طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

رزیتا فتاحیzahra sadeghiمرضیه مجدالاشرافیفرهاد علیزاده افشارقالیکده iran carpetشرکت رویا طرح داخلیابتکار توسعه کاوش (ابتکار آریایی)پرهام شکوهیعباس اقسامیکمال کمونهالناز پائیزmohammad marvasty
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ویژگی‌های حمامی ایده‌آل از زیرساخت تا دکوراسیون

بهترین دکوراسیون حمام

بازدید : 92,595 بار

26 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

حمامها معمولا فضای چندانی برای مانور دادن نور ندارند و کوچک بودن فضا باعث می شود، قدرت مانور کمتری برای چیدن وسایل داشته باشیم. در این مطلب سعی داریم به نکاتی درباره‌ی دکوراسیون حمام خانه‌ها بپردازیم. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
دکوراسیون حمام

بهتر است لوله‌ها‌ی آب را قطور انتخاب کنیم 


درلوله کشی خانه‌های مسکونی از لوله‌های یک‌ونیم اینچی (حدودا چهار سانتی‌متری) برای زهکشی فاضلاب استفاده می‌شود. هرقدرلوله‌های آب  را بزرگ‌تر بانتخاب کنیم، آشغال کمتر در آن گیر می‌کند. هزینه جایگزین کردن لوله‌های آب دو اینچی (پنج سانتی متری)، عملا خیلی ناچیز است. فقط باید حواسمان باشد که درداخل فضای ساختمان، برای عبور این لوله‌ها جا داشته باشیم.

ذخیره عکس

به نور حمام خیلی اهمیت بدهیم


لوازم نورپردازی را بهتر است به سقف بزنیم تا از نور ایجاد شده، حداکثر استفاده را ببریم. یک یا دولامپ برای روشن کردن حمام خانه کافی است. می‌توانیم به جای کلید‌های معمولی برق، یک دستگاه کنترل کننده‌ی روشنایی سر راه چراغمان نصب کنیم؛ از این طریق می‌توانیم نور حمام را به دلخواه کم و یا زیاد کنیم. از تاثیر آینه‌ها هم غافل نشویم. اگر قرار است از آینه استفاده‌ی کاربردی داشته باشیم، شیوه‌ی چینش آن نسبت به زمانی که فقط باید از آن برای تزیین استفاده کنید، فرق دارد. اگرعادت داریم اصلاح صورتمان را در حمام انجام دهیم، وسایل روشنایی باید جایی قرار گیرد که بتوانیم خودمان را خوب ببینیم.

ذخیره عکس

 

بد نیست کمد کوچی در حمام قرار بدهیم


داخل حمام خود (حتی کوچک) جایی شبیه به کمد درنظر بگیریم. نمی‌خواهیم یک کمد چوبی با آینه و شمعدان در حمام جای دهیم؛ یک فضای فلزی یا پارچه‌ای که بتوانیم چند درب فلزی را تعبیه کنیم، کافی به نظرمی‌رسد. بهترین مزیت کمد‌ها این است که بیشتر در دسترس بوده و راحت‌تر مرتب می‌شوند. و البته خوبی کمد‌های حمام این است که اگر خوشمان نیامد، می توانیم آن‌هارا از دیوار حمام جدا کنیم.

ذخیره عکس

 

دوش حمام به پنجره نیاز دارد


جایی که دوش وجود دارد، باید با وسیله‌ای از اطرافش جدا شود. یکی از راه‌های جدا کردن فضای زیر دوش از کل حمام، استفاده از اتاقک‌های شیشه‌ای است. هنگام خرید این اتاقک‌ها به چند نکته توجه کنیم؛ یکی اینکه در بخش بالایی این اتاقک‌ها، پنجره‌ای کوچک، یا فضایی برای نفس کشیدن و دیدن فضای بیرون وجود داشته باشد.حواسمان باشد، فضای زیر دوشمان باید شیب مناسبی به سمت چاه حمام داشته باشد. 

سنگ پاشویه،  باید چگونه باشد؟ 

بهتر است پاشویه‌ها دارای شیب مناسب و طوری ساخته شده باشند که تمام آبی که از دوش می‌ریزد را یکجا جمع کنند. سنگ یا چینی (کوارتز) جنس مناسبی برای ساخت پاشویه است. اگر خودمان پاشویه حمام را کاشی می‌کنیم، فضای بین کاشی‌هارا فراموش نکنیم. این فضاهای کوچک و باریک باعث می‌شوند، آب از بین کاشی‌ها راهش را به سمت چاه پیدا کند.

ذخیره عکس
دکوراسیون حمام

کدام یک از این نکات را در دکوراسیون حمام خود استفاده کرده‌اید؟ با طراگاه در میان بگذارید.


بازدید : 92,595 بار

26 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هادکوراسیون حمامحمامحمام ایده‌آلچیدمان حمامنور در حمام

مطالب محبوب »

Saturday , 27 May , 03:14