طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

الهام صحافیسپیده بهروزیرضا صیادیانشهاب میرزاییاننادیا خوشخویسهراب رفعتمحمد مرتجیحبیب الله نیکنامیبهرام شکوهیانآزاده شاهچراغیمحمد داوریامیرحسین امیری
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

پروژه ی توسعه ی فضای کار Mirvac

اصلاح محیط های کاری با استفاده از تحلیل بازخوردهای کارکنان

بازدید : 28,438 بار

14 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

این شرکت دارای دفاتر متعددی در شهرهای مختلف استرالیا است، آنها برای دست یابی به فضای بهینه ی کاری، اقدام به آزمودن راهکارهای طراحی با استفاده از تحلیل بازخوردهای استفاده کنندگان آن فضا، نموده اند. طراگاه این بار نتیجه ی این شیوه را بررسی میکند.

ذخیره عکس
فضای کار Mirvac

شرکت میرواچ (Mirvac) در حال بازطراحی دفاتر جدید ساختمانی در سیدنی است، از این روی شرکت در حال آزمودن ایده هایی برای فضاهای مختلف کاری در ساختمان های قدیمی است. دفاتر میرواچ به طور کامل مجدداً مدل سازی شده اند. دیوارها نیز تحت تغییرات شدید دکوراسیون قرار گرفته اند. کاشی های سقفی در برخی فضاها دیده نمی شوند و لوله کشی ها وسیم کشی ها به طور کامل مشخص است. دیواره های کمی وجود دارند با این حال فضا با مبلمان تقسیم شده است. قفسه های شفاف کتاب موجب شده است تا دیواره هایی در میان  کلاس حائل شوند که بر روی آن ها گلدان های نارنجی و فانوس قرار گرفته است.

ذخیره عکس

میرواچ سعی دارد تا یک محیط کاری مدرن را ایجاد کند، تیم هایی از کارکنان در این محیط کار کرده و بازخورد های خود را ارائه می کنند و تغییرات درطرح ها درصورت لزوم انجام می شود. فضا بسیار انعطاف پذیر طراحی شده است و موجب می شود تا افراد مختلف در کنار هم گرد هم آیند. انواع مختلفی از چیدمان برای نشستن و ایستادن وجود دارد و بسته به نوع کار و احساس افراد، کارکنان می توانند از لپ تاپ استفاده کنند و یا این که ایستاده به کار خود ادامه دهند. با این حال هیچ گونه نیمکت شخصی وجود ندارد. شما نمی توانید تصاویر یا فایل هایی را در دیواره ها قرار دهید، میرواچ دوست دارد تا همه چیدمان ها به روز باشند.

نیمکت هایی بین فضای نشستن و ایستادن دیده می شوند، میز های بزرگ با پایه های بار که فضاهای توقف در بین آنها تعبیه شده است. در صورتی که شما می خواهید کمی ارامش داشته باشید، همواره یک فضای دنج در گوشه وجود دارد. بافت ها و رنگ های زیبا با اجر نما ها، رنگ های زرد و سفید، دیوار های سبز و کاغذ دیواری های آبی دیده می شوند. فضاهای نیمه باز باعث میشوند شما نتوانید به طور دقیق فضای بیرون و داخل را تشخیص دهید. دیواره ها و سایر فضاهای کاری به شکل نامنظم ایجاد شده اند تا به فضا طراوت ببخشند. نبود دیوار به معنی افزایش نور و روشنایی است با این حال موجب مزاحمت صوتی نمی شوند.

ذخیره عکس

  اگرچه موانع کمی بین  فضاهای کار وجود دارد، با این حال این فضا زیاد شلوغ نیست. بین چندین محیط کار، معابری وجود دارند که موجب تقویت تعامل بین تیم ها، متخصصان و سایرین می شوند. به جای این که اتاق های وسیع و بلااستفاده با تعداد زیادی از افراد در کنار میزهای بزرگ وجود داشته باشند، فضاهای متنوعی وجود دارند که در آن دو یا سه فرد می توانند بنشینند و یا جلسات سریعی برگزار کنند. دیواره ها، رنگ ها، برد ها و پروژکتورها همگی قابل توجه هستند. میز و صندلی های اضافی و گنجه ها در این چیدمان حذف شده اند. با این حال، حدود 80 درصد بازخوردها در مورد فناوری بوده است. فضا با ابزارهای مختلفی نظیر اسمارت بورد ها و پروژکتورها چیده شده اند.

این رویکرد برای بسیاری از شرکت ها مقرون به صرفه است ولی به معنی افزایش فضای کار نیست و طراح داخلی می تواند به آسانی آنها را بهینه سازد. یکی از بزرگ ترین مزایای طراحی میرواچ انعطاف پذیری است. تیم های درون شرکت ممکن است منابع یکسانی نداشته باشد و برخی کارها نیاز به ورودی های مختلف دارد و هر فرد تحت شرایط مختلف ممکن است بهتر عمل کند.

اگر با این نمونه از پروژه ها آشنایی دارید اطلاعات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


بازدید : 28,438 بار

14 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Tuesday , 27 June , 08:03