طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

رضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییامین جعفری منشسینا علیزادهمهراد رمضانیسجاد اسدیعلیرضا شرافتیحامد شکریانحسین مژدهیکمیل مهدی نژادkaveh maleknejadمیلاد نصرالهیسپیده بهروزی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

پیاده رو ها، فضاهای فراموش شده

در سالهای اخیر در ایالات متحده، ساختمانها از نظر قابلیت پیاده روی،از 1 تا 100ارزشیابی شده اند

بازدید : 17,500 بار

21 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

توسعه مسکن در مناطق شهری در طول چند سال گذشته به سمت اتکای کمتر به وسایل نقلیه تغییر جهت داده است، چیزی که در حال رخ دادن است ساخت مناطق قابل پیاده روی ( walkability ) است که یک عامل مهم در توسعه مسکن برای هر دو گروه سازندگان و ساکنان است. طراگاه نگاهی به این بخش از فضای شهری اندخته است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

 

امروزه افراد از وسایل نقلیه ای مثل دوچرخه، به عنوان شیوه های اصلی حمل و نقل اجتناب میکنند که این امر، تولیدکنندگان را مجبور به بازنگری در مکان و چگونگی ساختارهای حمل و نقل میکند. به قول Z Smith یکی از مسئولین ارشد شرکت طراحی Eskew+Dumez+Ripple در نیواورلئان : « ما به ساختمانهای کارآمدی نیاز داریم که مکانهای سالم برای کار هستند ولی مردم باید بتوانند به صورت موثر به آنجا برسند، ساخت مسکن مردم، نیاز به پاسخگویی به این تغییر دارد » .در سالهای اخیر در ایالات متحده، ساختمانها از نظر قابلیت پیاده روی در یک مقیاس 100تایی ارزشیابی شده اند.

 این ارزشیابی براساس نزدیکی به رستورانها، فروشگاه های مواد غذایی، داروخانه ها و مکانهایی است که مردم در زندگی روزمره نیاز دارند. اسمیت گفت در بسیاری از بازارها، هرنقطه در جایی که قابلیت پیاده روی دارد بین 500 تا 3000 دلار به ارزش خانه ها اضافه میکند که نشان دهنده این است که قابلیت پیاده روی، باعث افزوده شدن به ارزش املاک می شود. او همچنین او افزود : « این پیاده روی تاثیر شگرفی بر سلامت فرد دارد که منجر به کاهش خطر بیماری های قلبی عروقی میشود ». 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اسمیت گفت : « اینکه ما کجا و چطور ساخت و ساز میکنیم تاثیر فوق العاده ای بر محیط زیست جهانی ما ندارد اما روی سلامت مردمی که آنجا زندگی میکنند تاثیرگذار است » .البته اهمیت پیاده روها در فضای شهری به موارد ذکر شده خلاصه نمیشود، ماشین زدگی مدرن هر روز ما را به وسایل آهنی حمل و نقل وابسته تر می کند و این خود آسیب های زیادی را به همراه دارد. شما چه فکر میکنید؟ این بحث را در طراگاه ادامه دهید.


بازدید : 17,500 بار

21 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Thursday , 29 June , 20:34