طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

ساربوک sarboukمحمد قديريلیلا عراقیانسوگند عندليبمهدی مصلحیروناک رافتابتکار توسعه کاوش (ابتکار آریایی)محمد اسدالهیآرش غلامعلی طهرانیمیثم ذکریاییAbolfazl Nabaviالناز پائیز
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

اقامتگاه های شناور

نگاهی به خانه هایی که روی آب ساخته میشوند

بازدید : 45,369 بار

08 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

منطقه کانتچانابوری تایلند (The Kanchanaburi region of Thailand) برای خانه های شناور به خوبی شناخته شده است. این ساختارها مخصوص این استان هستند که اینجا را از بقیه برجسته کرده است، آنها محل اقامت خصوصی نیستند بلکه بخشی از یک پناهگاه (پاتوق) است، با طراگاه نگاهی بیاندازیم به این سازه های شناور.

ذخیره عکس
اقامتگاه های شناور

این پروژه به نام ایکس – شناور (X-Float) افزوده شده به پروژه اقامتگاه رودخانه کوای (River Kwai) ایکس2 (X2) بود. واحدهای شناور در سال 2015 تکمیل شد. ویژگی آنها معماری ساده و مدرن و تماما دقت گرا هستند به طوری که آنها چشم اندازهای وسیعی از رودخانه و محافظت در برابر نور خورشید بعدازظهر استوایی ارائه میدهند.

همه واحدها خارج از سایت ساخته شده و سپس به یکباره نصب و تکمیل شدند. این کار انجام شد تا این پروژه مزاحمتی برای مهمانان ساکن پناهگاه به وجود نیاورد. ساختار اصلی یک واحد یک طراحی قایق مانند دارد. این ویژگی ها با  یک قاب فولادی سبک وزن و با نمای سایدینگ الیاف سیمان و تخته سه لا پوشیده شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

نمای عقب به طور کامل محصور است وهیچ پنجره یا دهانه ای ندارد. در سوی دیگربخشی از نمای رودخانه ، پنجره هایی با ارتفاع کامل و درهای کشویی دارد که منجر به ایجاد طبقه کوچک با قوس شفاف شیشه ای ایمنی میشود که برای آنهایی که اینجا را برای گذران وقت و آرامش انتخاب میکنند جلوی دید را نمیگیرد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

تیم مسئول پروژه موسسه اگالیگو (Agaligo Studio ) بود، یک موسسه طراحی که در سال 2002 با نامی به معنی بی انتها در پالی تاسیس شد. هر پروژه شامل یک مطالعه ازچشم انداز، فرهنگ و آب و هوا همچنین هرآنچه که یک منطقه را منحصر به فرد میسازد است. این کمک میکند که تیم با راهکارهای طراحی سفارشی که به اعتقاد آنها معماری باید معنادار و باید پاسخ به محیط زیست باشد، بیاید. استفاده از مواد ساده و طبیعی برای طراحی داخلی کمک می کند تا یک فضای بسیار آرامش بخش و دلپذیر در داخل ایجاد شود. با این حال پالت رنگ برای ایجاد یک نگاه بی انتها طراحی شده است. سیاه و سفید دو گزینه اصلی هستند. آنها با طرح‌های چوبی طبیعی و لمسهایی از آبی و قرمز برای  ایجاد افسون دریایی ماهرانه ترکیب شده اند.

ذخیره عکس
مکانی آرامش بخش در دل طبیعت

فضای داخلی آرام و عادی است به خصوص درمورد حمام ها که از قابلیت سبک طراحی شرق دور الهام گرفته است. اگرچه شبیه حمام یک واحد به لطف استراتژی طراحی داخلی و مواد مورد استفاده در سراسر آن جمع و جور میشود.

هر واحد شناور نیز دارای یک تراس بزرگ و سقفی است که در آن نماها بسیار زیباترند. یک بار دیگر نرده های کوچک شده این نماها بدون به خطر انداختن ایمنی کاربران دید آنها را حفظ میکنند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراگاه بار دیگر شما را با دنیای از معماری و طراحی آشنا ساخت.


بازدید : 45,369 بار

08 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 03:29