طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

محمد اسدالهیامیرحسین امیریميثم ذکرياييرضا نجفیانسحرناز سلیمانی پاکحمید عرفانیانشروین حسینیشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)مهدی علیزادهجمال احمدی شلحهnaser movahedعلیرضا شریفان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی مجتمع چندمنظوره در کنار باغ معلق

نمونه‌ی یک فضای شهری زیبا ومدرن

بازدید : 57,849 بار

18 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

برای دیدن یک مجتمع بزرگ زیبا به منطقه‌ی «ژاک کور» (Jacques Cœur) در شهر «مونپولیه» (Montpellier) در جنوب کشور فرانسه سری می‌زنیم. این منطقه به نام یکی از بازرگانان مشهور این کشور نام‌گذاری شده، با طراگاه همراه باشید تا نمونه‌ی یک فضای شهری زیبا و مدرن و در جهت توسعه‌ی پایدار را باهم بررسی کنیم.

ذخیره عکس
نمونه‌ی یک فضای شهری زیبا ومدرن

” La Mantilla" نام یک مجتمع چندمنظوره‌ی کاربردی برای توسعه‌ی منطقه چند منظوره‌ی، ژاک کور در مونپولیه با مساحت حدود 32هزار مترمربع زیربنا برای ساخت مغازه‌ها، رستوران‌ها، فضای مسکونی، خوابگاه دانشجویی، دفاتر کاری، و پارکینگ عمومی است.
این مجموعه به عنوان یک چشم‌انداز منسجم ساخته‌ی دست بشر، در اطراف یک فضای سبز داخلی که به عنوان یک فضای مشترک عمل می‌کند، طراحی شده و نمونه‌ی عینی رویکرد طراحی در این شهر است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در کنار محوطه‌ی همکف، فضای سبز یا بهتر بگوییم باغ معلق این مجتمع در سه طبقه‌ی بزرگ برای کارکنان و ساکنان، فضای اجتماعی، لذت‌بخشی را فراهم می‌کند. در کنار این باغ معلق پلکانی، فضاهای باز دیگری هم وجود دارند که به ایجاد حس روشنی و سبکی کمک می‌کنند. 
قسمت جنوبی، دروازه ورود به این شهر است. تاکید ویژه‌ی طراحان بر روی نمای عمودی ساختمان‌ها بوده، تا از چشم‌انداز اطراف بیشتر دیده شود، این نما هویت جدید شهری را برجسته می‌کند و یک سیگنال قوی را انتشار می‌دهد.

 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در قسمت شمالی که مشرف بر دریاچه‌ی ژاک کور است، نمایی از باغ معلق با کافه‌ها و رستوران‌های متصل به فضاهای سبز عمومی و خصوصی خودنمایی می‌کند. مانند سایر پروژه‌هایی که این استودیو طراحی کرده است، تلاش شده که عنصر وحدت‌بخش که در این پروژه نمای سفید رنگ، شبیه به طرح روی تورهای عروس است، بازتعریفی از معماری مدیترانه‌ای را ارائه کند. الگوی آن، به شکل یک شبکه است که به دور بالکن‌ها و ایوان‌های سرپوشیده کشیده شده و تغییرات و تنوع ظریفی را هماهنگ با هنر روز نشان می‌دهد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

از نقطه نظر زیست محیطی، پروژه مطابق با استانداردهای ساختمان‌های کم‌مصرف ساخته شده و منعکس‌کننده تعهد استودیو به توسعه‌ی پایدار است. در این طرح با تاکیدی که به طور هم‌زمان برروی ساخت و ساز مفید و رضایت ساکنان بود، در عین‌حال که یک پروژه بسیار مدرن شکل گرفت، از به‌کارگیری سبک‌های زودگذر معماری اجتناب شد. از این رو این مجموعه نمونه‌ای از یک بنای زیبا و مفید در طراحی فضای شهری است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

برای آشنایی با پروژه‌های چندمنظوره در زمینه‌ی طراحی فضای شهری با طراگاه همراه باشید.

  

   کانال


بازدید : 57,849 بار

18 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتوسعه پایدارفضای شهریباغ معلقزیست محیطیمعماری مدیترانه ایفضاهای سبز عمومی و خصوصی

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 09:54