طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سمیه ابراهیمیجمال احمدی شلحهوحید حمزه پورmohammad marvastyامير احمدي نياایمان رجبیانایمان حسومیکمیل مهدی نژادافشین قربانیمهدی مصلحیامیر دیزانیمحمد غفاری
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

پنج ایده برای طراحی مکان مطالعه در یک آپارتمان یک‌خوابه

طراحی فضای مطالعه در آپارتمان

بازدید : 66,921 بار

26 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

پیدا کردن یک محل آرام برای تمرکز، در خانه بسیار نکته مهمی است. چرا‌که عموماً افراد بعد از یک روز پر‌مشغله به چنین مکانی نیازمند هستند. میزان توجه افراد به مطالعه سلیقه‌ی خاصی در طراحی وارد می‌‌کند. با طراگاه همراه باشید تا با این طرز فکر بهتر آشنا شویم!

ذخیره عکس
طراحی فضای مطالعه در آپارتمان

این مکان برای آنکه بهره‌وری بیشتری داشته باشد، باید به یک سری موارد چون دسترسی به کتاب وهم‌چنین فضایی برای کار کردن مناسب باشد و برای این نوع فضا طراحی شده باشد. عموماً این فضاها را با یک سری تغییرات جزئی در ظاهر می‌توان به خوبی ایحاد کرد، مخصوصاً که اگر فرد به مطالعه کردن معتاد باشد باید فکری به حال طراحی متناسب با نیاز او کرد. در اینجا به طراحی یک آپارتمان یک خوابه می‌پردازیم. فضایی که در بالا می‌بینید، یک ترکیب خوب از سایر فضاها است، همراه با رنگ‌بندی مناسب و المان‌هایی شیک و مینی‌مال، سعی در ایجاد یک فضای آرام و به دور از تنش برای ساکنین دیده می‌شود.

ذخیره عکس
طراحی فضای مطالعه در آپارتمان

طراحی آشپز‌خانه منحصر‌به‌فرد است و به صورت یک طرح «ال» شکل، ساخته و پرداخته شده است. طراحی تو‌در‌تو یک تکنیک بسیار زیرکانه برای حفظ فضا است، با این جفت خاص دیگر نیاز چندانی به قفسه پیدا نمی‌کنیم.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

در اینجا نگاهی به دفتر کار در منزل می‌اندازیم، که بسیار شیک و مدرن طراحی شده است. در فاصله‌ی بسیار مناسب از قفسه‌ها قرار گرفته تا از این فضا به خوبی بهره گرفته شود. در این طراحی فرد دیگر نیاز نیست، برای پیدا کردن کتاب مسافت زیادی را طی کند، فرد ساکن در این منزل مابین کتاب و محل کارش فاصله‌ای نمی‌بینید و این باعث تمرکز بیشتر ‌می‌شود.

ذخیره عکس
طراحی فضای مطالعه در آپارتمان

اتاق‌خواب شاید فضای خوبی برای محل کتاب خواندن باشد، من افراد زیادی را می‌شناسم که در اتاق‌خواب به مطالعه می‌پردازند. البته نباید بر روی تخت کتاب مطالعه کنید، چرا که ذهن از خواب منحرف می‌شود. باید در محل اتاق‌خواب یک جایی برای کتاب خواندن نیز طراحی بشود. 

ذخیره عکس
طراحی فضای مطالعه در آپارتمان

طاقچه‌های مینمالیستی کمک می‌کنند تا تنش فضا گرفته شود و فرد هموار در این نوع فضاها دچار تشویش نشود. طراحی گرم را در این فضا مشاهده می‌کنید! یک طیف رنگی ثابت مورد استفاده قرار گرفته شده، ولی با استفاده از نور از تخت شدن محیط اجتناب شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

قفسه‌های مشبک، جلوه خاصی به اتاق و فضا می‌دهند. برای گذاشتن یک خانه در وضعیت مطالعه و کار می‌بایست حتما، به بهره‌وری اهمیت بیشتر داد و المان‌هایی چون قفسه کتاب و میز کار را در کنار یکدیگر قرار داد. 

ذخیره عکس
طراحی فضای مطالعه در آپارتمان

برای بهتر شدن فضای خواندن و مطالعه‌ی کتاب، ایده‌هایتان را با طراگاه در میان بگذارید!


بازدید : 66,921 بار

26 ارديبهشت 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاطراحی خانهقفسه کتابسبک مینمالیستیاتاق‌خوابطراحی اتاق‌خوابطراحی آشپز‌خانهآشپزخانهاتاق‌خواب

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 09:52