طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

بیژن شجاعیhosein baharestaniسمیه ابراهیمیامیر دیزانیرضا جعفری نژادboshra javaheriuser 5آیدین صادقیالناز پائیزجلیل موسویسینا علیزادهنیما کیوانی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

چند ایده در مورد تبدیل زیرزمین به اتاق‌خواب

در مورد اتاق‌خواب زیرزمینی باید اصولی را رعایت کرد

بازدید : 66,714 بار

17 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

ایده‌هایی برای تزئین دیوارهای یک اتاق‌خواب زیر‌زمینی وجود دارد که از آن مطلع نیستید، طراگاه قصد دارد در این مطلب چند ایده و چند نمونه خوب از تزئین یک اتاق‌خواب زیرزمینی را به شما نشان بدهد.

ذخیره عکس
اتاق‌خواب زیرزمینی

نکته‌ای که باید به آن توجه داشت، مشخص کردن چیدمان اتاق قبل از هر گونه تغییرای است، اینکه می‌خواهید اتاق‌خوابتان چه سر و شکلی داشته باشد. توجه داشته باشید همه‌ی تغییرات برای این است که شما از اتاق‌خواب خوب لذت ببرید. اتاق‌های مدرن نیز به خوبی در اتاق‌خواب زیر‌زمین خود را نشان می‌دهند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

این نوع اتاق‌ها در فصل‌های سرما به شدت سرد می‌شوند تا این حد که نمی‌توان در آن‌ها به راحتی خوابید. ایده‌ای که در این زمینه وجود دارد استفاده از پانل‌هایی برای عایق کاری است. در این بین چوب یکی از بهترین نوع عایق‌ها است که می‌توان از آن استفاده کرد. علاوه‌بر عایق خوب صدا‌، چوب از لحاظ رنگی نیز احساس گرما به افراد درون اتاق می‌دهد. در حین عایق کاری همه‌ درز‌های ممکن باید گرفته بشوند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در اتاق‌خواب‌هایی که در زیر‌زمین هستند، پس‌زمینه‌ی دیوار‌ها بیش از‌پیش مهم است. اتاق‌های که در زیر‌زمین هستند به واسطه‌ی آرام و سرد بودن آن‌ها شاید بیش از اندازه کسالت‌آور باشند. باید با طراحی یک  دیوار ساده با استفاده از نور‌ها اتاق را گرم و دلنشین جلوه بدهیم. در زیر‌زمین  نور طبیعی کمی وجود دارد و شاید اصلا وجود نداشته باشد پس در انتخاب نور‌ها باید دقت کرد نوری انتخاب شود که به نور طبیعی نزدیک باشد. چراغ‌های ال‌ای‌دی گزینه‌ی ارزان و خوبی هستند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

چراغ‌های حبابی نیز علاوه بر شکل جالب‌، نور طبیعی بهتری تامین می‌کنند. لوستر‌های ایستاده اطراف تخت‌خواب بزرگترین منبع نور هستند که باید به آن‌ها دقت کرد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

عموم اتاق‌خواب‌های زیر زمین کوچک هستند، بنابراین باید تدبیری اندیشید که فضای این اتاق‌ها بیش از آن‌چه که هست بزرگ به نظر برسد. استفاده از آینه به حس بزرگ بودن فضا کمک می‌کند. استفاده از رنگ سفید حس بزرگ بودن بیشتر به اتاق می‌دهد. علاوه‌بر این نکات گفته شده باید برای اتاق‌خواب‌های زیر‌زمینی کوچک نیز فکر ی کرد که بتوانند وسایل بیشتری را در خود جای بدهند. یکی از این راه‌ها استفاده از قفسه‌های طولی است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

با یکدیگر در مورد اتاق‌خواب‌های زیر‌زمینی بیشتر یاد گرفتیم. با طراگاه همراه باشید تا ایده‌های بیشتری را دریافت کنید.

 

   کانال


بازدید : 66,714 بار

17 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هااتاق‌خوابخواب زیرزمینیاتاقتخت‌خوابنورزیززمین

مطالب محبوب »

Saturday , 24 June , 11:23