طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

امین قشقاییکسری سعادت جوفرامرز گشایشینگار محمدیمیثم ذکریاییسارا  کلانتریعباس اقسامیفریناز رضویآرش غلامعلی طهرانیمهراد رمضانیکمیل مهدی نژادپمپ ابارا ابارا
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

معماری هتلی میان آسمان و زمین

پذیرش هتل پس از فتح قله

بازدید : 16,818 بار

13 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

خلق زیبایی در اثر هنری و ارائه به مخاطب در چارچوبی زیباشناسانه از اهداف اصلی هنرمند محسوب شده اما در برخی آثار، زیبایی‌شناسی تنها منحصر به اثر ایجاد شده نبوده بلکه موقعیت ایجاد شده توسط هنرمند نیز برای مخاطب لذت به‌همراه داشته است. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
هتل شافبرگ اشپیتزه

در عرصه‌ی هنر همواره هنرمند با خلق اثر و رعایت اصول زیباشناسی در فرم و محتوی‌، میل به زیبایی در مخاطب را تحریک کرده و او را با اثری مواجه کرده و مخاطب با نگاه زیباشناسانه خود با اثر ارتباط بر‌قرار کرده و نهایتا دچار لذت می‌شود‌. اما این الگو در صددرصد آثار رعایت نشده و در برخی موارد هنرمند با ایجاد یک موقعیت خاص و ویژه و قرار دادن مخاطب در آن موقعیت‌، او را با زاویه دیدی منحصر به‌فرد مواجه کرده که از آن زاویه جز زیبایی چیزی نخواهد دید. 

ذخیره عکس
هتل شافبرگ اشپیتزه

هتل “شافبرگ اشپیتزه” که بر فراز قله ۱۷۸۰ متری شافبرگ در استان سالزبورگ اتریش بنا شده از این دسته آثار است. هرچند که این هتل یکی از زیباترین هتل‌های جهان به حساب می‌آید اما دیدن و رسیدن به این هتل شرایطی به‌همراه داشته و همچنین با حضور در این هتل مخاطب با تصاویری از جهان پیرامون خود و طبیعت بکری رودررو شده که تمام زیبایی‌های تصنعی را فراموش کرده و محو موقعیت جغرافیایی قرار گرفته در آن می‌شود. هتل کوه شافبرگ اشپیتزه در سال ۱۸۶۲ توسط ,"Wolfgang Grömmer" بر روی لبه‌ی یک صخره بنا شده که در آن زمان اولین هتل کوه در اتریش به‌شمار می‌رفت.

ذخیره عکس
هتل شافبرگ اشپیتزه

همانطور که گفته شد هتل "شافبرگ اشپیتزه" بر فراز قله است و برای رسیدن به آن می‌بایست این قله را ابتدا فتح کرده و سپس در این اقامتگاه پذیرش گرفت‌. برای رسیدن به این هتل 2 انتخاب پیش روی شما است، راه اول‌، پیاده‌روی ۶کیلومتری مسیر قله و رسیدن به نوک قله است و راه دوم استفاده از قطاری است که در این مسیر در رفت‌و‌آمد بوده و پس از  ۳۵ دقیقه‌، شما را به بالای قله می‌رساند. و اما ویژگی برتر این هتل و شرایط انحصاری آن به طی کردن این مسیر محدود نشده و جذابیت اصلی و اوج موقعیت زیباشناسانه این هتل‌، دارا بودن چشم‌اندازی بکر و خارق‌العاده است‌. علت اصلی اینکه توریست‌ها از سراسر جهان خود را به این هتل رسانده چشم‌انداز زیبا و باشکوه آن از کوه‌های آلپ است. مشاهده‌ی طبیعت دل‌انگیز کوه‌ها و دریاچه‌های اطراف آن چشم‌اندازی رویایی و خیره کننده را ایجاد نموده که این زیبایی در زمان غروب یا طلوع آفتاب به اوج خود می‌رسد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

نظرات خود را با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 16,818 بار

13 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هااتریشاصول زیباشناسیهتل شافبرگ اشپیتزهشافبرگسالزبورگهتل کوهکوه‌های آلپآلپ

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 06:14