طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

فرهاد علیزاده افشارمصطفی اذریکسری سعادت جوطاها رضاییرضا نجفیانسمیه ابراهیمیشرکت رویا طرح داخلیایمان رجبیانآذران پلاستیک azaran-plasticسلیمانیرضا صیادیانمیثم ذکریایی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ویژگی‌های یک گالری ملی

یک گالری ملی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد

بازدید : 65,010 بار

15 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراحی گالری‌ها، مخصوصا گالری‌هایی که لقب خاص و مهمی چون ملی را یدک می‌کشند، همواره با یک سری استاندارد‌هایی باید همراه باشد، با طراگاه همراه باشید تا چند استاندارد مهم طراحی گالری‌های ملی را در گالری ملی نیجریه با یکدیگر مرور کنیم.

ذخیره عکس
گالری ملی

کارایی و اثربخشی یک گالری ملی باید مورد توجه قرار بگیرد، چراکه علاوهبر زیبایی و منحصر به‌فرد بودن فضا، میبایست کارایی خوبی نیز برای  کشور داشته باشد. در این مقاله می‌خواهیم مکان‌هایی را که می‌بایست در این نوع سازه‌ها طراحی کرد و حتما جایی برای آن‌ها متصور شد را در نظر گرفت.

ذخیره عکس

 

داشتن چندین سالن 


با توجه به مراودههای سیاسی که هر کشور با سایر کشور‌ها دارد، می‌بایست یک مکان عظیم و بزرگ برای پذیرایی از فرهنگ و آثار هنری سایر کشور‌ها داشته باشد، از طرفی یک گالری ملی باید نقش مهمی در بالابردن فرهنگ جامعه داشته باشد. با توجه به این دو نکته چندین سالن داشتند در این نوع گالری امری بسیار واجب است.

ذخیره عکس

 

گنجینه داشته باشد

 

گالری‌های ملی همچون موزه‌ها می‌مانند، و باید یک محلی برای گنجینه‌هایی که به کشور اهدا می‌شود داشته باشد. این گنجینه می‌تواند به عنوان نکته‌ اتکای سایر گالری‌ها نیز باشد و خبر از مراوده‌های فرهنگی کشور‌ها با یکدیگر داشته باشد.

 

آزمایشگاه داشته باشد


 شاید لازم باشد بر روی بعضی از آثار آزمایش صورت بگیرد، آزمایش‌هایی برای تشخیص اصل و یا کپی بودن اثر و یا تعیین سن و قدمت اثر‌، نوع متریال استفاده شده و .... ممکن است در گالری نیاز شود. پس باید آزمایشگاه با توجه به اهمیت یک گالری ملی در مجموعه وجود داشته باشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

 

کتابخانه 

حتما در یک گالری ملی باید یک کتاب‌خانه وجود داشته باشد چرا‌که امر پژوهش همراه همیشگی آثار هنری است و نباید از آن غفلت نمود.

 

تالار مشاهیر

هر ملتی با مشاهیر آن در دنیا شناخته می‌شود، پس قطعا باید محلی به عنوان تالار مشاهیر در مجموعه‌ی گالری ملی وجود داشته باشد تا علاوه بر بعد فرهنگی داخلی آیینه‌ای از قدمت و تاریخ در مقابل جهانیان باشد. 

 

سالن 

یک گالری ملی قطعا باید سالن داشته باشد چرا‌که قطعا با رفت‌و‌آمد افراد دولتی و سیاسی به آن نیاز پیدا می‌شود.


دفاتر اداری 

 دفاتر اداری متعددی باید در مجموعه وجود داشته باشد تا از اتلاف انرژی و رفت‌و‌آمد‌های پی‌در‌پی جلوگیری شود.

هر نمایشگاهی یک‌سری زیر‌ساخت نیز نیاز دارد با یکدیگر چند مورد از این زیر ساخت‌ها را مرور می‌کنیم.
سیستم الکتریکی مجهز برای بحث امنیت نمایشگاه و کل مجموعه، مکان‌هایی خاص برای هنر‌های خاص باید داشته باشد، ذخیره‌سازی زیر‌زمینی برای حفاظت از تاسسیات و همچنین جایگری بخش بزرگی از آثار هنری ارزشمند.

ذخیره عکس
گالری ملی

گالری ملی نیجریه کلاس درس زنده‌ای است، که در مقابل ما قرار دارد تا با استاندار‌های حداقلی یک گالری آشنا باشیم، طراگاه  را برای شناختن سازه‌های شاخص موجود آفریقا دنبال کنید.


بازدید : 65,010 بار

15 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاگالری ملینیجریهنمایشگاهسالنفرهنگطراحیگنجینهکتابذخیره‌سازی

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 22:55