طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سمیه ابراهیمیمهدی علیرضاییسحرناز سلیمانی پاکسهراب رفعتمحمد مهدی فخیمیایمان رجبیانصادق صیدبیگیفرامرز گشایشیسوگند عندليبzahra sadeghiقالیکده iran carpetمهدی علیزاده
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

پنجره های فایبرگلاس

نگاهی به ویژگی های یک محصول کارآمد برای بازشوهای ساختمان

بازدید : 29,669 بار

12 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طراگاه این بار نگاهی انداخته است به استفاده از فایبرگلاس در ساخت پنجره های ساختمانی، آلودگی پایین، بازیافت پذیری، بهره وری در فرآیند تولید و استحکام از ویژگی های این محصول است.

 

ذخیره عکس

در سال های اخیر، تلاش برای کاهش آلودگی های کربنی به صاحبان خانه و سازندگان کمک کرده که راه حلی پایدار همچون پنجره های فایبرگلاس (fiberglass windows) بیابند. در این نوع پنجره ها بهره وری انرژی بسیار قابل توجه است. آن ها با داشتن روکش هایی با قابلیت انتشار پایین که انتقالات هوای گرم و سرد به بیرون از خانه را کنترل می کنند، انرژی ساخت خیلی کمتری نسبت به چوب و دیگر پنجره های کامپوزیت  در بردارند. 

ذخیره عکس

پنجره های فایبرگلاس شامل 60 الی 85 درصد شن و ماسه ی سیلیکا می شوند، ماده ای خام که به عنوان یکی از فراوان ترین منابع موجود در زمین شناخته می شود. برای تبدیل ماسه ی سیلیکا به چهارچوب های شیشه ای مذاب، ابتدا ذوب کردن، سپس ریسیدن (spinning) ماسه های سیلیکا به الیاف شیشه ای و در آخر بازیافت مواد باقی مانده برای سایر اهداف عملی انجام می شود. نه تنها این پنجره ها 100 درصد قابل بازیافت هستند، بلکه 39 درصد انرژی کم تری در تولید نسبت به نوع وینیل (vinyl) دارند. 

پنجره های فایبرگلاس همچنین از بسیاری از ضعف های دیگری که در پنجره های چوبی و وینیل وجود دارد، به دور هستند. این پنجره ها در برابر انبساط وانقباض گرمایی ناگهانی، ایمن هستند، و ضریب انبساط آن ها مانند شیشه است. آن ها لب پر نمی شوند، ترک برنمی دارند و منافذی که موجب فرار هوای داخل خانه می شود، ایجاد نمی کنند. 

ذخیره عکس

درحالی که استحکام پنجره های چوبی و وینیل ممکن است با عملکردهای گرمایی نادرست تضعیف شود، می توانید مطمئن باشید که پنجره ی فایبرگلاس شما برای سال ها محکم و متناسب با محل نصب خود باقی می مانند. این پنجره ها 8 برابر وینیل و 3.5 برابر آلومینیوم استحکام بیشتری دارند. بنابراین، نیاز نیست تقویت کننده ی اضافه تری برای پنجره ی فایبرگلاس خود، که ممکن است وزن و هزینه ی نصب آن را افزایش دهد، در نظر بگیرید. طول عمر مورد انتظار پنجره های فایبرگلاس معمولا 5 برابر طولانی تر از وینیل است.

 پنجره های فایبرگلاس شما تقریبا بدون نیاز به هزینه ی نگهداری و تعمیر از سوی شما، ماندگاری بالایی دارند که این امر روی مصرف منابع و انرژی ساخت آن ها بسیار مؤثر است. 

ذخیره عکس

با توجه به گزارش انرژی استار (Energy Star)، "چهارچوب های فایبرگلاس با دوام و نیازمند هزینه ی نگهداری پایینی هستند، و عایق مناسبی ایجاد می کنند. این چهارچوب ها می توانند سوراخ شده یا با عایق فومی پر شوند." انجمن سازندگان معماری آمریکا  (A A MA)  تأیید می کند که پنجره های فایبرگلاس ضریب خیلی پایینی برای انبساط گرمایی دارند. این امر باعث می شود که با مواد براق کننده ( glazing materials ) بسیار سازگار باشند، و به آن ها اجازه می دهد با چندین لایه پوشانده شوند تا بهره وری انرژی و دوام و زیبایی افزایش یابد

ذخیره عکس

پنجره های فایبرگلاس نه تنها در مصرف انرژی مؤثر هستند، بلکه از هر نظر کاربرد دارند. آن ها راه حل پیشنهادی انرژی استار ( ENERGY STAR ) و انتخابی محبوب برای معماران، سازندگان و صاحبان خانه ای که تمایل دارند ساختمان هایی با مجوز LEED ( که مورد تأیید انجمن ساختمان سازی سبز آمریکا است) ایجاد کنند، هستند. اگر به دنبال یافتن آخرین دست آوردهای صنعت ساختمان هستید، با طراگاه در این مجموعه مطالب همراه باشید.

 


بازدید : 29,669 بار

12 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 03:07