طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

ابزار تونل جهانمیلاد نصرالهیامیرحسین صرامیkaveh maleknejadامیرحسین امیریرضا جعفری نژادمحمد مهدی فخیمیایزدیار اهیمحمد فخری داریانعلیرضا شرافتینگار محمدیشرکت رویا طرح داخلی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی مکانی برای یادبود کشته‌شدگان روستاهای لهستان

چگونه مکانی متفاوت برای یادبود کشته‌شدگان جنگ طراحی کنیم؟

بازدید : 41,429 بار

20 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراحی مکانی با فرم معماری مدرن در لهستان توسط گروه‌ی باذوق انجام شده است. این طراحی، به مانند مجسمه‌سازی یکپارچه‌، فضایی برای ایجاد یک نمایشگاه چندرسانه‌ای به وجود آورده است. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
طراحی مکانی برای یادبود کشته‌شدگان

این استودیو طراحی وظیفه داشته، در هر دو فاز مفهومی و ساخت‌و‌ساز را توسعه دهد و در عین حال از ابتدا تا انتهای کار نظارت داشته باشد. این طرح برنده دو مسابقه در سال 2009 و  2011 شده است.
این طراحی، پروژه‌ای است که توسط موزه‌ی " Kielce Region Countryside "با نمایی از بزرگداشت قربانیانی که از سرکوب جوامع روستایی لهستانی در زمان اشغال آلمان رنج می‌بردند، راه‌اندازی شد. 

ذخیره عکس

جایی که مقبره در آن ساخته شده، به عنوان یک مکان نمادین برای یادبود اختصاصی به این حوادث غم انگیز در نظر گرفته می‌شود: در اصل، یک گور دسته‌جمعی از قربانیان سال 1945 میلادی، ایجاد شده و به دنبال آن مجسمه"Pieta of Michniów”  و خانه یادبود ملی بنا شده است. 
این طراحی منحصر‌به‌فرد، شامل فازهای مختلفی بوده، در اولین مرحله از کار ساخت محوطه مقبره‌ها، ساختمان خدمات و پارک ماشین تحویل داده شده است. هم‌چنین، تعدادی از مسیرهای منتهی به قبرستان در آن زمان بهره‌برداری شدند. 

فاز دو طراحی، شامل ساخت سازه‌های زیرزمینی بود، و در فاز سه طراحی هم  فونداسیون قسمت‌های باز ایجاد شدند و فاز چهار دشوارترین فاز تا کنون، به ساخت‌و‌ساز اجزای اصلی ساختمان انجامید. 
فازی که اکنون در حال انجام است، هدف آن ساخت معبرهایی از قبرستان به ساختمان یادبود است. ساختار یکپارچه ساختمان، بهطور کامل با بهکارگیری و  تلفیق بتن ضد‌آب و تکنولوژی طراحی شده است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

ستون‌های بتنی یکپارچه که از فونداسیون قالب‌های بتنی بالا آمده‌اند، در برآمدگی سقف به هم می‌رسند و طرح کلی شکل می‌گیرد. این ستون‌ها  پوشش خارجی را که هم به عنوان نما و هم لایه عایق عمل می‌کند، پشتیبانی می‌کنند. بر روی دیوارها و شیب سقف‌ها، طراحان چنین المان‌هایی را به عنوان کانال‌های تهویه، ارتباطات راه دور و زیرساخت‌های الکتریکی تعبیه کرده‌اند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراحی این ساختمان دارای یک ساختار تقسیم بر اساس ویژگی است. بافت آن توسط شکاف‌هایی از هم جدا شده، که طراحی آن را به قسمت‌های باز و بسته تقسیم کرده، این‌گونه طراحی نتیجه الهام گرفتن از تندیس‌ها و سازگاری معماری با روایت تاریخی است. هم‌چنین اعلام شده که نیاز به تنظیم ساختمان با شکل محوطه و شیب 10-15% زمین آن وجود دارد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

بخش‌های باز و بسته‌ی بعدی این ساختمان، بازدیدکنندگان را به سمت نمایشگاهی هدایت می‌کند، که تاریخ صلح و مراحل بعدی آن را به تصویر می‌کشد و روند سرکوب‌های فزاینده را معرفی می‌کند. به موازات این داستان، به صورت نمادین ساختمان دست‌خوش تغییر شکل و تخریب قرار گرفته است. در فاصله بین قسمت‌های ساختمان، دیوارها و سقف، ترکیبات شیشه‌ای بنا طراحی شده‌اند.  سطح کلی طرح از 16200 متر مربع تجاوز می‌کند، نمایشگاه اصلی موزه 1700 متر مربع متراژ دارد. در حالی که نمایشگاه‌های موقت 270 متر مربع را اشغال کرده‌اند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

با طراگاه همراه باشید.


بازدید : 41,429 بار

20 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحینمایشگاهتکنولوژیتندیسفرم معماری مدرنطراحی مکان یادبود

مطالب محبوب »

Tuesday , 30 May , 03:15