طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

فاطمه براتیروناک رافتامير احمدي نياعلیرضا شریفانsina kamali tabriziآیدین صادقیابتکار توسعه کاوش (ابتکار آریایی)بیژن شجاعیkaveh maleknejadصادق صیدبیگینگار محمدیSomayeh Ahemeh
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

تغییر دکوراسیون منزل با به کارگیری چند روش تاکتیکی و کارآمد

لطفا این 5نکته را برای تغییر دکوراسیون از یاد نبرید!

بازدید : 73,343 بار

27 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

دنیای امروز دنیای سرعت و هیجان است. این سرعت باعث تغییر در عادات و علایق افراد نیز می‌شود. به‌طوری‌که ما آدم‌ها را به داشتن تجارب جدید، محیط زندگی تازه و وسایل متنوع ترغیب می‌کند. یکی از مواردی که امروزه زود‌به‌زود آدم را خسته و کلافه می‌کند، اسباب و وسایل خانه است. با طراگاه همراه باشید تا بدانید چگونه باید برای این کلافگی راهی پیدا کنید.

ذخیره عکس
تغییر دکوراسیون منزل

تغییر کلی دکوراسیون خانه با خرید وسایل جدید مانند مبل، پرده، تخت، کنسول و ... امکان‌پذیر است. اما به هرحال امروزه با شرایط اقتصادی که بسیاری از افراد با آن مواجه هستند، فکر اینکه در مواقع خستگی‌های روحی دست به عوض کردن وسایل خانه بزنیم، برای ما ثقیل و سنگین است چه برسد که بخواهیم آن را اجرایی کنیم. اینگونه می‌شود که یک روز به خود آمده و میبینیم تحمل محیط خانه کسل‌کننده و غیرممکن شده‌است. ما در این مطلب تلاش می‌کنیم برای این چالش راهکارهای عملی و ساده پیدا کنیم.

ذخیره عکس

 

1-    در بسیاری مواقع به دلیل عدم شناخت بر روی احساسات مختلف، گمان می‌کنیم که از وسایل منزلمان خسته شده‌ایم و به چشم ما کهنه و از مُد افتاده است. اما با کمی جستجو در فروشگاه‌های مختلف، اسبابی را می‌بینیم که مشابه آن در خانه خودمان نیز وجود دارد. بنابراین متوجه می‌شویم وسایل ما هنوز به‌روز بوده و تنها نوع چیدمان، ما را دچار عادت و خستگی کرده‌است و با تغییر در نوع چیدن وسایل می‌توانیم به راحتی فضایی تازه و دوست داشتنی برای خودمان خلق کنیم.

ذخیره عکس

 

2-    قرینه‌سازی و چینش وسایل و اسباب منزل موضوعی است که از گذشتگان به ما ارث رسیده و ما با نوعی تعصب در خانه‌هایمان آن را اجرایی می‌کنیم. در حالیکه شاید در باطن، به آن هیچ علاقه‌ای نداشته باشیم. قرار نیست همیشه مبل بزرگ خانه زیر پنجره بزرگ خانه قرار بگیرد و دو آباژور هم در دو طرف آن باشد و یا مبل‌ها همه به یک سمت چیده شوند بلکه ریسک‌پذیری و تن دادن به ایده‌های جدید در نهایت ما را به داشتن فضایی نو و چشمگیر سوق می‌دهد.

ذخیره عکس

 

3-    دیوارها نقش تعیین کننده‌ای در تغییر فضای منازل دارند. فکر نکنید با نصب یک تابلو یا عکس کار تمام و کمالی را برای تزیین دیوار انجام داده اید؛ بلکه این سطوح موثر خانه‌های ما قابلیت زیادی دارد. می‌توان با یک قوطی رنگ و کمی خلاقیت رنگ یکی از دیوارها را از دیگری متمایز کرده و  محیط زندگی را نو کنید. پیشنهاد دیگر ما اینست که به جای پراکنده نصب کردن عکس و تابلوهای دیوار، آن‌ها را با هماهنگی و خلاقیت بر روی یکی از دیوارهای اصلی خانه نصب کنید. به طوریکه علاوه بر نمایش آلبومی دیواری از خاطراتی جذاب و قدیمی به بهبود محیط زندگی و روحیه شما کمک بسزایی کند.

ذخیره عکس

 

4-    به شما پیشنهاد می‌کنیم نقش گل و گیاه طبیعی در دکوراسیون منزلتان را دست کم نگیرید. چراکه علاوه بر بخشیدن محیطی زنده و شاداب، نقش موثری در تنفس اکسیژن تازه به ریه‌های شما و تصفیه هوا دارد. البته گمان نکنید، گل و گیاهان طبیعی تنها برای بالکن و پاسیوی خانه شما مفید بوده و جاذبه دارند بلکه شما می‌توانید در هر گوشه‌ای از خانه‌تان نظیر آشپزخانه، پذیرایی و اتاق‌خواب، گیاهانی با شرایط موجود در محیط نگهداری کنید و از دیدن آن نهایت لذت و استفاده را ببرید.

ذخیره عکس

 

6-    برخی مواقع، بدون اینکه به علاقه خودمان برای میزان نور و روشنایی در خانه اعتنایی کنیم مطابق با مد پیش رفته و فکر می‌کنیم با کم نور بودن خانه‌مان می‌توانیم محیطی با پرستیژ و رمانتیک را به نمایش بگذاریم در حالیکه غافل از این هستیم که رفته‌رفته، این نور کم، منزلمان را به فضایی سرد و کسل کننده تبدیل کرده و ما را به سوی افسردگی سوق می‌دهد. همیشه الگو برداری از مد جواب نمی‌دهد بلکه تلفیقی از مد روز و علایق ما هست که می‌تواند نتیجه‌ای مثبت را به دنبال داشته باشد.

 پس هرچه زودتر دست به‌کار شوید و جاهای مناسب خانه‌تان را پرنور کرده و اگر امکان نصب لوستر و لامپ بیشتر هم در مکان‌های موردنظر وجود ندارد با گذاشتن یک آباژور و حتی نصب لامپ‌هایی رنگی، فضایی پرنورتر و متنوع را پدید آورید.

ذخیره عکس
تغییر دکوراسیون منزل

نظرات خودرا با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 73,343 بار

27 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هادکوراسیون خانهوسایل منزلاسباب خانهتغییردکوراسیون منزل ، چیدمان منزلطراحی دکوراسیون منزل

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 09:52