طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

نازنین سادات ملکوتیحسین مژدهینیما کیوانیآزاده شاهچراغیعلیرضا فخفوریساغر صادقیاستیل البرز pr@steelalborz.comمـــهـکامه کــرمانـیتینا شاه محمدیابتکار توسعه کاوش (ابتکار آریایی)شركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)zahra sadeghi
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

طرح نجات یک محله

طرح استودیوی طراحیMVRDV در هفته ی طراحی پکن

بازدید : 8,819,360 بار

23 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

در جریان هفته طراحی سال 2015 پکن، طراحان، معماران و نوآوران از سراسر جهان به منظور تحقیق و بازتاب استاندارد­های موجود زندگی شهری پکن، گرد هم آمده‌‌اند. یکی از طرح‌های برجسته، طرح شرکت  MVRDV برای نوسازی محله ی «هوتونگ» در پکن است. با طراگاه همراه باشید.

ذخیره عکس
نجات یک محله

خانهی توسعهی هلند در این هفتهی طراحی ، پروژهای را در محلهی «هوتونگ» (hutong) توسط استودیوی هلندی MVRDV به اجرا درآورد. پژوهش آینده‌ی هوتونگ، مجموعه‌ای از تجربیات و تحقیقات است که در قالب راه‌حلی پیشنهادی برای زندگی شهری پر‌جمعیت به تصویر کشیده شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

مسئول پروژه دراین‌باره می‌گوید: «در زندگی شهری امروز، چگونه میتوان در شهرهایمان خرسند و سالم باشیم؟ و چگونه باید شهرهایمان را با هوا، آب، انرژی پاک و غذا بهبود و ارتقا دهیم؟ چراکه آنها هم‌ به نوبه‌ی خود سبب بهبود زندگی ما میشوند».

ذخیره عکس

 

علاوه بر این، MVRDV طرح جامع تصویری را به وجود آورده که به تشریح توسعه‌ی آینده‌ی هوتونگ در مرکز پکن میپردازد، پیشرفت آن در مقایسه با مکانهای اطراف به تعویق افتاده است، این طرح قابلیت عظیمی را برای این منطقه ایجاد می‌کند.این طرح مطالعات اقتصادی پایدار را در ساختار شهری موجود، با احترام و تکیه بر زندگی روزمره در روستای تاریخی پیشبینی میکند. چندین آزمایش فضایی که تصور می‌شود هر یک پتانسیل اقتصادی، اجتماعی و یا زیباییشناسی خاص را یافته، و جایگزینی برای تحولات هوتونگ که در طول چند دهه گذشته صورت گرفته است فراهم می‌کند.

ذخیره عکس

 

  تغییرات و مداخلات تصور شده‌یMVRDV ، استراتژیهایی را برای استفاده بیشتر از طرح توسعه‌ی هوتونگ  به واسطهی نتیجه‌گیری و تطابق منطقه به نیازهای فعلی و آینده پیشنهاد میکند.در هفته ی طراحی 2015 پکن، این پروژه به صورت فیلم و یک کتاب بزرگ به نمایش گذاشته میشود.این نمایش حاوی نوآوری در به تصویر کشیدن آیندهی بهتر شهری است، در حالی که به طور هم‌زمان قدرت و روح عملگرا، باز و مفهومی طراحی هلندی را نشان میدهد.

شهرهای جوامع در حال توسعه‌ی هر روز بیشتر از دیروز در خطر تخریب بافتهای سنتی و عقب ماندن از تغییرات دنیای مدرن هستند، در این میان معماران و طراحان شهری آخرین امید برای احیا و به روزرسانی بافتهای شهری خسته از تحولات امروزی هستند.

ذخیره عکس
نجات یک محله

مشاهدات خود درباره‌ی  این موضوع را با ما در میان بگذارید و این بحث را در طراگاه ادامه دهید.


بازدید : 8,819,360 بار

23 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Saturday , 24 June , 11:38