طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

نگار سریع الاطلاقشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)مرتضی سیاسرآرش غلامعلی طهرانیحبیب الله نیکنامیشرکت رویا طرح داخلیسپهر دانشمحمد احمدیuser 5بیژن شجاعیاکبر تقی زادهایرج اعتصام
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طرحی برای فضای تفکر

این سکوی تفکر با توجه مشرف بودن به رودخانه طراحی شده است

بازدید : 8,474 بار

17 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

همه‌ی ما لحظات تنهایی را تجربه کرده‌ایم. این تجربه به ما میاموزد که در عمق وجودمان تنها هستیم؛ حتا در شلوغی شهر، کنار همسرمان، میان خواهر و برادرهای‌مان و حتا کار بهترین دوست‌مان. دیگران نیازهای ما را براورده می‌کنند، ولی به جایش تنش و استرس را به وجودمان می‌ریزند. شاید بهتر است روزانه دقایقی را از این تنش‌ها دور باشیم.

حرف‌های بالا می‌تواند بیانی از فلسفه‌ی «ذن» (Zen) باشد؛ آموزه‌ای شرقی که برای آرام کردن جسم و جان استفاده می‌شود. یکی از مواردی که در ذن رعایت می‌شود، محل «ذاذن» (نشستن برای تمرکز) است. طراگاه در این مقاله فضایی را بررسی می‌کند که معماری‌اش دقیقا برای ذاذن به وجود آمده است.

ذخیره عکس
طرحی برای فضای تفکر

سکوی تفکر با همکاری Studio Nomad، batlab architects و کارگاه  CsomóPont of the Noise طراحی شده.این فضا مکانی است برای تفکر، سکوت و یکی شدن با طبیعت که برای جلب توجه به قسمت فراموش شده ی رود ایکا واقع در ترانسیلوانیا طراحی شده است.عامل تعیین کننده ی شکل سازه، ساحل فروریخته ی رود است.این فضای 4 متری در ساحل فروریخته ی رودخانه، در کنار یک درخت افتاده نگه داشته شده است، پایه ی مکان تفکر، این درخت افتاده می باشد. که در هماهنگی با شیب آبشار است.پی توسط تیراهن نگه داشته می شود، تیر آهن ها معلق اند و با ستونهای چوبی سوخته ی قرار داده شده در زمین محکم می گردند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

بعد از ساخت سازه در محل، صفحه ی دایره ای بین دیواره ها قرارداده می شود و با نصب صفحه ی دایره ای ، یک مکان جدید به وجود می آید. صفحه ی دایره ای چوبی معلق بر فراز بستر رودخانه قرار داده شده و توسط درخت افتاده ، نگه داشته شده است ، و تا زمانی که طبیعت آنرا بازیافت کند همانجا خواهد ماند.

ذخیره عکس
طرحی برای فضای تفکر

نظر شما در مورد تجربه ی چنین فضایی چیست؟ ساختن مکانی برای آرامش در دل طبیعت، این طرح را به ایده ای جذاب تبدیل کرده است. شما نیز ایده ها و تجربیات خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 8,474 بار

17 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 09:16