طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

فرهاد علیزاده افشارحامد شکریانمهراد رمضانیسپهر دانشوحید حمزه پورمهدی جعفری منشآرش غلامعلی طهرانیشرکت رویا طرح داخلیAbolfazl Nabaviشرکت رویا طرح داخلیبابک مجدپورامیررضا امیری
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی اتاق زیرشیروانی با ایده‌هایی جذاب

چگونه اتاق زیر شیروانی جذاب و کارآمدتر داشته باشیم؟

بازدید : 134,825 بار

02 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

بزرگترین مشکل در اتاق‌های زیر شیروانی فقدان نورطبیعی است، این فقدان نور به این خاطر رخ می‌دهد، که شیب سقف آنقدر زیاد است که ارتفاع دیوار‌ها کوچک می‌شود. برای همین نمی‌توان پنجره‌های بزرگ و یا تمام قد نصب کرد. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس

در این مقاله می‌خواهیم در مورد یکی از معماران با تجربه و خلاق یادی کنیم و ببینیم  این طراح برای حل این مشکل اتاق‌های زیر شیروانی چه خلاقیتی به خرج داده است. هدف طراح این بوده که راهی ما بین خلاقیت و مهارت معماران و مشتریان این اتاق ها باز کند و بهترین انتخاب و گزینه را برای طراحی پیشنهاد دهد.

آپارتمانی که از آن سخن می‌گویم، با نام " زندگی زیر سقف " است. در این پروژه هدف این بوده، که به نور طبیعی اجازه ورود به آپارتمان داده شود، تا آن‌را علاوه بر روشن نگاه داشتن بیش از آنکه هست نشان بدهد. 

ذخیره عکس

استراتژی به کار گرفته شده در این‌باره بسیار ساده بود: تشکیل یک طبقه باز و کنار هم چیدن عناصر به صورتی که باهم در ارتباط باشند. طراحی راهرویی مرکزی، که تمامی فضا‌های فردی در آن وجود داشته باشد. گرچه مکان کوچک است، اما این احساس منتقل می‌شود که روشن و باز است.

ذخیره عکس

آشپزخانه تعبیه شده در این مکان کوچک، به‌شدت مینی مالیستی و با کمترین امکانات است.

همان‌طور که می‌بینید به صورت حرف انگلیسی” A”  طراحی شده، که دو نوار و ستون اصلی آن را به نوعی از فضای بیرونی جدا می‌کند، این نوع جدا کردن چشم نواز هم به نظر می‌رسد. در اینجا نوع اتصالات چوب و بتونی هم حائز اهمیت است. به آن‌ها نگاه کنید، چقدر ظریفانه به یکدیگر متصل شده‌اند.

به ستون‌هایی که استفاده شده نگاه کنید، ببینید چقدر حس روستایی به آپارتمان داده‌اند، یک ترکیب قدیمی و جدید بدون آن‌که شکافی احساس شود، علاوه بر آن محیطی بسیار دلپذیر و آرامش‌بخش به وجود آمده است. البته که دیوارهای روستایی این‌چنین نیستند، ولی  با همین ستون‌ها هم آنقدر فضای روستایی به مکان داده شده، که آن حس روستایی را یادآور بشود. 

ذخیره عکس

به فضای پذیرایی نگاه کنید، بهترین ترکیب منحصر به فرد را می‌توانید ببینید. ستون‌های چوبی همراه با کف و دیوار آجری بدون آن‌که درز و شکافی در درونشان باشد، با یکدیگر یک فضای خودمانی درست کرده اند. استفاده از گل و گیاه هم در این بازه بی‌تاثیر نبوده و به فضا طراوت خاصی داده است. 

ذخیره عکس

استفاده از المان‌های هم‌ساز با این منطق که یکدیگر  را از لحاظ حسی هم‌افزایی کنند، هم‌چنین استفاده از گل و گیاه در ساختمان و تعبیه یک محل رفت و آمد نور توانسته که محیط کوچک اتاق زیر شیروانی را دلپذیر کند. 

ذخیره عکس

چه چیز دیگری در این پروژه نظر شما را جلب کرد، آن را به طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 134,825 بار

02 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هااتاق زیر شیروانیمحیط کوچکالمان سقف

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 09:18