طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

مهدی مصلحیحامد شکریانمحمد داوریشرکت بازرگانی رنگین کاج پارس(Foresco _ فارسکو)حمید نادریجواد خداییمنصور اجلینگار محمدیمرتضی سیاسرآیدین صادقیانیتا  فضلیداوود آبادی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

هر که بامش بیش...

آیا تمایل به خانه های بزرگ، مانع از دست یابی به ساختمان سبز است؟

بازدید : 26,936 بار

13 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مشتریان خانه های بزرگ در جوامع توسعه یافته در حال افزایش است، این مسئله موجب بی اثر شدن اقداماتی شده است که در راستای کاهش مصرف انرژی صورت میپذیرد. آیا این مشکل آینده ی جوامع در حال توسعه مثل ماست؟با طراگاه به این آینده ی نه چندان دور نگاهی بیاندازید.

ذخیره عکس

در بازار ساختمان، سازه های سبز (green building)، و پس از آن بحث پایداری (sustainability) مطرح می شود. ظاهراً، سازندگان درامریکا اقدامات خوبی در زمینه ی ساخت سازه های سبزانجام داده اند، اما مشتریان آنها اقدام قابل توجهی در زمینه ی پایدار بودن نداشته اند. امروزه وضعیت منازل مسکونی ازنظر بهره وری انرژی (energy efficient) نسبت به 40 سال پیش تغییراتی داشته است ، ولی در گذشته متراژ آنها کوچکتر بود و همچنین در آنها از وسایل مصرفی کمتری استفاده می شد.

در مجله Builder، جان مک مانوس ( John McManus ) گزارش می دهد که بهره وری انرژی در خانه ها بسیار بیشتر از گذشته است، اما این مزیت در کنار متراژ بالای خانه های امروزی و لوازم زیاد خنثی می شود.مک مانوس این گزارش را براساس یافته های سازمان انرژی (Department of Energy’s Office) در بهره وری انرژی و انرژی های تجدید پذیر و مرکز تحقیقات پیو ( Pew ) اعلام کرده است.

مرکز تحقیقات پیو ( Pew ) اعلام کرد که در حال حاضر خانه های جدید به طور متوسط بیش از 240 مترمربع  یعنی ، 60 درصد بزرگتر از خانه های سال 1973هستند. درو دسیلور ( Drew DeSilver )  تحلیلگر مرکز تحقیقات پیو بیان کرده است که با وجود اینکه در سال 1993، 53 درصد انرژی در منازل صرف گرمایش می شده و این مقدار در سال 2009 به 41 درصد کاهش یافته است، "شدت مصرف انرژی" خانه ها در دهه های اخیر تغییر زیادی نداشته است. مشکل این است که از لوازم بیشتری به خصوص وسایل برقی بیشتری استفاده می شود. به عنوان مثال آیا می دانید شارژر گوشی های هوشمند "هیولاهای انرژی خوار" هستند ؟ البته گزارش مک مانوس، مزایای خدمات الکترونیکی – کامپیوتری از راه دور را که منجر به کاهش تردد خودرو و مصرف کمتر کاغذ می شود را منعکس نمی کند. آیا خریداران خواهان خانه های بزرگتر هستند چون سازندگان برای فروش این خانه ها بازاریابی و تبلیغ می کنند؟ یا سازندگان خانه های بزرگتر را می سازند چون این چیزی است که خریداران می خواهند؟

فعلا که در حال سرزنش کردن همدیگر هستیم. اما گمانه ها بر این مبنا است که متاسفانه خانه های جدید بسیاری در بازار مسکن وجود دارد که بزرگتر از آن چیزی است که باید باشند. 1200 مترمربع برای هر نفر مقدار بسیــــار زیادی است! شما می توانید مصرف انرژی خانه ی خود را نسبت به مساحت آن، اندازه بگیرید و سپس آن را با میزان بهره وری انرژی وسایل خانه تان بسنجید، مطمعناً نتایج تکان دهنده ای خواهد بود. اگر به دنبال راهکار هستید با طراگاه در ادامه ی این دسته مطالب همراه باشید.


بازدید : 26,936 بار

13 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 23:42