طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مرتضی سیاسرقالیکده iran carpetپمپ ابارا اباراالهام ضیاءآبادیعلی رضا بندر ابادبیژن شجاعیسپیده بهروزیشیرین دریاباریرضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییBabak Abbasiهدی شکریانشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

برج های پاک

این سازه ها بخش ثابتی از شهرهای آینده خواهند بود

بازدید : 8,646 بار

09 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

برج هایی در میان خیابان های متراکم که نقش ریه های شهر را ایفا خواهند کرد، با این روند تولید آلودگی چه بر سر سکونتگاه های آینده ی ما خواهد آمد؟ با طراگاه در خیابان های آینده قدم بزنید.

ذخیره عکس
برج های پاک

 

ما انسان ها ماشین ها راساخته ایم تا به ما کمک کنند،چرخ و اتومبیل را ساخته ایم تا سفرهایمان را آسان سازد، اما حالا همین ماشین ها در حال هجوم به سمت خودمان هستند. در شهرهای متراکم امروزی،آلودگی به معضلی جدی بدل شده است،در بعضی از شهرها این آلودگی قابل دیدن است و در بعضی دیگر دیده نمی شود ولی تاثیرات آن روزانه جان هزاران نفر را تهدید می کند.

برج های پاک نام طرحی است که قادر است مشتقات کربن را از هوای شهر ها پالایش کند و آن را تبدیل به نوعی از جواهرات زینتی نماید. دن رزجرارد(Daan Rosegaarde) طراح آلمانی این پروژه در حال برداشت گامی دیگر در جهت مشکل آلودگی هوای شهری است. این پروژه که بسیاری آن را بزرگترین تصفیه کننده ی هوا می نامند برای اولین بار در شهر روتردام هلند به کار برده شد و سپس استفاده از آن شهر به شهر گسترش یافت و به صورت یک راه حل برای مقابله با آلودگی مطرح شد.

ذخیره عکس

پروژه ی برج پاک در واقع مقدمه ای برای طرحی بزرگتر تحت عنوان بزرگترین مکنده ی آلودگی جهان است.این طرح قرار است با یونیزه کردن ذرات هوا ، آلودگی را از هوای پاک جدا کند. سازه ای 7 متری که قادر است با مصرف برق کمتر از 700 وات ، 30 متر مکعب هوا را در هر ساعت پالایش کند. با شارژ شدن برج پاک توسط یک مولد کوچک،الکترود دستگاه یون های مثبت را به هوا میفرستد و این یون ها به ذرات آلودگی می چسبند،سپس یک صفحه با بار مثبت یون ها را به سمت خود جذب می کند و ذرات غبار و آلودگی به همین طریق از هوا جدا- شده و به سمت برج پاک جذب می شوند.این تکنولوژی قادر است علاوه بر جذب آلودگی های هوا ، آنها را پالایش و جدا کند.تفکر سازنده ی این طرح ایجاد حباب های پاک یا منطق عاری از آلودگی در فضاهای عمومی است و این خود زمینه را برای گسترش این مناطق فراهم میکند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 

برای محسوس تر شدن مشکل آلودگی برای شهروندان،این سازه ذرات تصفیه شده ی کربن را به قطعاتی مکعب شکل و درخشان تبدیل میکند.هر کدام از این جواهرات مکعبی شکل حاصل تصفیه ی 1000 متر مکعب از هوا است.

باور طراحان این پروژه بر این است که تلاش ها باید در جهت تبدیل دوباره ی شهرهای مدرن به محلی برای زندگی متمرکز شود.

ذخیره عکس

 

شاید شما نیز صاحب ایده ای شبیه به این باشید. طراگاه همواره آماده ی دریافت نظرات و ایده های شما مخاطب عزیز است.


بازدید : 8,646 بار

09 دي 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 03:19