طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سپیده بهروزیابزار تونل جهانرضا نجفیانفریناز رضویسهیل براکنگار سریع الاطلاقمحمد فخری داریانSomayeh AhemehAbolfazl Nabaviحبیب الله نیکنامیاکبر تقی زادهپرهام شکوهی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی خلاقانه فضای داخلی منزل

ترکیب خلاقانه گیاه و نور در طراحی فضای داخلی منزل

بازدید : 69,527 بار

25 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

گیاه می‌تواند به عنوان یک المان در طراحی‌ها وارد بشود. ترکیب خلاقانه گیاه و نور درطراحی فضاهای داخلی منزل، محیطی سرزنده را در آپارتمان‌ها به وجود می‌آورد. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
طراحی خلاقانه فضای داخلی منزل

عموماً استفاده‌ از گیاه در فضای داخلی منزل، به این صورت است که نقش تزئینی به آن می‌دهیم و به‌عنوان عنصر اصلی در طراحی به آن نگاه نمی‌کنیم، دلیل آن هم به نوع محصور کردن گیاه در گلدان‌ها و شاید عدم اطمینان از کارای آن در طراحی است. در اینجا می‌خواهیم پروژه‌ای را به شما نشان دهیم، که نه تنها گیاه را در گلدان محصور نکرده، بلکه در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل نقش داشته است. شاید شما با درخت انگور آشنا باشید، این درخت را عموماً بیرون و در فضا‌های مختلف دیدهاید، برای اینکه با این درخت آشنا شوید و ببیند به چه صورت رشد می‌کند به عکس بالا نگاهی بیاندازید. با اضافه کردن این عنصر، به خانه علاوه بر کاهش آلایندگی منزل، جلوه بصری خاصی به آن داده می‌شود. هم‌نشینی این گیاه با سایر اجزای خانه را به‌خوبی می‌توانید ببینید، در اینجا اولویت را باید به گیاه بدهیم. چرا که فضای داخلی، کارایی بالاتری برای افراد خانواده خواهد داشت.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

هم‌نشینی نور و گیاه در شب که مکمل هم هستند، جلوه‌ی سورئال و جذابی به محیط می‌دهد. در این نوع محیط‌ها که گیاه بخش پررنگی از طراحی است، نباید با استفاده مکرر در فضاهای دیگر حضور گیاه را تکراری و لوس کرد. لذا باید در فضاهای داخلی، گیاه را به اندازه و در فضای محدودی استفاده کرد و از المان‌هایی چون نور برای فضا‌سازی‌های دیگر استفاده نمود. برای نمونه ببیند، نور در آشپزخانه چطور به این فضا کارایی داده، این باعث بهتر  دیده شدن طراحی داخلی منزل می‌شود.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

استفاده‌ی نور همراه با گیاه می‌تواند به صورت داینامیک صورت بگیرد، یعنی ما با یک طیف رنگی به جای یک نور استاتیک مواجه باشیم. در این حالت قطعاً کاربرد موثرتری از نور در طراحی فضای داخلی منزل خواهیم گرفت. در این نوع طراحی‌ها که نور حضور دارد، مواردی که سایه‌ی اضافی تولید می‌کنند باید حذف شوند، چرا که سبب نوعی اغتشاش بصری برای استفاده کنندگان می‌شوند.در این بین استفاده از عناصر منعکس‌کننده نور بیش از قبل اهمیت می‌یابد چرا که اینها با اینکه تولید کننده نور نیستند، اما با انعکاس نور می‌توانند جلوه‌ساز باشند. هم‌نشینی نور و گیاه، می‌تواند بیش از بیش فضای شاداب و جذابی در طراحی فضای داخلی ایجاد کند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

این مطلب طراگاه در مورد کاربرد نور و گیاه در طراحی داخلی منزل بود. شما از چه المان برای استفاده در طراحی داخلی منزل پیشنهاد می‌کنید. 


بازدید : 69,527 بار

25 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هامعماری داخلیانعکاس نورطراحی داخلیآپارتماننور و گیاهطراحی فضای داخلی

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 23:34