طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

kaveh maleknejadهدی شکریانعباس اقسامیپرهام شکوهیMahnaz sharifiسوگند عندليبایزدیار اهیسهند چوبانقالیکده iran carpetرضا جعفری نژادnaser movahedعلیرضا فخفوری
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

معماری نمای باشگاه موج‌سواری بر فضای ساحل شنی

فضای عمومی بر لبه‌ی اقیانوس در استرالیا

بازدید : 22,041 بار

05 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

این پروژه‌ی موفق به صورت یک رقابت معماری راه‌اندازی شد. در دستور اولیه‌ی پروژه، معماری نمای باشگاه موج سواری به صورت بنایی دو طبقه که  شامل باشگاه موج سواری در فضای تجاری بود، طرح‌ریزی شد. در این مقاله به بررسی قسمت‌های مختلف این باشگاه می‌پردازیم. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
طراحی باشگاه موج‌سواری

طرح اولیه این باشگاه موج سواری، ترکیبی از بناهای هماهنگ، ساخت یک فضای عمومی جدید و ایجاد نماهایی از گستره خط ساحلی اقیانوس هند را شامل می‌شود. این طراحی از خط ساحلی ناهموار، ساحل و آیتم‌های آن الهام گرفته است. یک پایگاه ساحلی که با حکاکی روی فضای شنی به وجود می‌آمد.این پروژه شامل فضاهایی همچون یک باشگاه موج‌سواری ساحلی اختصاصی روی لبه‌ی اقیانوس، سه غرفه‌ی تجاری و مناطق فضای باز، بام سبز گسترده با چشم‌اندازی به میدان و خیابان بود.

ذخیره عکس
طراحی باشگاه موج‌سواری

طراحی ورودی این باشگاه سوارکاری طوری بوده است که از خیابان اصلی دید ندارد و از سمت جنوب پروژه هم شبیه دیواری کشیده و کم ارتفاع به نظر می رسد. مکان تپه با چشم‌اندازی گسترده از نما و بامی سبز  بسیار به توسعه طرح کمک کرده است. دیوار باشگاه موج‌سواری پناه‌گاهی زیبا را برای صدای اقیانوس در کنار تفرجگاه مهیا کرده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحی بناهای تجاری به عنوان مجموعه‌ای از غرفه‌های شفاف کم ارتفاع نمایان می‌شوند، که از باشگاه موج‌سواری و قسمت میدان و خیابان عقب‌نشینی کرده‌ و حیاطی عمومی را در محوطه ایجاد کرده است. 

ذخیره عکس
طراحی باشگاه موج‌سواری

فضای عمومی از جنوب به شمال این طرح به صورت آبشاری قرار گرفته‌اند، که از حیاط شروع شده و تا سالن آمفی تئاتر در فضای باز با نمایی به ساحل شمالی کشیده شده‌اند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

وجود درختان کاج موجود در محوطه برای ایجاد سایه در فضای عمومی و نگه داشتن چشم‌انداز به این مکان منتقل شده‌اند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

طرح با نقشه‌ی ناهمواری‌های ساحلی، معماری و فضای باز چشم‌انداز ادغام شده تا با خلق یک تجلی منحصر به فرد، بنای زمینی و شکل ساختمان یکی شود.

ذخیره عکس
طراحی باشگاه موج‌سواری

از اینکه مشتاقانه با طراگاه همراه هستید، بسیار خوشحالیم و منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

   

کانال 


بازدید : 22,041 بار

05 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هامعماریپایگاه ساحلیباشگاه موج‌سواریبام سبز گستردهبناهای تجاری

مطالب محبوب »

Thursday , 22 June , 23:00