طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

نادیا خوشخویشروین حسینیسهند چوبانsina kamali tabriziبلوک سبک لیپررضا قره داغیداوود آبادیکمیل مهدی نژادمهرداد زواره محمدیایزدیار اهیالهام صحافیفریناز رضوی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ایده‌ای برای چیدمان اتاق خواب مشترک کودکان

طراحی خلاقانه برای داشتن فضاهای خصوصی کودکان

بازدید : 9,870 بار

22 اسفند 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

 اتاق‌های مشترک کودکان ما ! در مقاله قبلی با عنوان "  ایده‌های خلاقانه برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب مشترک کودکان " به معرفی ایدههایی برای تغییر دکوراسیون اتاق کودک پرداختیم. حال در ادامه این موضوع با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
ایده‌ای برای چیدمان اتاق خواب کودکان مشترک

گاهی اوقات کودکانتان سنین متقاوتی دارند، مثلا شما باید اتاق خواب مشترکی برای دختر چهار ماهه و پسر سه ساله‌تان بچینید. انجام این کار قطعا دشوارتر است. اولین گام انتخاب مبلمان کودک می‌باشد. اگر نوزاد دارید، به احتمال زیاد در طول شب به اتاق رفت و آمد خواهید داشت. در صورت امکان، تخت ها را در گوشه‌ها یا دیوارهای روبروی هم قرار دهید به طوری که تخت نوزاد به در نزدیکتر باشد. 

 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

عناصر دیگر مثل بخاری را مقابل تخت ها بگذارید و چیدمانتان به گونهای باشد که هر دو کودک خواب خوبی داشته باشند و بیدارشدن یکی، موجب مزاحمت برای دیگری نشود. وجود محل بازی کودکان به شکلی  که هردو کودک  به طور همزمان از بازی لذت ببرند، مخصوصاً برای پدر و مادرها بسیار کمک کننده خواهد بود.

ذخیره عکس

 

 تشک، کوسن و وسایل نرم بزرگتر مثل اسب‌گهواره و چادر هم برای مشخص کردن محل بازی مناسب است، که کودکان از بازی در آن لذت ببرند. اسباب بازی‌‌های کودک بزرگتر را در سبدی بالاتر از زمین قرار دهید به طوری که خودش بتواند به آن دسترسی داشته باشد اما کودک کوچکتر نتواند به آن دست بزند. مثلاً در کتابخانه یا قفسهاسباب بازی ‌