طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

صفورا شریعتیامير احمدي نيامحمد غفاریجمال احمدی شلحهعباس اقسامیبهمن احمدیلیلا عراقیانmahmood Ghasemiویستابست vista bestرضا قره داغیایزدیار اهیfinnwood
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

فاستر و معماری پایدار

هر پروژه در واقع فرصتی برای دست یابی به معماری پایدار است .

بازدید : 5,609 بار

07 آذر 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

نورمن فاستر، معمار برجسته ی بریتانیایی با تجربه ی پروژه هایی در شش قاره ی جهان و بیش از40 سال تجربه  بر این باور است که باید محیط زیست در طراحی معماری در نظر گرفته شود وی سه شنبه شب در سخنرانی خود با عنوان  مرکز شهر و  ساختمان های سبز ، این مسئله را عنوان کرد. 

 

ذخیره عکس
نورمن فاستر Norman foster

فاستر در سخنرانی خود به تجربه های محیطی، پروژه ها و ایده هایی در مورد تاثیر معماری بر روی محیط برای نمایش راهکارهای طراحی پایدار پرداخت. آثار او شامل سازه هایی در مقیاس طراحی شهری ازمیدان ترافلگر لندن (London’s Trafalgar square  ) تا  شهر ابوظبی مسادر ( Abu Dhabi’s Masdar City  ) و موزه هایی نظیر موزه هنر های بوستون و موزه ی لندن، فرودگاه پکن و هنگ کنگ، و ساختمان های دولتی نظیر پارلمان نیوجرمن ( New German Parliament ) در برلین  است.

 او می گوید: « ما در حال رفتن به سمت یک نوع جدید ازمعماری هستیم که درآن محیط را بیشتر کاربردی می بینیم، معماری امکان تلفیق چشم اندازها وارتباط آنها با دنیای اطراف را می دهد ». او همچنین معتقد است که شیوه ی تحلیل پروژه در مورد جزییاتی مثل نماها یا جریان هوا در ساختمان بسیار اهمیت دارد، به علاوه، فاستر روش های نوین را بستری مناسب برای گسترش معماری پایدار میداند.

ذخیره عکس
اهمیت فاستر به معماری پایدار

در هر پروژه ی فاستر، روش های مورد استفاده درطرح های اولیه با در نظر گرفتن طیف وسیعی از عوامل مثل پایداری شهری، فرهنگ محلی، عملکرد و هدف شکل میگیرد. طرح های  تحول گرایانه ی او می توانندبا طرح های سنتی و کلاسیک تلفیق شوند. فاسترهم چنین به اهمیت افزایش آگاهی در میان سیاست مداران اشاره کرده است. با توجه به نیازهایی مثل نور و کیفیت ساختمان، زیر ساخت های ما از پایداری شهرها جدایی ناپذیر است، در صورتی که اگر نگاهی به آلودگی شهر ها انداخته شود، می توان دید که بسیاری از شهر ها جمعیت یکسانی داشته ولی از نظر زیست محیطی وضعیت متفاوتی دارند.

ذخیره عکس

فاستربه اهمیت راهبردی معماری پایدار، در شهر های بزرگ اشاره می کند. در مواردی نظیر پل ها، معماری هوشمند موجب بهبود استاندارد هایی نظیر جریان ترافیک، تردد روزانه، تجارت و  فرهنگ می شود. خانه های ما تا چه حد با مبانی معماری پایدار مطابقت دارد؟ شما در مورد هوشمند سازی فضای زندگیتان چه نظری دارید؟ طرآگاه همواره منتظر ایده ها و نظرات شما در این باره است.


بازدید : 5,609 بار

07 آذر 1394

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Sunday , 11 December , 01:53