طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

جواد خداییرضا نجفیاننادیا خوشخویsina kamali tabriziنگار محمدیکمیل مهدی نژادامیر دیزانیسپهر دانشرضا مفاخرحسین نوروزیصادق صیدبیگیپمپ ابارا ابارا
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

نقش چوب در زیبایی فضای داخلی یک خانه

افزایش فضای داخلی خانه با استفاده از پارتیشن‌ها و مبلمان چوبی

بازدید : 147,415 بار

توسط : سجاد اسدی
07 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

یک معمار پرتغالی به نام "ژائو برانکو" (Joao Branco) عهده‌دار تبدیل یک ساختمان کوچک اداری به یک آپارتمان مسکونی بوده است. وی برای ساخت مبلمان داخلی، پارتیشن‌ها و انباری این خانه از چوب درخت کاج استفاده نموده است. در ادامه‌ی این مطلب با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
نقش چوب در زیبایی فضای داخلی یک خانه

در طراحی طبقه‌ی پائین این ساختمان کوچک اتاق‌نشیمن، سالن غذاخوری، اتاق مطالعه، آشپزخانه و سرویس بهداشتی جانمائی شده که همگی از چوب ساخته شده و توسط پارتیشن‌های چوبی از یکدیگر مجزا شده‌اند. به گفته‌ی‌ معمار این طرح، بیشتر عملیات بازسازی و تبدیل این خانه معطوف به نجاری و کار با چوب بوده و فضاهای داخلی طوری طراحی شده‌اند، که نور خورشید به‌راحتی در تمامی این فضاها جریان داشته و فضا روشن‌تر از قبل بوده و همین امر سبب شده که این خانه بزرگ‌تر از قبل به نظر برسد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در قسمت انتهائی طبقه‌ی اول و در زیر راه‌پله، یک اتاق مطالعه قرار دارد که فضای کافی برای حضور دو نفر در آن وجود دارد و هم‌چنین در کنار آن یک رختکن و یک قفسه‌ی کتاب نیز تعبیه شده است. برای صرفه‌جویی در فضا، یک قطعه‌ی چوبی مسطح در کتاب‌خانه وجود دارد که به‌عنوان میز و نیمکت مورد استفاده است و همچنین نقش جداسازی اتاق‌نشیمن و سالن غذاخوری را بر‌عهده دارد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

بعضی از پارتیشن‌های این آپارتمان، از کف زمین تا سقف امتداد دارند و تعدادی از آن‌ها شامل کابینت‌ها و گنجه‌های آشپزخانه هستند. اشیاء به‌کار رفته در این ساختمان، بسیار ساده و انتزاعی بوده که باعث ایجاد فضایی وسیع‌تر و روشن‌تر برای آپارتمان شده‌اند.

ذخیره عکس
نقش چوب در زیبایی فضای داخلی یک خانه

کف آپارتمان هم از جنس پارکت‌های چوبی بوده و هم‌چنین پله‌های به‌کار رفته در راه‌پله هم از چوب بوده و منتهی به اتاق‌های خواب در طبقه‌ی بالایی می‌شوند. طبقه‌ی پایین آپارتمان، که قبلاً محیطی تاریک و دل‌گیر بوده است حالا شامل فضاهای عمومی نظیر کتاب‌خانه و آشپزخانه شده و طبقه‌ی بالا هم فقط مختص اتاق‌خواب ساکنین می‌باشد.

ذخیره عکس
نقش چوب در زیبایی فضای داخلی یک خانه

هدف اصلی در این نوع طراحی این بوده، که از ساخت دیوارهای جدید پرهیز شده و عملیات بازسازی هم به ساده‌ترین شکل ممکن که همان استفاده از چوب بوده انجام شود. با استفاده از سازه‌های چوبی، هم امکان ساخت فضاهای جدیدو هم امکان جداسازی این فضاها از یکدیگر فراهم شده است.

ذخیره عکس
نقش چوب در زیبایی فضای داخلی یک خانه

نظرات خود در ارتباط با ایده‌های این چنینی را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 147,415 بار

توسط : سجاد اسدی
07 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاخانه چوبیچوبکاجآشپزخانهمعمارآپارتماناتاق‌نشیمنسالن غذاخوریاتاق مطالعهآشپزخانهسرویس بهداشتیراه پلهکتاب‌خانه

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 18:31