طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

اکوآرکفرامرز گشایشیfinnwoodقالیکده iran carpetمحمد احمدیرضا جلیلی مدیر فروش و مشاور اجراییمهدی مصلحیوحید حمزه پورطاها رضاییبابک مجدپورمرضیه مجدالاشرافیجواد خدایی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

امارات متحده و شهرهایی که سبز می شوند

شهر شاخبوت ( Shakhbout )، شهر سابق خلیفه ، یک منطقه مسکونی مهم در امارات است.

بازدید : 15,492 بار

20 آذر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

طرح جامع برای توسعه شهر شاخبوت که دارای مکان اضافی برای ساکنین و تسهیلات عمومی نظیر پارک، مسجد، مدارس و بیمارستان است توسط شورای برنامه ریزی و طراحی شهری ابوظبی کامل شده است. این طرح جامع قبلاً به شهرداری ابوظبی برای اجرا داده شده بود. با ما در بررسی ایمن موضوع همراه باشید.

تکمیل طرح جامع نتیجه همکاری و هماهنگی بین UPC و همه سهام داران دولتی از جمله ADM، ابو ظبی شورای آموزش و پرورش، سازمان بهداشت ابوظبی، اداره کل امور اسلامی و اوقاف، شرکت توزیع ابوظبی و مسکن ابوظبی است .

ذخیره عکس
ذخیره عکس

شهر شاخبوت که قبلا موسوم به شهر خلیفه بوده است، یک منطقه مسکونی مهم در سرزمین ابوظبی  در30 کیلومتری ابوظبی و منطقه مرکزی تجاری، شمال شرق شهر محمد بن زیاد و جنوب فرودگاه بین المللی ابوظبی می باشد. این  طرح جامع که مساحت 1.854 هکتار را پوشش می دهد، دارای مراکز عمومی یا دولتی بسیاری برای ساکنین در یک منطقه مهم راهبردی نزدیک به شهر زاید است که محل تمرکز دولت فدرال، سفارت های خارجی و وزارت خانه ها است. اگرچه شهر گفته می شود شاخبوت که خانه بیش از 8000 نفر دراینده است با این حال در این شهر قبلا یک جامعه سکونت داشته و طرح جامع برای همه محله های آن طراحی شده است.

ADM امروزه از این طرح جامع برای  تکمیل کردن طرح های معماری دیگر استفاده می کند. این کار در راستای بهبود اجزای زیر ساختی بر اساس چشم اندازی به منظور ایجاد زیر ساخت مدرن برای حل مسائل گذشته صورت می گیرد. برای انجام این کار ADM مطالعه ای را برای ارزیابی تفاوت های بین زیر ساخت های قبلی و موجود انجام داده است که کار مورد نیاز جهت تکمیل همه شبکه های خدماتی از جمله مخابرات، فاضلاب، زهکشی آب باران، آبیاری و شبکه آب زیر زمینی را تعریف میکند .

به علاوه طرح جامع حمل و نقل تا پایان 2015 نهایی می شود و این طرح در بر گیرنده توسعه خیابان ها برای بهینه سازی جریان ترافیک و نیز بهبود نقاط ورودی و خروجی از شهر شاخبوت و نقاط ارتباطی با شبکه های بزرگ راه است .

ADM همچنین خاطر نشان کرده است که پروژه های زیر ساختی اصلی در شهر شاخبوت شامل توسعه خیابان ها و زیر ساخت های  تجاری است. طراحی زیر ساخت کامل شده و کارهای اجرایی در فصل پاییز 2016 شروع می شوند .

در رابطه با طرح های افزوده شده به شهر شاخبوت، ADM خاطر نشان کرده است که اجرای این پروژه ها از ابتدای2017 شورع می شود. و این همراه با شروع برخی پروژه های زیر ساختی با کامل شدن زیر ساخت ها و شبکه های خدمات عمومی از جمله بهبود خیابان ها و نقاطعات با افزودن چراع های راهنما، در امتداد سیمای شهری خواهد بود.

 به محض نهایی شدن طرح جامع حمل و نقل کارهای طراحی این پروژه ها در 2017 شروع می شوند. با این حال، کار های اجرایی در 2018 شروع شده و در  قالب زمانی 3 ساله کامل خواهد شد.

شرکت ADM بیان کرده است که این طرحی برای 5 ساله آینده است از جمله توسعه 29 پارک در غالب 7 پروژه. اولین پروژه برای چهار پارک اجرا میشود که کار اجرای آن در اواخر 2016 شروع خواهد شد. دومین پروژه برای چهار پارک است که اجرای آن در  اواخر 2017 شروع می شود.

ذخیره عکس

بازدید : 15,492 بار

20 آذر 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Sunday , 28 May , 09:07