طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

حمید عرفانیانسهند منشیپرهام شکوهیShaqayeq Abaszadeمحمد فخری داریاننازنین سادات ملکوتیایرج اعتصامصفورا شریعتیامین قشقاییساغر صادقیبهمن احمدیناهیده تقوی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی دوش‌های شگفت‌انگیز

چگونه در فضایی متفاوت دوش بگیریم؟

بازدید : 45,148 بار

27 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

به نظر می‌رسد که مردم دنیا دو دسته‌اند: آن‌هایی که دوست دارند آبتنی کنند و آن‌هایی که دوش می‌گیرند! در اینجا قصد داریم تا نمونه‌هایی متفاوت از دکوراسیون داخلی حمام و دوش‌های اجرا شده در نقاط مختلف دنیا را ارائه کنیم تا منبع الهامی باشد برای مخاطبان عزیز طراگاه، پس با ما همراه باشید.

ذخیره عکس
طراحی دوش‌های شگفت‌انگیز

هرچند که به هیچ وجه نمی‌توان جاذبه‌ی یک استحمام و آبتنی لذت‌بخش در وان یک حمام مجلل و وسیع را انکار کرد. در اولین نمونه یک حمام تمام چوبی، در کلرادوی آمریکا خواهیم داشت. کف، دیوارها وسقف همه از چوب‌هایی هماهنگ با کاربری موردنیاز و با عکس‌العمل متناسب در برابر آب ساخته شده‌اند. اما جالب‌تر آن‌جا است که فضای مربوط به دوش نه تنها با دیوار یا پارتیشن، مجزا نشده، بلکه در هماهنگی کاملی با کلیت فضا قرار گرفته است. در یک ابتکار جالب کل سطح زیر دوش، به صورت دریچه‌ای چوبی طراحی شده تا آب را بلافاصله و بدون سرایت به سایر قسمت‌ها به شبکه فاضلاب انتقال دهد.

ذخیره عکس
طراحی دوش‌های شگفت‌انگیز

اما شاید دوش‌ها در فضاهای شیشه‌ای نمونه‌های آشنا‌تری به نظر بیایند. دامنه تنوع و گستردگی این فضاها به قدری، که دست طراح را برای خلاقیت و ایده‌پردازی حسابی باز می‌گذارد. 

ذخیره عکس
طراحی دوش‌های شگفت‌انگیز

متداول‌ترین حالت این است که، فضای مربوط به دوش با شیشه‌های سکوریتی که صرفاً نقش پارتیشن را ایفا می‌کنند مجزا می‌شود. همانند این نمونه یونانی.

ذخیره عکس
طراحی دوش‌های شگفت‌انگیز

اما در این نمونه از جمهوری دومینیکن فضای دوش همانند ویترینی در دل دیوار گنجانده شده. یا در این حمام ترکیه‌ای که کل فضای دوش در یک استوانه شیشه‌ای جا خوش کرده.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اما به هنک‌کنگ می‌رویم تا دوشی را بررسی کنیم که، در فضایی منحنی توسط ورقه‌ای نیکلی زندانی شده است. این سبک طراحی بدون آن که ارتباط قسمت دوش را با کلیت فضای حمام قطع کند، شخص حمام کننده را نیز از نظر پنهان می‌کند. اتفاقی که در حمام‌های شیشه‌ای قابل جلوگیری نیست.

ذخیره عکس
طراحی دوش‌های شگفت‌انگیز

شاید عده‌ای هم نوستالژی گرمابه‌ها و خزینه‌های قدیمی را داشته باشند. مکان‌هایی نمناک و بخار گرفته، همراه با تاقچه‌ها و حوضچه‌هایی پر آب. علاقه‌مندان به این سبک هم می‌توانند عین همان فضاهای قدیمی را در حمام‌شان شبیه‌سازی کنند. مانند این حمام عجیب لس آنجلسی، یا همانند حمام زیر که به سبک عربی ساخته شده و با آن طاقچه‌ها و سکوهای سنتیش نمایی مدرن به روی خود کشیده.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اما این‌ها فقط نمونه‌هایی از دوش‌ها در حمام‌های سرپوشیده بودند. شاید برایتان جالب باشد که آرشیتکت خلاقی در حیاط پشتی خانه‌ای در رومانی دوش منحصر‌به‌فردی طراحی کرده. آن هم در کنار گیاهان و گل‌ها و زیر آسمان آبی.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراگاه همچنان منتظر ایده‌های خلاقانه شما به خصوص در زمینه‌ی طراحی دوش‌های منحصر‌به‌فرد است.

 

      کانال


بازدید : 45,148 بار

27 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هادوشحمامفضای شیشه‌ایایدهلوکسزیباحوضچه‌

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 23:03