طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

بیژن شجاعیندا عاشوریانsina kamali tabriziرضا صیادیانروناک رافترضا مفاخرفریناز رضویkaveh maleknejadویستابست vista bestامیرحسین امیریسیروس مهراندیشمهدی علیزاده
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی منزلی سازگار با طبیعت

طراحی منزلی مسکونی

بازدید : 115,283 بار

24 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

"ارپینگهام" (erpingham) منزلی است که در تپه‌ی «همیلتون» در جنوب شهری بندری، در غرب استرالیا قرار دارد و شرکتی معماری معروف طراحی آن‌را انجام داده است. با طراگاه همراه باشید تا به بررسی و تحلیل این پروژه مسکونی بپردازیم.

ذخیره عکس
طراحی منزلی سازگار با طبیعت

هدف این پروژه، ساخت یک خانه‌ی جمع‌و‌جور‌، پایدار و قابل‌حمل با توجه به سازگار بودن با محیط زیست و در حال تغییر بوده است. در سازه‌ی سبک وزن، مدولار این بنا از مواد بومی و طراحی خورشیدی غیرفعال استفاده شده است، به‌گونه‌ای که در طراحی فضاهای داخلی، پنجره‌ها، دیوارها و طبقات از انرژی خورشید برای ذخیره‌سازی و توزیع انرژی در فصول مختلف سال استفاده بهینه شده است. این مساله هزینه‌های دراز مدت ساختمان را به حداقل رسانده است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

به‌همین دلیل طراحی این منزل برای عموم مردم قابل اجراست و جایگزین مقرون به‌صرفه و سازگار با محیط زیست طراحی‌های عادی می‌باشد. این منزل به عنوان یک پروژه‌ی آسان قابل حمل و مناسب برای محیط زیست در حال تغییر شهر پرت ساخته شده است. مخصوصاً با توجه به تراکم روزافزون زندگی شهرنشینی شهر پرت، زیربنای آن150 متر مربع است  که با شرایط زمین‌های مختلف و نیازهای مشتری به راحتی وفق می‌یابد.

ذخیره عکس
طراحی منزلی سازگار با طبیعت

طراحی داخلی این بنا شامل سه اتاق‌خواب و دو سرویس بهداشتی است، که در بالای پلان نیمه‌باز آشپزخانه، پذیرایی و نشیمن قرار دارند. طرح باز پلان نیازهای روزانه‌ی یک زندگی مدرن را منعکس می‌سازد که در آن با وجود اتاق‌های مرتبط به هم می‌توان به آسانی از آشپزخانه به سالن رفت. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

پارتیشنی چوبی، طبقه‌ی همکف را به دو قسمت آشپزی و صرف غذا، یک اتاق‌نشیمن با دید و چشم‌اندازی زیبا به فضای بیرون تقسیم می‌کند. فضای بیرون و درون در کنار هم، یک تصویر ساده و زیبا را با ویژگی‌های  جمع‌و‌جور بودن و شرایط آسان برای زندگی منعکس می‌کنند. این پروژه با انجام مسئولیت خود، فضایی را فراهم می‌کند که هر خانواده‌ی مدرن منزل خود را به دلخواه خودشان بیارایند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

امیدواریم که این مقاله برای داشتن منزلی سازگار با طبیعت به شما ایده‌هایی خوبب داده باشد.  طراگاه منتظر شندین نظرات شما می‌باشد.

 

                 کانال


بازدید : 115,283 بار

24 فروردين 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هامصالح بومیطراحی منزلطراحی داخلیمصالح بومیسازگار با محیط زیست

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 18:33