طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سپیده بهروزیmohammad marvastyالهام صحافیهومن بالازادهرضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییساربوک sarboukمحمدحسین صفاریانآرش غلامعلی طهرانیطاها رضاییشروین حسینیسهراب رفعتمحمد مرتجی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طراحی فضای درمانی

نگاهی به طراحی بیمارستان کودکان

بازدید : 20,775 بار

23 بهمن 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

امروزه معماران، پزشکان و روانشناسان در مورد بناهای ساخته شده درمانی، به عنوان یک مولفه‌ی مشترک یاد می‌کنند و با هم‌فکری، بهترین طرح‌ها را برای مراکز درمانی مخصوصا کودکان اجرا می‌کنند. در این مقاله طراگاه به معرفی مرکز درمانی در کشور آلمان پرداخته است.

ذخیره عکس
طراحی درمانگاه

گروه طراحی «گرافت»GRAFT) ) در کشور آلمان با ایده "خانه در خانه" ساختمانی منحصر به فرد با تمامی استانداردها برای درمان کودکان طراحی و اجرا کرده است. طراحان این ساختمان معتقدند که انسان‌ها در زندگی مدرن و پر‌استرس امروزی، برای تقویت قوای جسمانی نیاز دارند که به فضاهایی با حس و حالی نزدیک به محیط خانه‌شان برای درمان مراجعه کنند.

ذخیره عکس
طراحی فضای درمانی

 

از ایده‌های اولیه طرح، استفاده از رنگ‌های شاد در تمامی فضاها برای کاهش استرس، افزایش آرامش بیماران و ایجاد یک فضای دوستانه درکنار خانواده‌هایشان بوده است.

ذخیره عکس
طراحی اتاق استراحت

محل قرارگیری این بیمارستان با فرم کشیده‌اش و سطوح شیشه‌ای گسترده، چشم اندازی زیبا و فوق العاده به وجود آورده است. 25 واحد آپارتمانی برای اقامت خانواده‌ها به همراه کودکانشان، در این بنا طراحی شده است. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

برای ایجاد حس اعتماد به نفس و دور‌ کردن ترس از ذهن کودکان، نورپردازی و استفاده از رنگ‌های شاد در کل این مجموعه دیده می‌شود. فضای بازی کودکان در محوطه‌ای وسیع در سالن داخلی ساختمان طراحی شده است، کودکان به راحتی در ساختمان گردش و بازی می‌کنند. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 

اینگونه طراحی‌ها با امکانات و تسهیلات لازم درمانی، کمک شایانی در بهبود و سلامتی هر چه زودتر کودکان ایجاد می‌کنند. طراگاه در این زمینه منتظر شنیدن ایده‌ها و ثبت نظرات شما می‌باشد.


بازدید : 20,775 بار

23 بهمن 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

9ساختمان برتر2015

9ساختمان برتر2015

30,578 بازدید
خانه های تفریحی سبک و متحرک

خانه های تفریحی سبک و متحرک

5,744 بازدید
ساختمان مرکزی Apple

ساختمان مرکزی Apple

13,492 بازدید
عمارت Serboli

عمارت Serboli

85,461 بازدید

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Saturday , 03 December , 03:45