طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

هومن بالازادهامیرحسین امیریصادق صیدبیگینادیا خوشخویسهراب رفعتمهراد رمضانیmostafa ahmadiجلیل موسویمنصور اجلیسپیده بهروزیnaser movahedنگار محمدی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ایده‌های جذاب برای رنگ دکوراسیون اتاق‌خواب

چه رنگ‌هایی را برای دکوراسیون اتاق‌خواب‌مان برگزینیم؟

بازدید : 18,609 بار

15 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

هیچ دو اتاق‌خوابی شبیه هم نیستند! هرکدام با ست خاصی از امکانات در زمینه‌ای مشخص، کاراکتر خود را به نمایش می‌گذارند. در میان این تنوع گسترده، انتخاب رنگی مناسب دشوار به نظر می‌رسد. در این که شما بخواهید دکوری آرام و خنثی داشته باشید یا این که ظاهری انرژیک به آن بدهید، رنگ‌ها عاملی کلیدی هستند؛ گاه به تنهایی و گاه در ترکیب با یکدیگر. طراگاه در این مطلب تلاش می‌کند تا ایده‌هایی برای هم‌نشینی رنگ‌ها در دکوراسیون اتاق‌خواب مطرح کند.

ذخیره عکس
دکوراسیون اتاق‌خواب

ابتدا از رنگ‌های ساده و خنثی شروع می‌کنیم. اگر می‌خواهید دکوری ساده و برازنده داشته باشید، اغلب باید زمینه‌ای از رنگ‌های خنثی نظیر خاکستری را مدّ نظر قرار دهید. وقتی زمینه‌ای خنثی داشته باشید، می‌توانید نقاط تمرکزی در دکوراسیون به‌وجود آورید. برای مثال یک آویز نوری با رنگی برجسته و تند نظیر قرمز، به‌راحتی توجه را به خود جلب می‌کند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

از دیگر عوامل برانگیزنده در زمینه‌های خنثی استفاده از کاغذدیواری‌های نقش‌دار بر دیوار اصلی (دیوار پشت تخت‌خواب) و یا نقاشی بر روی آن است. یا یک دیوار آینه‌ای چشم‌گیر که علی‌رغم متفاوت بودن، پالت رنگی اتاق را کماکان در محدوده‌ی خنثی نگه می‌دارد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

انتخاب دامنه‌ای از قهوه‌ای‌ها و بژها برایتان بسیار مناسب است اگر در پی آن هستید که اتاق‌خوابی راحت، گرم و خودمانی داشته باشید. برای همچنین فضایی نور گرم مکمل بسیار خوبی است. از مزایای دیگر زمینه‌ی خنثی این است که می‌توانید هر وقت که احساس کردید دکورتان دچار یکنواختی شده، با افزودن رنگ از طریق وسایل ساده‌ای نظیر کوسن یا پتو، تغییراتی ملموس در حال‌وهوای اتاق ایجاد کنیم.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

استفاده از رنگ‌های تاریک و عمیق نظیر آبی نیز به‌خوبی در اتاق‌خواب جواب می‌دهد و بر‌خلاف تصور عموم، باعث نمی‌شود اتاق تاریک و گرفته به‌نظر بیاید. با تن‌های مختلف از رنگ قهوه‌ای در اتاقی متشکل از بافت چوبی بازی کنید و به لطف گرما و زیبایی طبیعی چوب، اتاق‌خواب دنج و راحتی داشته باشید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

اما رنگ‌های اتاق‌خواب همیشه هم خنثی نیستند. رنگ‌هایی قوی و تپنده نظیر قرمز، زرد، نارنجی و سبز نیز می‌توانند در فضای اتاق‌خواب نقش ایفا کنند؛ منتها در مقادیر کوچک و بیشتر در المان‌های دکوراتیو اتاق‌خواب. استفاده از الگوها و طرح‌های گرافیکی برای دوری از تک رنگ شدن اتاق‌تان و تبدیل اتمسفر آن از خسته‌کننده به سرگرم کننده می‌تواند ایده‌ی خوبی باشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

کاربرد رنگ‌های درست در تعادل درست با یکدیگر نیز، چالشی واقعی است که اگر با موفقیت از آن عبور کنید نتیجه‌ی شگفت‌انگیز خواهد بود. مثل این کنتراست فوق‌العاده بین دیوار فیروزه‌ای و سرویس خواب سفید.

ذخیره عکس
دکوراسیون اتاق‌خواب

اما همان‌طور که گفتیم هر دکوری داستان خاص خود را دارد. ملاحت و لطافت زنانه رنگ صورتی  که با یک شخصی‌سازی قدرتمند به یک فضای هیجان‌انگیز و سرگرم کننده تبدیل شده، شاید راز این اتاق شگفت‌انگیز باشد.

ذخیره عکس
دکوراسیون اتاق‌خواب

ایده‌های خودرا در زمینه‌ی رنگ‌آمیزی دکوراسیون اتاق‌خواب‌ها را با طراگاه به اشتراک بگذارید.


بازدید : 18,609 بار

15 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هادکوراسیون اتاق‌خوابرنگخنثیگرماتاق‌خوابکاغذدیواریتخت‌خواب

مطالب محبوب »

Tuesday , 27 June , 08:02