طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

افشین قربانیساربوک sarboukمیلاد نصرالهینگار سریع الاطلاقboshra javaheriصفورا شریعتیرضا مفاخرفاطمه براتیطاها رضاییمیثم ذکریاییمهدی مصلحیالهام صحافی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

چگونه آپارتمانی با حال‌و‌هوایی نوستالژی خلق کنیم

دکوراسیون داخلی آپارتمانی به سبک چوبی با حال‌و‌هوایی نوستالژی

بازدید : 125,443 بار

30 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

در اینجا می‌خواهیم به معرفی یک آپارتمان برای  خانواده‌هایی که به دکوراسیون چوبی و نوستالژی علاقه‌مند هستند بپردازیم. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی آپارتمان

بازسازی یک آپارتمان می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد بسته به اینکه خواسته‌‌ی افراد چه چیزی است، پروژه‌ی بازسازی اهداف مختلفی به خود می‌گیرد، در بعضی از بازسازی‌ها همه‌ی المان‌هایی که کهنه به شمار می‌آیند به کنار می‌رود و در بعضی از این بازسازی‌ها به سراغ المان‌هایی با نوستالژی‌های خاص می‌رویم.

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی آپارتمان

ساختمانی که از آن حرف می‌زنیم در هانوی ویتنام قرار دارد و در سال  2015 توسط LE  بازسازی شده است. این شرکت بر نوآوری، فضا‌سازی و ارتباط با محیط زیست، پروژه‌هایش را به پیش می‌برد. در این پروژه معماران  سعینکردند تغییرات زیادی را در آپارتمان لحاظ کنند و تنها به استفاده از المان‌هایی خاص برای ایجاد فضا‌سازی اقدام کرده‌اند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

بزرگترین چالش آن‌ها راهی برای ارائه‌ی یک طراحی جدید و منحصر به‌فرد، همراه با در نظر گرفتن نیاز‌ها و خواسته‌ی مشتریشان بود. مشتری از آن‌ها خواسته بود که بدون آنکه طراحی عجیبی لحاظ بکنند فضا را به سمت یک فضای دلنشین و راحت ببرند و از المان‌های اضافی دوری بجویند. با این تفاوت که نسبت به خانه‌ی قبلی خود احساس راحتی بیشتری بکند. تیم طراحی تصمیم گرفت که در آپارتمان جدید المان‌های قبلی نیز لحاظ شوند و تنها به نوسازی و استفاده از المان‌هایی شبیه به هم در مواردی اندک قانع باشد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

این استراتژی به طراحان اجازه می داد که  المان‌هایی که صاحبان با آن احساس راحتی می‌کند را از او نگیرند. مزیتی که این استراتژی داشت، نگه داشتن عامل نوستاژیک در خانه بود این عامل نقش بسزایی در هویت‌سازی و همچنین الهام بخشی به مکان جدید می‌داد. اما چند نکته و المان جدید می‌بایست در طراحی  جدید می‌بایست لحاظ می‌شد. فضای اندک آپارتمان نیز جلوی بسیاری از کار‌ها را نیز می‌گرفت. 

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی آپارتمان

یکی از تغییرات ایجاد شده مربوط به آشپزخانه است. در این منطقه طراحی به گونه‌ای  صورت گرفت که با یک فضای باز شونده رو‌به‌رو باشیم و بتوان با اتصال آن با بقیه‌ی جزیره‌های خانه نقش اجتماعی آشپزخانه را تقویت کنیم.  برای فضای پذیرایی آن نیز یک فضای مدولار در نظر گرفته شده است، که همراه با ویژگی‌های چون، چوب و سایر موارد این چنینی با یک فضای گرم و دلنشین رو‌به‌رو هستیم. نکته‌ی بارز‌ی که در این طراحی دیده شد اجازه دادن به صاحب خانه برای حفظ یکسری از المان‌هایی بود که برای او نوستالژیک بودند.  

ذخیره عکس
دکوراسیون داخلی آپارتمان

نظرات خود را درباره‌ی دکوراسیون چوبی با حال‌و‌هوای نوستالژِی را با طراگاه درمیان بگذارید.


بازدید : 125,443 بار

30 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی آپارتمانآپارتمانمعماریآپارتمان تراپیدکوراسیون داخلی

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 18:36