملن مناسب به نظر می رسند. این میزها با ارتفاعی کم و قسمت های ذخیره کافی می توانند پاسخگوی نیازهای شما باشند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

ایده های خود در زمینه چیدمان و مبلمان داخلی را با طراگاه به اشتراک بگذارید.


بازدید : 27,679 بار

24 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 09:17