طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

ميثم ذکريايياسماعیل سحاب رحمن پناهشرکت بازرگانی رنگین کاج پارس(Foresco _ فارسکو)مازیار فخرقاسمیامير احمدي نياآرش غلامعلی طهرانیuser 5کمال کمونهnaser movahedمحمد مهدی فخیمیبلوک سبک لیپرحسین نوروزی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

خانه نو مبارک

یافتن یک خانه جدید، بسته بندی لوازم و هماهنگی برای نقل مکان به خانه جدید دردسرهای زیادی دارد.

بازدید : 21,537 بار

16 آبان 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

شما حداقل تا کنون یک بار در مهمانی خانه جدید  شرکت کرده اید . اگرچه خوردن یک غذای مختصر و  گرد هم آیی صمیمانه با دوستان می تواند یک راه عالی برای گرم کردن فضای صمیمی یک خانه باشد . از روشن کردن شمع در اولین  شب زندگی در خانه  تا سوزاندن عود و تهیه غذا ، آداب و رسوم مختلفی برای افتتاح خانه های جدید در سرتاسر دنیا وجود دارد . ممکن است شما با برخی رسوم آشنا باشید  ولی سایرین ممکن است  شما را در این رابطه متعجب کنند.

یافتن   یک خانه جدید، بسته بندی لوازم و هماهنگی برای  نقل مکان به خانه جدید دردسرهای زیادی دارد . علی رغم استرس جا به جایی ،  برای اطمینان از این که  خانه جدید ما برای خانواده آماده و مهیا است ، زمان لازم است . شما ممکن است در خانه جدید در اولین شب شمعی را روشن کنید  و یا  دعا  و نیایش کنید . شما چه آن ها را سنت بنامید ، چه آیین و چه خرافات ،  اجازه دهید به برخی از شیوه های رایج افتتاح خانه جدید توسط مردم بپردازیم.

1-به ایوان یا تراس خود  رنگ آبی بزنید

اگر بزرگ شده امریکای جنوبی باشید، ممکن است با این کلمات آشنا باشید. ولی اگر بزرگ شده انجا نیستید ، به بررسی این کلمات میپردازیم :  رنگ آبی ایوانی، رنگ استفاده شده در سقف تراس است . چرا؟ haint کلمه ی دیگری است که ریشه  در آیین گولاها  دارد( گولا ها نیاکان برده های افریقای بوده و در منطقه پایین  دست  کارولینای جنوبی و  جرجیا زندکی می کردند ) .  این آیین بیان می دارد که روح هاینت  نمی تواند از آب عبور کند  و بدین ترتیب رنگ کردن خانه به رنگ آبی یک شیوه نمادین برای دور کردن ارواح خبیثه است . در اصل ، این رنگ  با ترکیب دستی رنگ با آهک ایجاد می شود . برخی بر این باورند که رنگ آبی ترفندی برای دور کردن پشه های مالاریا  است زیرا این رنگ شبیه آسمان است . با این حال احتمال دارد که  آهک در رنگ مانع از نزدیکی حشرات می شود نه رنگ آبی . در جنوب  دیدن خانه های با ایوان آبی ، در، پنجره  و سایر جزییات  نظیر در ها و  رواق ها امری عادی است .  آیا یک رنگ ویژه آبی  هاینت وجود دارد؟ نه،  این رنگ خاص نبوده و شما می توانید خانه های  به رنگ های مختلف پیدا کنید .

2- روشن کردن شمع در اولین شب

شمع می تواند یک هدیه بزرگ برای خانه جدید باشد . باور بر این است که روشن کردن شمع به دور کردن ارواح خبیثه با افزودن رنگ به خانه و سایه اندازش نمادین بر روی تاریکی کمک می کند. در بسیاری از مذاهب ،  هنگام دعا  و یا دادن هدیه  دادن شمع مرسوم است . گرم کردن خانه نیز به معنی آتش روشن کردن در شومینه است که یک سنت قدیمی بوده و ریشه در زندگی قرون وسطایی دارد . آتش یک نماد قوی از  مقاومت ، خلوص و خوبی است .  به طور مشابه روشن کردن شمع در اولین شب در خانه جدید می تواند جنبه خوبی داشته باشد و انسان را از تاریکی به سمت روشنایی بکشد .

3- کنار هم قرار دادن نان و نمک

 نان و نمک در  آیین روسی و یهودی دو نماد بسیار مهم از مهمان نوازی هستند . برخی بر این باورند که اولین چیزی که باید در خانه آورده شود یک قرص نان ( نمادی برای این که ساکنین  خانه هرگز گرسنه نباشند ) و نمک( نمادی برای این که ساکنین همیشه زندگی پر از تنوع داشته باشند ) می باشد . نان که تقریبا در کنارهمه غذا ها  قرار دارد  نه تنها در آیین یهود بلکه در آیین و رسوم اروپاییان نیز نشان دهنده  مهمان نوازی است . نمک که زمانی آن قدر ارزشمند بود که به عنوان پول استفاده می شد ، یک  علامت دیگر ثروت و ضیافت است.

4- ناقوس

بنا به عقیده ی بسیاری  برای  مهمانی خانه جدید ، آیین ها  و سنت های   فرخنده نظیر  به صدا دراوردن یک زنگ یا ناقوس می تواند برای خانه جدید  شگون داشته باشد . باز کردن پنجره ،  روشن کردن  فن و وارد شدن نور به خانه دیگر روش های  مهمانی خانه جدید است .

5- بستن پارچه متبرک

 آیین های افتتاح خانه جدید بودایی و سنتی بسیار فراوان می باشند و  اعتقاد  بر این است که موجب افزایش شانس و خیر به خانه می شود . در فرهنگ تایلندی ، تعدادی از  راهبه ها به خانه دعوت  می شوند تا خانه را افتتاح می کنند که به آن مراسم خان بان مای( Khuan Ban Mai ) می گویند . دادن هدیه و غذاهای خاص نیز بخشی از مراسم است . در این زمان به کمر اعضای خانواده بند های متبرکه بسته می شود .

6- سوزاندن مریم گلی

 دود کردن  مریم گلی ، یک روش سنتی پاک سازی انرژی های منفی در  فضا است .  هدایت کردن دود به گوشه های اتاق باعث   پاک کردن انرژی منفی می شود .  این  عمل بر گرفته از سنت بومی امریکایی است ( که در این کشور مریم گلی فراوان است ) . بر طبق گفته متخصصان ، روشن کردن  مریم گلی و سپس خاموش کردن و در نهایت پیچیدن بوی آن در فضا مهم است . مریم گلی را در یک کاسه ضد حریق   بریزید . آیین های سنتی به  پوشاندن آینه ها ، پنجره ها  خاموش کردن برق ها هنگام مراسم  دود کردن مریم گلی  تشویق کرده است .

7-جوشاندن شیر و برنج

بر اساس سنت دیرینه واتو ساسترای ( Vasthu Sastra ) در هند ، شیر و برنج تا زمان سرریز جوشانده شده و نماد خلوص و عمر طولانی است . سنت های مهمانی خانه جدید در هند زیادند از جمله آوردن گاو به درون خانه و انداخته حلقه گل بر گردن آن . در حقیقت ، اسباب کشی به خانه ی جدید (  اجاره ای یا خریداری شده ) از نظر اهمیت بعد از ازدواج قرار می گیرد و کار های بسیاری برای خوش یمن بودن و  دور کردن ارواح پلید صورت می گیرد .

8- تهیه غذای مخصوص خانه جدید

 در کشور های فرانسوی زبان ، تغییر دودکش خانه علامت شروع   پخت غذای جدید برای خانه جدید بوده است به خصوص برای افرادی که در ساختن آن خانه کمک کرده اند . قابلمه از یک سیم از درون دودکش روی شومینه اویزان می شود و این آخرین بخش تکمیل ساخت خانه است .

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

بازدید : 21,537 بار

16 آبان 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 22:50