طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

رضا صیادیانشهاب میرزاییاننگار محمدیامیرحسین امیرینادیا خوشخویبیژن شجاعینیما کیوانیشرکت رویا طرح داخلیnaser movahedkaveh maleknejadمحمد مهدی فخیمیروناک رافت
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

5 مزیت‌ طراحی باغ‌های صخره‌ای

حیاط خانه را به یک باغ صخره‌ای ساده و زیبا مزین کنید

بازدید : 65,825 بار

16 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نیاز انسان مدرن به زیبایی در عین کمبود وقت، و تغییرات غیر‌قابل پیش‌بینی در الگوهای آب‌و‌هوایی طی قرن اخیر باعث شده، که باغچه‌ها و باغ‌های انبوه قدیمی جای خود را به باغ‌های صخره‌ای مصنوعی دهند. در ادامه با طراگاه همراه باشید تا 5 مزیت طراحی باغ‌های صخره‌ای را برایتان شرح دهیم.

ذخیره عکس
طراحی باغ‌های صخره‌ای

باغ صخره‌ای به باغی می‌گویند، که عمدتاً از سنگ، شن، و ماسه تشکیل شده و دارای فضای سبز اندک و مینیمالی است. شما هم بر اساس نیازتان می‌توانید از طراحی ساده و زیبای این باغ‌ها در حیاط منزلتان برخوردار شوید. 

ذخیره عکس

1. مقاومت در شرایط زیست محیطی سخت


با وجود یک باغ صخره‌ای، دیگر نیازی به نگرانی در مورد نور شدید خورشید، بادهای تند موسمی، و خشک‌سالی‌های طولانی نخواهید داشت. گیاهان مورد استفاده در باغ‌های صخره‌ای اغلب گیاهانی مقاوم‌اند که می‌توانند در مقابل شرایط سخت محیطی، چه خشک‌سالی و چه بارش‌های فراوان، دوام بیاورند.
به همین دلیل طراحی این نوع باغ‌ها، در مناطق گرم‌و‌خشک و همین‌طور مناطق کوهستانی رایج‌تر است.

2. شرایط نگهداری آسان


اگر شما فردی پرمشغله هستید، و زمان کافی برای آب دادن به گیاهان، هرس کردن درختان، کوتاه کردن چمن‌ها و کندن علف‌های هرز ندارید، باغ صخره‌ای انتخاب ایده‌آلی برای شما است. فقط کافی است در انتخاب گیاهان باغتان کمی با دقت عمل کنید. کاکتوس از گیاهانی است که به دلیل مقاومت بالا و نیاز کم به مراقبت در باغ‌های صخره‌ای رواج دارد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

3. زیبا در تمام طول سال


کافی است ترکیبی از گیاهان گل‌آور و گیاهان همیشه سبز داشته باشید تا بتوانید در تمام طول سال از زیبایی باغ صخره‌ای حیاط منزلتان لذت ببرید. گیاهان همیشه سبز در تمام طول سال طراوت باغ شما را حفظ خواهند کرد، و در بهار و تابستان منظره‌ی شکوفه دادن گیاهان گل‌آور جلوه‌ای تازه به باغ شما خواهند بخشید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

4. وسیع نشان دادن حیاط خانه


باغ‌های صخره‌ای کمتر از، باغ‌های معمول به گیاه نیاز دارند. شما می‌توانید به جای گیاهان از صخره‌های کوچک برای تزئین باغ‌تان استفاده کنید. به این ترتیب فضای باغ شما شلوغ نمی‌شود و بزرگ‌تر از چیزی که واقعاً هست، جلوه می‌کند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

5. تنوع و جذابیت بصری


برای آنکه تنوع بصری بیشتری در باغ صخره‌ای خود داشته باشید، استفاده از سنگ‌ها و گیاهان مختلف با اندازه‌ها و بافت‌های گوناگون را امتحان کنید. ترکیبی از بوته‌ها، درخت‌های سوزنی و گیاهان همیشه سبز که در میان شن‌ها و سنگ‌ریزه‌هایی از رنگ‌های مختلف پراکنده شده‌اند، می‌تواند منظره‌ای زیبا ایجاد کند. اضافه کردن چند صخره بزرگ‌تر، یک آب‌نما و سنگ‌فرش‌هایی برای حرکت در میان باغ هم این بافت طبیعی را چشم‌گیرتر خواهد کرد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

آیا طراحی یک باغ صخره‌ای را برای حیاط منزلتان مناسب می‌دانید. دیدگاهتان را با طراگاه در میان بگذارید.

 

    کانال


بازدید : 65,825 بار

16 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاباغباغ صخره‌ایفضای سبزطراحی محیطمحوطهحیاطکاکتوسآب‌نمامحیط زیستخشک‌سالی

مطالب محبوب »

Saturday , 24 June , 11:23