طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

mahmood Ghasemiروزبه عالمیاننیلپر info@nilper.irرضا جعفری نژادمازیار فخرقاسمیجمال احمدی شلحهابزار تونل جهاننیما کیوانیمرتضی صادقیuser 5ویدا لطفیمهدی علیرضایی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

یکی از بزرگترین شهرک های ایران و خاور میانه

مسکن مهر در مقابل شهرک اکباتان

بازدید : 27,302 بار

23 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

شهرک اکباتان یکی از مناطقی است که در ایجاد و ساخت آن به کیفیت محیط زندگی افراد جامعه توجه شده و می بینیم که همچنان  به عنوان یکی از محلات مناسب زندگی مورد توجه همگان بوده و بدون اغراق ، واقعا محیطی است که مردم در این شهرک احساس آرامش ، رفاه ، آسایش و امنیت را دارند  و به عنوان یک الگوی موفق می توانست  در شهرسازی مورد استفاده قرار گیرد.

با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس

شهرک اکباتان یکی از بزرگ ترین شهرک‌های خاورمیانه است که در غرب و شمال غرب تهران و منطقه ۵ شهرداری تهران احداث  و مورد بهره برداری قرار گرفته و عمر مفید این شهرک در حدود سیصد سال برآورد شده است. البته شهرداری جهت اعطای وام در حال حاضر صدسال  آن را پذیرفته است. در ضمن طراحی این مجموعه بر عهده جردن گروزن آمریکایی، و ساخت آن بر عهده شرکت آمریکایی استارت بود.

در دهه های اخیر دولت ها جهت رفع مشکل مسکن شهروندان وافزایش بدون تناسب مساحت و فضای شهر با تعداد متقاضیان خانه ، دست به تلاش هایی زده و سعی کرده اند در جهت رفع مشکل مسکن بکوشند اما اکثرا تجاربی ناموفق بوده و با شکست همراه شده اندو آخرین پروژه های مسکن در غالب انبوه سازی و ایجاد شهرک های مسکونی پروژه مسکن مهر بوده که همچنان به عنوان پروژه نا تمام و ناموفق و بدون کیفیت سازه ها و بناها نیمه کاره مانده است و تعجب از این است که وقتی ما با پروژه ای موفق مانند شهرک اکباتان روبرو هستیم و چنین الگوی بی نظیری در ایران و خاورمیانه را در دست داریم چرا و به چه دلیل یا دلایلی از آن بهره نگرفته و باز به دنبال یک طرح بی کیفیت و غیر استانداردی رفته و آن را در نیمه راه رها کنیم.

ذخیره عکس

شهرک اکباتان تهران به عنوان یکی از شاخص‌ترین مصادیق مجموعه‌سازی برتر کشور و حتی خاورمیانه نمونه ای عینی از یک پروژه موفق است و اگر روش ساخت این مجموعه تداوم پیدا می‌کرد و توسعه می‌یافت، امروز ما دچار معضل مسکن مهر نمی‌شدیم.

 شهرک اکباتان از سه فاز تشکیل شده و دارای ۳۳ بلوک، ۱۵۵۹۳ واحد مسکونی و بیش از یکصد هزار نفر جمعیت می‌باشد. و ساخت و ساز ضد زلزله و معماری دقیق و متناسب آن قابل قبول همه سلیقه ها می باشد. اكباتان به عنوان يكی از نخستين تجربيـات نظـام شهرسـازی ايـران در زمينـه بلنـد مرتبـه سـازی و به واسطه موقعيت مكانی آن كه در يكی از مبادی ورودی پايتخت واقع شده، نه تنها در سطح منطقـه بلكه در سطح شهر نيز واجد جايگاه و اهميت خاصی است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

از جمله استاندارد های در نظر گرفته شده در این مجموعه، مقاومت در برابر زلزله تا 9 ریشتر،  پله های فرار و اضطراری، فضای سبز وسیع، رایزرهای مستقل از یکدیگر، کانال های شوتینگ و همچنین ایجاد زاویه ی ۱۲۰ درجه در قرار دادن شاخه های هر یک از ساختمان ها از جمله راهکارهای استفاده از دید حداکثری، جلوگیری از سایه اندازی ساختمان ها روی یکدیگر و کاهش دید واحدها به یکدیگر است.

 

نظرات خود را با طراگاه در میان گذارید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

بازدید : 27,302 بار

23 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاشهرک اکباتانخاورمیانهشهرسازیفضای سبزپله اضطراریشوتینگضد زلزله

مطالب محبوب »

Tuesday , 27 June , 08:11