طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سمیه ابراهیمیآرش غلامعلی طهرانیMahnaz sharifiصادق صیدبیگیمهرداد زواره محمدیشهاب میرزاییانسلیمانیایمان رجبیانفرزاد دلیری farzaddaliriمرضیه مجدالاشرافیشرکت رویا طرح داخلیامیر قاسمی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

معماری جالب ویلایی با سه مکعب معلق

معماری ویلایی در مشای دماوند

بازدید : 43,539 بار

20 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

این خانه که یک ملک شخصی است با مساحت 260 مترمربع، در سال 1395 توسط یک شرکت معماری خلاق ساخته شده است. با طراگاه همراه باشید تا به بررسی این پروژه بپردازیم.

ذخیره عکس
معماری جالب ویلایی با سه مکعب معلق

علاقه‌ی ذاتی انسان به چشم‌اندازهای طبیعت بر همگان آشکار می‌باشد. این خانه هم با چشم‌انداز فوق العاده‌ای که دارد، در روستای «مشا» در شمال تهران و در دامنه‌ی دماوند قرار گرفته است. توپوگرافی فشرده‌ی محل و قرارگیری آن در بین کوهستان‌ها و چشم‌انداز دشت مشا، برای ایجاد حس معلق بودن و چشم‌انداز عریض تمام فضا، الهام‌بخش این طراحی بوده است. هدف این طرح، ادغام طبیعت با زندگی انسان بوده وطبق این هدف توزیع عمودی کاربری ملک با اشغال زمین کمتر انجام شده است و سهم بیشتری به طراحی منظر اختصاص یافته است.

 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

شکل پذیرفته شده برای این پروژه، یک حجم متقاطع با جهتی از دامنه‌ی کوه به سمت دشت مشا بوده و به‌همین دلیل، شکل نهایی ساختمان به صورت سه مکعب معلق با زوایای خاص نسبت به یکدیگر درآمده است.  به دلیل زوایای مختلف این مکعب‌ها، فضاهایی اضافی در طرح به وجود آمده و این فضاها سقف مکعب پایینی را تشکیل داده‌اند، و تراسی در مکعب بالایی به وجود آمده است.  شیب تند زمین، باعث شده است که مکعب‌ها معلق به نظر برسند. کاربری این ساختمان به ترتیب از بالا به پایین تقسیم شده است.

 

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

برای داشتن چشم‌انداز بهتر، وجه رو به دشت مکعب‌ها، با پنجره‌های تمام قد پوشانده شده، که چشم‌انداز پانورامایی ایجاد نموده است. دراین طراحی پنجره‌ها، نقشی بیش از یک عنصر سازه‌ای دارند و به مانند یک پرده‌ی شفاف بین داخل و خارج خانه عمل می‌کنند و فضای داخلی را سرشار از طبیعت می‌نمایند.

 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در محل تلاقی مکعب‌ها، یک فضای استوانه‌ای شکل قرار دارد، که پله‌ها در آن جای گرفته‌اند و سه طبقه را به طور اریب به هم متصل می‌نماید. حس طبیعت جریان یافته در این خانه، با استفاده از چوب؛ یکی از اصلی‌ترین عناصر طبیعی در سرتاسر خانه، شدت بخشیده شده است.  برای حفظ سادگی، نمای خانه به رنگ سفید می‌باشد که این رنگ روشن حجم ساختمان را در دامنه‌ی کوه مشخص‌تر نموده است.

 

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

شما برای اینکه ویلایی خاص داشته باشید چه نظری دارید؟ با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 43,539 بار

20 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحیپلهرنگ سفیدفضای داخلینمای خانهویلاطراحی منظرمکعب معلقمعماریطراحی ویلامعماری ویلاویلای مشا

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 18:39