طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

کمال کمونهالهام صحافیسامسونگ samsungداوود آبادیشرکت رویا طرح داخلیابزار تونل جهانمهدی علیزادهمحمد مهدی فخیمیرضا صیادیانبابک مجدپورSomayeh Ahemehسجاد اسدی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

ظاهری نامنظم برای یک کلبه‌ی ییلاقی

ساخت خانه‌ای در دل طبیعت با ساختاری چندوجهی

بازدید : 75,138 بار

توسط : سجاد اسدی
18 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

معماران کانادایی یک کلبه‌ی ییلاقی در نزدیکی یکی از پیست‌های اسکی طراحی کرده‌اند، که ظاهر آن دارای زوایای مختلف و نامنظم می‌باشد و هم‌چنین سقف این خانه نیز دارای شیب خاصی می‌باشد. قسمت اعظم این خانه با چوب ساخته شده و شیب سقف بدلیل آن است که در مواقع بارش شدید برف، نیازی به برف‌روبی آن نباشد. با طراگاه همراه باشید تا سری به این کلبه‌ی منحصربه‌فرد بزنیم.

ذخیره عکس
طراحی کلبه‌ی ییلاقی

در بالاترین قسمت این کلبه، اتاق‌نشیمنی وجود دارد که مشرف به دره‌ی زیبای روبه‌رو بوده و با حضور در آنجا می‌توان در طی شبانه‌روز مناظر بسیار چشم‌نواز و زیبایی از طبیعت اطراف را نظاره‌گر بود. این کلبه در 80 کیلومتری شمال کانادا و نزدیک یک پیست اسکی پرطرفدار قرار گرفته و در مجموع 460 متر مربع مساحت دارد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

این خانه در یک شیب تند و بر روی تخته‌سنگ‌های ناهمواری ساخته شده است. فضایی مناسب برای گاراژ در نظر گرفته شده، ورودی خانه نیز غیرمعمول و باریک می‌باشد که رو به مسیر تردد پیست باز می‌شود. معماران در ساخت ظاهر ناموزون این بنا، دو موضوع اصلی را مد نظر قرار داده بودهاند: یکی این‌که فضای داخلی کافی به وجود آید و دوم این‌که شیب سقف طوری باشد که را به مکان مناسبی انتقال دهد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

ناحیه‌ی اتصال این خانه به زمین از جنس بتن می‌باشد، تا عایقی باشد در برابر سرمای محیط و بقیه‌ی بنا هم از چوب و فولاد تشکیل شده و  کل خانه از چوب‌های یک شکل محلی ساخته شده است.فضای گاراژ در قسمت پشتی خانه تعبیه شده و محل مناسبی، برای قرار دادن تجهیزات اسکی و شستن و خشک کردن لباس است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

ورودی ساختمان بسیار باریک و بلند، که در یک طرف گاراژ قرار دارد. تمام طبقه‌ی اول مختص اتاق‌نشیمن شده و به سبب وجود سقف نامسطح، دیوارها هم متوازن نبوده و قسمت‌هایی از دیوار خانه هم با جداره‌های شیشه‌ای پوشیده شده تا بتوان مناظر اطراف را به‌راحتی مشاهده کرد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

راه‌پله‌ی این خانه از اتاق‌نشیمن طبقه‌ی پایین، شروع شده و به یک سوئیت بسیار زیبا در بالاترین قسمت ساختمان منتهی می‌شود. حفاظ راپله هم از جنس شیشه انتخاب شده تا مانع مشاهده‌ی مناظر طبیعت نباشد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

یک راهروی چوبی در طبقه‌ی اول وجود دارد، که اتاق‌نشیمن را به یک اتاق مطالعه‌ی کوچک و اتاق‌خواب متصل کرده است و اتاق میهمان هم در طبقه‌ی اول طراحی شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

راه‌پله‌ی دیگری در بیرون از ساختمان طراحی شده که به پشت‌بام منتهی می‌شود و توسط سایبان طبقه‌ی اول پوشیده شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را با طراگاه در میان بگذارید.

 

    کانال


بازدید : 75,138 بار

توسط : سجاد اسدی
18 تير 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاکلبه‌ی ییلاقیکلبه‌خانهنامنظمزیبالوکسسقفاتاق‌خواباتاق‌نشیمنپشت بام

مطالب محبوب »

Thursday , 22 June , 22:53