طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

آزاده شاهچراغینگار محمدیsina kamali tabriziمهدی علیرضاییسهراب رفعتعلیرضا فخفوریسلیمانیMahnaz sharifiاستیل البرز pr@steelalborz.comعباس اقسامیرزیتا فتاحیشروین حسینی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی ساختمان تفریحی چند کاربردی

چگونه ساختمان تفریحی در کلمبیا به عنوان پارک آموزشی مورد استفاده قرار گرفته ؟

بازدید : 49,720 بار

19 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

یک شرکت طراحی معروف، پروژه‌ی اخیرش را در شهر مارینیلای کلمبیا به اتمام رسانده است. هدف اصلی این پروژه، ایجاد یک فضای عمومی برای فعالیت‌هایی مثل گل‌کاری، باغبانی، نواختن موسیقی و مراودات اجتماعی بوده است. با طراگاه همراه باشید تا طراحی این ساختمان تفریحی چند کاربردی را بررسی کنیم.

ذخیره عکس
طراحی ساختمان تفریحی چند کاربردی

این ساختمان به افراد اجازه می‌دهد، تا از محیط طبیعی اطراف از ارتفاع بالا لذت ببرند. این ساختمان چند کاربردی، یک پارک آموزشی برای ملاقات و یادگیری همراه با یک محیط طبیعی ایجاد نموده است. شکل هندسی سازه، به طوری است که فضاهای مختلف از مرکز منشعب شده‌اند. طراح این ساختمان می‌گوید: "پروژه‌ی مارینیلا بیشتر از یک ساختمان، یک فضای عمومی است. این  سیستم بر اساس ایده‌ی رشد و گسترش، قادر به فراهم آوردن فرصت‌های فضایی برای پاسخ به نیازها و خواسته‌های کاربران آینده می‌باشد."

 

ذخیره عکس
طراحی ساختمان تفریحی چند کاربردی

با توجه به ظرفیت پروژه به عنوان یک سیستم انشعابی، می‌توان فضای آ‌ن‌را در آینده گسترش داد. شکل خاص این ساختمان که شبکه‌ای از فضاها است که از یک فضای تونل مانند، به بال‌های متعدد منشعب می‌شود، موجب شده است که در هنگام نیاز قابل تغییر باشد. این سیستم انشعابی اجازه می‌دهد که شکل هندسی باز، قابل تکرار باشد و به‌توان به آن انشعابات جدید افزود. فضای داخلی ساختمان طوری طراحی شده است، که فعالیت‌های موسیقی و آموزشی مختلف در آن قابل اجرا باشد.

 

ذخیره عکس
طراحی ساختمان تفریحی چند کاربردی

در این فضا،با وجود محیط‌های بسته، باز، انعطاف‌پذیر و قابل کنترل امکان انجام فعالیت‌های مختلف فراهم شده است. تخت‌های آویزان و فضای باغ مانند،  نزدیک به حجم‌های پلی کربناتی قرمز قرار دارند که بیشتر فضاهای رسمی مثل کلاس درس‌ها را در بر می‌گیرند. 
این ماده، بین ساختمان و محیط اطراف تمایز ایجاد می‌کند و یک تضاد بصری بین فضاهای یادگیری داخلی و فضاهای رویداد خارجی خلق می‌نماید. در کنار این مجموعه‌ی رسمی و آکادمیک‌تر، مجموعه‌ای از فضاهای خالی و باز در نظر گرفته شده، که می‌توان در آن‌ها رویدادهای گاه و بیگاهی مثل کنسرت‌ها، سخنرانی‌ها ، نمایشگاه‌ها و تئاترهای کوچکی که مردم مارینیلا را به دور هم جمع می‌کند ، برپا کرد.

 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

حجم‌های پلی کربناتی قرمز بیشتر فضاهای رسمی مثل کلاس درس‌ها را در بر می‌گیرند. چارچوب فولادی همراه با توری فلزی حس قرار گرفتن درون یک قفس را القا می‌کند و به عنوان یک اسکلت که با ایجاد یکنواختی در رنگ و ارتباط بین پوسته و چارچوب در طول ساختمان، بدون مزاحمت حضور دارد، در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر این محل قرارگیری ساختمان در بالای تپه همراه با توری فلزی، امکان نمایش چشم اندازهای مستقیم و طولانی شهر و اطرافش را فراهم می‌آورد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 این ساختمان، یک نهاد همیشه در حال تغییر است که به عنوان بخشی از جامعه‌ی محلی خودش را تغییر می‌دهد. در این ساختمان از چارچوب فولادی و توری فلزی استفاده شده است. مجموعه‌ای از فضاهای باز و خالی برای رویدادهای گاه وبیگاه جمعی که مردم را به دور‌هم جمع می‌کند، اختصاص یافته‌اند. هر دو نما از صفحات توری فلزی آماده، ساخته شده‌اند که سریع و راحت سر‌هم می‌شوند. پارک اطراف ساختمان هم به خوبی قابل مشاهده است. این ساختمان به عنوان یک محیط شفاف، اجازه‌ی گسترش چشم‌انداز را با دیده شدن از درون ساختمان می‌دهد. این بنا بر فراز تپه‌ای رو به شهر مارینیلا قرار دارد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

برای فضاهای چند منظوره و پرکاربرد شما چه ایده‌های دارید؟ با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 49,720 بار

19 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی ساختمان چند کاربردیمحیط شفاففضای باغتضاد بصری

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 20:18