طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

محمد غفاریحبیب الله نیکنامیحمید نادریسهند منشیمهرداد زواره محمدیعباس اقسامیبیژن شجاعیامير احمدي نياMahnaz sharifiرضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییمـــهـکامه کــرمانـیمرتضی صادقی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

چگونه پنجره‌هایی زیبا داشته باشیم

6 موردی که برای اصلاحات پنجره باید بدانید.

بازدید : 6,398 بار

27 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

اصلاحات پنجره فرصت خوبی برای تعریف نما و احساس آرامش در محیط‌ منزل می‌باشد. تمامی این اصلاحات از انتخاب نوع پارچه تا طول پنجره‌ها گرفته و نوع سبک مورد استفاده موارد مهم هستند. با طراگاه همراه باشید تا به بررسی نکاتی جالب در این حوزه بپردازید.

ذخیره عکس
طراحی پنجره

عبارات دراپه و پرده معمولاً به صورت جایگزین هم استفاده می‌شوند. اما در واقع بین این دو تفاوت مشخصی وجود دارد که باید از فهمیدن آن مطمئن شویم تا اصلاح پنجره انتخاب شده برای کاربرد مورد نظرتان بهترین عملکرد را داشته باشد. دراپه‌ها نسبت به پرده‌ها معمولاً از پارچه‌های سنگین‌تر تهیه می‌شوند و طوری طراحی می‌شوند که در طول روز از ورود نور به داخل جلوگیری کرده و در ماه‌های سرد هوای داخل را گرم نگه دارد. غالباً دراپه‌ها در انواع مختلف سر پرده دوخته می‌شوند و از سقف تا کف را می‌پوشانند. در طبقه‌بندی‌ها، دراپه‌ها نسبت به پرده‌ها رسمی‌تر می‌باشند و به‌واسطه نیاز به آستر و پارچه بیشتر برای پلیسه‌دار کردن سر کار، گران‌تر از پرده می‌باشند.از طرف دیگر پرده‌ها کمتر رسمی بوده و از پارچه‌های سبک‌تر نظیر کتان تهیه می‌شوند و معمولاً از دراپه‌ها ارزان‌تر می‌باشند، زیرا به آستر و پارچه کمتری نیاز دارند. 

ذخیره عکس
طول دلخواه

زمانی که اصلاح پنجره را انتخاب می‌کنید، مهم است که در مورد سبک کاری که استفاده می‌کنید، فکر کنید. زیرا بعضی افراد نسبت به دیگران آن را رسمی‌تر تصور می‌کنند. هر چند که انواع مختلف دراپه وجود دارد و موارد ذکر شده در اینجا از شایع‌ترین آن‌ها می‌باشند. پانچ، فرانسوی، اروپایی و قطره چین‌دار نسبت به سبک‌های آزاد که در سمت راست به تصویر کشیده شده، احساس رسمی‌تری ایجاد می‌کنند. سبک‌های چین دار آشکارا کامل‌تر و سنگین‌تر می‌باشند و نسبت به سبک‌های پشت چین‌دار، موجی و پرده جمع به پارچه بیشتری نیاز دارد. اگر شما خواهان مورد غیر رسمی و آزاد‌تری هستید، دراپه را آویزان کنید تا پنل از ارتفاع تقریبی نصف نسبت به کف آویزان شود.

ذخیره عکس
نصب تجهیزات

 برای رسمی‌تر به نظر آمدن می‌توانید از "مخلوط کردن" یا مشترک کردن پارچه با هر بخش از کف زمین باشد، به‌علاوه اضافه بر طول مورد نیاز برای مماس شدن پرده با کف استفاده کنید. مخلوط کردن برای موارد ممجلل و رسمی مناسب است، اما نباید در پنجره‌هایی که معمولاً باز و بسته می‌شوند استفاده شوند، زیرا پایین آن‌ها سریعاً کثیف می‌شود. گاهی اوقات ممکن است که آویزان کردن پرده  تا حدودی آسان نباشد. چند قانون ساده وجود دارد که پیروی از آن‌ها منجر به بلندتر و بزرگتر به نظر آمدن اتاقتان می‌شود، بدون توجه به این که اصلاحات پنجره شما به زمین مماس شده و یا دوست داشتید که با آن ترکیب شود. 

ذخیره عکس
آویزان کردن بالای قاب

بسیاری از مردم می‌خواهند که میل پرده را درست در بالای پنجره قرار بدهند. با قرار دادن میل پرده دقیقاً زیر گچبری سقف می‌توانید سقفتان را بلندتر به نظر درآورید. این موجب بالاتر دیدن، کشیده‌تر شدن فضا و بلندتر شدن آن می‌گردد. اگر شما به دنبال نمای خیاطی غیر رسمی‌تر هستید، در زمان اندازه‌گیری طول پرده حتماً از در نظر گرفتن پارچه اضافی مورد نیاز برای مماس شدن پرده با زمین همزمان با قرار گرفتن تجهیزات زیر گچبری مطمئن شوید.

ذخیره عکس
عریض‌تر از قاب آویزان کنید

به جای نصب کردن دراپه دقیقاً بیرون از قاب پنجره، آن را کمی بالاتر از هر وجه قاب نصب کنید تا به یک ویژگی معماری که بخش زیادی از دیوار را در بر می‌گیرد و می‌تواند روی پای خودش بایستد. با قاب‌بندی پنجره به‌وسیله‌ی پنل‌های دراپه، اجازه ورود بیشتر نور به فضای داخل را می‌دهید و در نتیجه اتاق روشن‌تر و گرم‌تر می‌گردد.

ذخیره عکس
چگونه پنجره‌هایی زیبا داشته باشیم

شما برای تزئین پنجره‌های خانه‌تان چه ایده‌هایی دارید،  با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 6,398 بار

27 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هااصلاحات پنجرهدارپهپردهپارچهقاب

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 20:15