طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

نیما کیوانیسلیمانیFarzin Forouzanرضا صیادیانابزار تونل جهانابتکار توسعه کاوش (ابتکار آریایی)هومن بالازادهuser 5ویستابست vista bestحسین مژدهیشرکت رویا طرح داخلیShaqayeq Abaszade
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

کاغذ دیواری یا رنگ، شما کدام را می‌پسندید

چگونه پوشش دیوار خانه خودرا انتخاب کنیم

بازدید : 120,500 بار

05 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

انتخاب رنگ یا کاغذ دیواری برای دیوارهای خانه به نظر معضلی حل نشدنی است. گاهی اوقات واقعاً انتخاب بین این دو سخت می‌شود، چرا‌که هر کدام مزایا و معایبی دارند که انتخاب را محدود می‌کنند. ولی شاید دانستن چند نکته در مورد آن‌ها بد نباشد. طراگاه فقط نکات مثبت و منفی این دو متریال(ماده) را به شما معرفی می‌کند.

ذخیره عکس
کاغذ دیواری یا رنگ
ذخیره عکس

 

کدام یک خانه‌ام را نور گیرتر می‌کند؟

 

وقتی صحبت از نورگیری می‌شود، رنگ‌ها یک قدم از کاغذ دیواری‌ها جلوتر هستند. حتماً می‌پرسید چرا؟ خب، باید بگوییم به دلیل سطح براق آن‌ها.

این سطح براق نور را منعکس می‌کند و در نتیجه فضا روشن‌تر به نظر می‌رسد، در صورتی که کاغذ دیواری‌ها جاذب نور هستند و از این قابلیت بی‌بهره‌اند.

ذخیره عکس

 

خانه با رنگ بزرگ‌تر دیده می‌شود یا کاغذ دیواری؟


اگر قصد دارید خانه کوچکتان را بزرگ‌تر جلوه دهید، رنگ‌ها بیشتر از کاغذ دیواری‌ها به شما کمک خواهند کرد؛ چرا که درخانه‌های کوچک هرچه فضا مینیمال‌تر و به دور از شلوغی و طرح‌های اضافی باشد، بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. اما خب نمی‌توان کاغذ دیواری‌هایی، که طرح‌های زیبایی دارند را باهم نادیده گرفت. درست است که طرح روی آن‌ها خانه را کوچک‌تر نشان می‌دهد، اما فریبنده‌تر و متفاوت‌تر از رنگ‌ها هستند.

ذخیره عکس

 

رنگ تنوع بیشتری دارد یا کاغذ دیواری‌؟


در امر تنوع این کاغذ دیواری‌ها هستند، که برگ برنده را در اختیار دارند؛ چرا که هم تنوع رنگی و هم تنوع طرحی بیشتری دارند.

اما نا‌گفته نماند که رنگ‌ها هم با ساده به نظر رسیدن، جلوه‌ی بصری خوبی به خانه می‌دهند.

ذخیره عکس

 

کدام زودتر اجرا می‌شوند؟ 


در مورد میزان زمان برای اجرا، هم باز این کاغذ دیواری‌ها هستند که یک گام جلوتر هستند. در کوتاه‌ترین زمان ممکن، می‌توان دیوارهای خانه را با انواع کاغذ دیواری‌ها تزئین کرد. کاغذ دیواری‌ها حتی دردسر کمتری هم برای اجرا نسبت به رنگ‌ها دارند. 

ذخیره عکس

 

آیا می‌توان ترکیبی از رنگ و کاغذ دیواری داشت؟


در نهایت اگر نتوانستید بین رنگ و کاغذ دیواری یکی را انتخاب کنید،  پیشنهاد می‌دهیم از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری برای دکوراسیون داخلی خانه‌تان استفاده کنید.

اما این ترکیب کردن باید هوشمندانه و معمارانه صورت بگیرد.

نکته‌ی آخر در‌باره‌ی انواع رنگ‌ها


رنگ‌ها هرچند که ساده به نظر می‌رسند، اما درکل شیک و رسمی برای همیشه باقی می‌مانند. شاید در ابتدا طرح‌های کاغذ دیواری برایمان جالب و دیدنی به‌شمار بیایند، اما ممکن است بعد از چند سال دلمان را بزند و مارا خسته کند، که این نیز شامل هزینه و صرف کردن زمان می‌شود. در آخر باید بگوییم که اگر از کاغذ دیواری استفاده می‌کنید، طرحی را انتخاب کنید که در عین جذاب بودن ساده هم باشد.

ذخیره عکس
کاغذ دیواری یا رنگ

طراگاه نکات مثبت و منفی رنگ و کاغذ دیواری را تا حدودی برایتان بیان کرد. اما این نظر و سلیقه‌ی شما عزیزان است که منجر به انتخاب نهایی می‌شود. اگر فکر ایده‌ها و طرح‌ها و نظرات جالبی در این‌باره دارید، می‌توانید آن‌را با طراگاه به اشتراک بگذارید.


بازدید : 120,500 بار

05 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاکاغذدیواریرنگدکوراسیون داخلیدیوار اتاقطرحنورگیر

مطالب محبوب »

Saturday , 24 June , 11:29