طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

ساغر صادقیسلیمانیمیلاد نصرالهیمحمد مرتجیابزار تونل جهانکمال کمونهبلوک سبک لیپرشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)Mahnaz sharifiفریناز رضوینگار سریع الاطلاقمـــهـکامه کــرمانـی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

دنیایی از سبک‌های دکوراسیون داخلی ملل مختلف

سفر به ملل مختلف برای آشنایی دکوراسیون‌داخلی کشورهای جهان

بازدید : 93,698 بار

26 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

از زمانی‌که انسان نخستین اقامت در فضای بسته را شروع کرد، به دنبال راه‌هایی برای تغییر و پیشرفت دادن وسایل و دکوراسیون داخلی محل زندگی‌اش بوده. در ادامه با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
سبک‌های دکوراسیون داخلی

مسلماً وقت زیادی صرف طراحی و دکوراسیون هر خانه می‌شود، تا متناسب با ایده‌آل‌ها و شرایط زندگی انسان‌ها، فرهنگ در نقاط گوناگون جهان باشد. در طول تاریخ، مردم در مناطق مختلف دنیا با روش‌های مختلف، چیدمان خانه خود را با اشیایی که دراختیار داشتند تغییر داده‌اند و همواره مسائل با اهمیت از قبیل جغرافیا، درجه حرارت محیط، آب و هوا و فرهنگ را در طراحی‌شان مد نظر قرار می‌دهند، اما برای ساختار اصلی بنا تقریباً به‌طور یکسان از پایه‌ها (فونداسیون)، سقف‌ها، دیوارها و کف استفاده می‌کنند‌. سبک‌های مدیترانه‌ای، ایتالیایی، مراکشی و ژاپنی، از بیشترین محبوبیت برخوردار هستند. البته اگر به تمام فهرست نگاهی بیندازید، به سبب مرتب‌کردن آشفتگی موجود در گونه‌های مختلف و مشهور، از ما ممنون می‌شوید. مثلاً روش‌های ایتالیایی و مراکشی، جزو سبک مدیترانه‌ای محسوب می‌شوند. در ادامه به بررسی برخی از سبک‌های این روش تقسیم‌بندی می‌پردازیم.

ذخیره عکس

دکوراسیون مدیترانه‌ای 


این سبک رتبه اول را در دسته‌بندی جغرافیایی دارد و شامل نقش‌مایه‌هایی است، که برای زمان‌های طولانی با غربیان بوده و آن قدر در سلیقه آنان رخنه کرده، که دیگر غریبه به نظر نمی‌رسد. 
در این سبک تلفیق رنگ‌ها و بافت‌ها حرف اول را می‌زند و آنچه بیشتر به چشم می‌خورد، استفاده از رنگ‌های خالص است، مبلمان و لوازم تزئینی مدیترانه‌ای به طور فراوان قابل دسترس است و باعث تشدید علاقه به این سبک فریبنده می‌شود‌. 

ذخیره عکس

طراحی داخلی به شیوه‌ی ایتالیایی 


احتمالاً تصور بسیاری از مردم، درباره‌ی سبک طراحی داخلی ایتالیایی تحت تاثیر نسخ‌هایی، که از کارهای کپی شده ضعیف و تاریخ گذشته ایتالیایی –آمریکایی شکل گرفته‌اند. نقاشی‌های دیواری بسیار ناقص و کپی‌های سیمانی از فرم‌های هنری سنگی، نسخه‌های ارزان بهایی از نمونه‌های مدرن ایتالیایی، که شما در این‌جا و آن‌جا می‌بینید. در این سبک، دیوارها معمولاً کرم، طلایی، زرد، همراه با کفپوش‌های چوبی است. الهام گرفتن از طبیعت نقش مهمی در انتخاب رنگ‌های داخلی دارد. 

دکوراسیون مراکشی 


در حال حاضر سبک پرطرفداری است. دکوراسیون مراکشی در خود رمز و راز، جذابیت و جادوی کافی برای رشد و پیشرفت دارد، در عین حال حاوی نکات زیادی برای انتقال دادن به نقشه و طرح خانه شما است، در هر کجای دنیا که زندگی می‌کنید. از مشخصه‌های رایج معماری مراکشی می‌توان طاق‌ها، گنبد‌ها، حیاط خلوت و کاشی‌کاری‌های تزئینی زیبا را نام برد که در خانه‌ها اجرا می‌شود. طاق‌های نعل اسبی در طراحی مراکشی بسیار رایج هستند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

سبک استوایی


 در عرصه‌ی طراحی، با این سبک زیاد مواجه می‌شویم و نخستین چیزی که با شنیدن آن به ذهن ما خطور می‌کند، درون‌مایه‌های طبیعی و کلبه‌های کوچک بامبویی است، تا مبلمانی از نوع ویژه! سبک ساحلی و سبک استوایی به هم نزدیک هستند و بیشتر به سبب کاربرد زیاد رنگ‌های سفید و آبی، طرح‌های شاخ و برگ، تزئینات دریایی و گیاهان طبیعی محبوبیت دارند. سبک استوایی با راحتی و آرامش همراه است و بیشتر افراد این سبک را می‌پسندند، حتی ممکن است با شنیدن نام آن، لبخندی کوتاه از رضایت بر لب‌شان نقش ببندد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اسلوب طراحی داخلی ژاپنی 


شعار یا رمز موفقیت سبک ژاپنی بر مبنای این جمله شکل گرفته است: « سبک، عزیمتی است از گفت و گو با کارفرما تا اجرای دکوراسیون. » همگام شدن با فلسفه شرقی که در جست‌و‌جوی تعادل در هستی و نیاز‌های فرهنگی است، نیاز به مکانی برای رسیدن به آرامش دارد. معماری داخلی ژاپنی، پیروان خاص خود را دارد و ارائه‌گر ایده‌هایی است که می‌توانید در دیگر سبک‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

نظرات خود را با طراگاه به اشتراک بگذارید.


بازدید : 93,698 بار

26 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیدکوراسیون مراکشیایتالیاییمدیترانه‌ایاستواییژاپنیطراگاهطراحی مللسبک‌های طراحی

مطالب محبوب »

Friday , 26 May , 19:29