طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مهدی جعفری منشرضا جعفری نژادداوود آبادیمهراد رمضانینادیا خوشخوینیلپر info@nilper.irویستابست vista bestآزاده شاهچراغیسینا علیزادهفرهاد علیزاده افشارساغر صادقیشرکت رویا طرح داخلی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی در فضاهای محدود

ایده هایی برای خانه هایی با فضای 5 تا 90 متر

بازدید : 18,445 بار

11 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مجله ی( Small  Spaces) درنوامبر 2015 ، به بررسی برخی از بهترین خانه های جهان با مساحت بین 5 تا 90  متر مربع می پردازد. ما از معماران این خانه ها خواسته ایم تا ما را یاری کنند تا بتوانیم بزرگ فکر کنیم و کوچک طراحی کنیم با طراگاه همراه باشید.

 

ذخیره عکس
خانه وایرداک

اندرو سیمسون (Andrew Simpson)، از گروه معماری وایرداگ(WireDog) یک خانه نیوزیلندی سازگار با محیط زیست وکم هزینه را با چشم انداز های خارق العاده طراحی کرد. او به طراحان فضای کوچک با ایده زیر مشاوره می دهد: فضای قرضی(Borrowed space). هنگام تعریف فضاهای فردی، از فرصت های قرض گیری فضا از مناطق دیگر و فضای خارجی آگاه باشید. خانه وایرداک با مساحت حدود 50 متر مربع در شماره نوامبر 2015 این مجله می توان مشاهده کرد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

نکات قابل توجهی که سیمسون در این طرح به کار برد این بود که  تغییرات در ارتفاعات سقف موجب می شوند تا فضاهای کوچک تر بزرگ تر جلوه دهند و جالب توجه باشند ومعتقد بود که کوچک بودن مساوی با حداقل بودن نیست. 

ذخیره عکس

دو معمار پدر و پسر بیل و دون یاشیتز(Bill and Don Yudchitz  )، اقدام به طراحی و ساخت  یک راه رو خانوادگی دنج به  ابعاد 7/2 در04/3 در 6/3 مترکردند که در شماره نوامبر آینده چاپ می شود. آن ها در مورد  فرایند طراحی خود گفتند.

 اول: شما باید بدانید که باید ابتدا طرح را روی مدل های 5/2 سانتیمتر در 5/2 سانتیمترآزمایش کنید زیرا انجام این پروژه در مقیاس بزرگ تر سخت است.

دوم: قبل از این که کارتان شروع شود، هر سانتیمتر از طراحی باید در نظرتان کامل شده باشد (یعنی از ابتدا تا انتهای طرح برای شما مشخص باشد)، یک اصل بسیار ساده ولی سخت.

سوم: داشتن فرصت برای کنترل همه مراحل طراحی و فرایند ساخت و ساز بسیار چالش بر انگیز و متقاعد کننده است.

 بیل و دون خاطر نشان کردند که :آخرین چیزی که باید گفت این است که، گام به گام رو به جلو رفته وعجله نکنید زیرا  طرح کوچک بوده و شما می توانید آن را در مدت زمان کوتاه و با مقدار کمی منبع و مصالح به پایان برسانید. شما در واقع باید بر روی پروژه های کوچک مقیاس نسبت به پروژه های بزرگ مقیاس بیشتر فکر کنید و هیچ جای اشتباهی وجود ندارد. این بازی سانتیمترها است، اما با این حال، سخت نگیرید و فکر کنید که دستاورد و پروژه شما کامل شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

معمار، نیکلاس هانت (Nicholas Hunt) که یک استودیو کوچک 5/1 در 3/3 متری را دربروکلین طراحی کرده است می گوید: نکته بسیار جالب این است که یک فضای 2/1 در 04/3 متر، در صورتی که مقدار کافی روشنایی داشته باشد و فضای درونی آن نیز روشن و شفاف باشد، می تواند بزرگ تر از حد انتظار به نظر برسد. حتی یک سقف شیب دار بسیار کوتاه، وقتی که نوروروشنایی از نورگیر وارد شود، راحت تراز حد معمول به نظر می رسد. استودیو بک یارد کاردن('Backyard Garden Studio' ) همان چیزی است که شما می توانید در مورد یک معماری فضای کوچک تصور کنید و من فکر می کنم که این در طراحی فضای کوچک بسیارحیاتی است. منافذ و منظره ها به چمن، باغچه و آسمان  منتهی می شدند. به این ترتیب می توان حس کرد که فضای کوچک در یک زمین و مکان باز نسبت به یک حیات خلوط قرار دارد. تصویر استودیو در شماره مجله نوامبر 2015 منتشر می شود.

ذخیره عکس
خانه های کوچک و سازگار

جک رایان (Jack Ryan) عضو گروه معماری 3SIXØ، کلبه ای را در جنگل طراحی کرده است، یک کلبه تک خوابه  که ساکنین آن را به طبیعت متصل می کند، که در شماره مجله نوامبر آینده منشترمی شود. ایشان این توصیه را به ما کردند: در واقع، تنها مصالح کمی  در پروژه کلبه استفاده می شود. دیوار ها و سقف داخل خانه تنها با یک مصالح پوشیده شده اند و به همین منظور ما از تخته های رنگ شده از جنس کاج را در داخل استفاده کردیم. استفاده از تک مصالح باعث می شود تا فضای خانه بزرگ ترو یکنواخت تر به نظر برسد. کف کلبه با صنوبر داگلاس و رنگ گرم پوشیده شد تا در تضاد با دیواره ها و سقف باشد. به همین ترتیب، نمای خارجی دیوار و سقف با یک مصالح یعنی سرو زرد آلاسکا پوشیده شد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 معماران زیادی از جمله جولانتا جانیسوسکا، جانیزوکا، برایان و جانی بازرد، گرگ دافنر، گنتزلر، جاناتان توکنی و پیتر یاتد نظرات و ایده های مختلفی در این مورد طراحی را داشته اند شما هم اگر ایده یا پیشنهادی در این مورد دارید با طراگاه به اشتراک بگدذارید


بازدید : 18,445 بار

11 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Friday , 26 May , 19:18