طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

کسری سعادت جوmohammad marvastyصادق صیدبیگیShaqayeq Abaszadeسلیمانیفریناز رضویرزیتا فتاحیساغر صادقیامید ضرغامیمحمدحسین صفاریانامیررضا امیریبهمن احمدی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

رنگ سال دکوراسیون منزل‌تان را انتخاب کنید

نقش رنگ‌ها در دگرگونی طبیعت دکوراسیون منزل

بازدید : 123,070 بار

06 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نقشی که رنگ‌ها در دگرگونی طبیعت ایفا می‌کنند، برهیچ‌کس پوشیده نیست. رنگ‌های روشن مانند رنگ شکوفه‌های سفید و صورتی آرامش شگفت‌انگیزی را به همراه دارند. برای آشنایی با رنگ‌ها با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
رنگ سال دکوراسیون منزل‌

روانشناسی رنگ‌ها در بسیاری از موارد مشکل‌گشای مسائلی می‌شود که فکرش را هم نمی‌توان کرد. از میان رنگ‌هایی که از ترکیب رنگ‌های دیگر  به دست می‌آید، رنگ‌های انتخابی سال نو، دو رنگ آبی روشن (اصلی) و صورتی کوارتز (از ترکیب سفید و قرمز) است، که هر دو کاربردهای فراوانی دارند. هر دو رنگ از گروه رنگ‌های سرد محسوب می‌شوند و هماهنگی و هم‌نشینی لازم را در کنار یکدیگر دارند.

ذخیره عکس
رنگ سال دکوراسیون منزل‌

این دو رنگ دلنشین و جذاب برای پوشش و لباس‌های بهاری پیشنهاد و برگزیده شده‌اند، با این حال در آرایه‌های منزل هم می‌توان از این تلفیق دل‌انگیز بهره گرفت. با این دو رنگ به استقبال طرحی نو روید و با توجه به مدت زمان مناسبی که در اختیار دارید، با طراحی‌های جالب به سلیقه‌ی خودتان می‌توانید ایده‌ی خاصی داشته باشید.

ذخیره عکس

انواع رنگ‌ها بسته به کاربردی که دارند، با مواد گوناگونی تهیه می‌شوند  بنابراین به این نکته توجه کنید و برای رنگ‌آمیزی وسایل مختلف رنگ مناسب همان شی  را که انتخاب کرده‌اید به کار گیرید.  مثلاً برای پارچه رنگ مخصوص آن و برای چوب هم به همین شکل رنگ مخصوص چوب را تهیه کنید، تا پوشش مناسبی را روی سطح مورد نظر ایجاد کنید. هنگام رنگ‌آمیزی با طرح قبلی و دقت بسیار شروع کنید، چون گاهی بر اثر اشتباه رنگ به آسانی تمیز نمی‌شود تا رنگی دیگر را جایگزین آن کنید، که در نهایت باعث کثیف یا کدر شدن رنگ می‌شود و وسیله مورد نظرتان درخشش و جلای خود را از دسته می‌دهد. یادتان باشد رنگ‌ها دنیای زیبایی دارند و می‌توانید از آن‌ها به خوبی استفاده کنید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

استفاده از رنگ‌های یاسی، کرم، سفید و سبز کم رنگ در کنار این دو رنگ هم  بسیار عالی است. البته اگر رنگ‌های غالب در فضا نباشند، تا از جلوه این دورنگ بکاهند. هم‌چنین گل‌آرایی با رزهای سفید و صورتی زیبایی را دو چندان می‌کند. هر رنگی تونالیته‌ها و سایه‌های زیادی دارد، که می‌توانید از روشن به تیره در نظر بگیرید و از آن با توجه به طرح و نقش مورد نظر استفاده کنید. ولی به یاد داشته باشید که از ترکیب آن‌ها بدون اطلاع از اثرگذاری رنگ‌ها بر یکدیگر بپرهیزید تا دچار سردرگمی نشوید. اگر از چرخه یا دایره‌ی رنگ‌ها کمک بگیرید بسیار عالی است. 

ذخیره عکس
رنگ سال دکوراسیون منزل‌

نظرات خود با طراگاه در این زمینه به اشتراک بگذارید.


بازدید : 123,070 بار

06 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هارنگ سالدکوراسیونرنگ سفید و صورتیرنگ آمیزیگل آراییتضاد رنگطرح و نقشرنگ سرد

مطالب محبوب »

Tuesday , 30 May , 03:07