طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

محمد مرتجیمحمد داوریالناز پائیزمحمد احمدیboshra javaheriالهام ضیاءآبادیmohammad marvastyمرضیه مجدالاشرافیشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)naser movahedانیتا  فضلیحامد شکریان
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

سنگ ، هدیه ی زیبای طبیعت به خانه ی شما (قسمت دوم)

انرژی، نور و زیبایی، ارمغان سحرانگیز سنگ های شبه زینتی برای خانه ی ما

بازدید : 25,989 بار

05 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

در ادامه این موضوع طراگاه به معرفی چند نمونه ی دیگر از سنگ های شبه زینتی مورد استفاده در طراحی داخلی خانه ها میپردازد.

ذخیره عکس
اهمیت سنگ های زینتی در زیبا سازی منازل
ذخیره عکس

6)  مرجان اندونزیایی:

 مرجان ها امروزه ماده اصلی برای بسیاری ازمتخصصان و صنعت گران صنایع دستی می باشد. هنوز، این افراد در طراحی و تزیین این آثار اقیانوسی ارزشمند، سرآمد می باشند، ولی لازم به ذکر است که مرجان های آهکی، امروزه در مناطق حفاظت شده در خطر انقراض هستند. با رسوبات معدنی فسیلی باستانی که به صورت مکمل هایدرمانی وفیلترهای تصفیهآب استفاده می شوند، این قطعات محدود، فرصت منحصربه فردی را برای تزیین خانه شما با یکی از زیبا ترین سنگ ها فراهم آورده است.

ذخیره عکس

7)  یشم سبز جاماییکایی:

این سنگ نیمه قیمتی  چشم گیر ، وجه تسمیه خود را از جزیره کاراییب گرفته است که اراضی  و اقیانوس های آن به دلیل رنگ درخشان و حاره ای خود معروف هستند . رنگ های زرد ، قرمز و قهوه ای در این سنگ با رنگ گرم، در میان نمونه هایی می باشند که یک اثر بصری قوی را بر فضای درونی در بیننده ها ایجاد می کنند .

ذخیره عکس

8)  رنگ لاجوردی:

این سنگ نیمه قیمتی  با رنگ آبی پر رنگ،  به دلیل رنگ بسیار  جذاب و شاد خود معروف است . این سنگ ها  که برای استفاده در آشپز خانه و حمام مد نظر هستند در منطقه خاور میانه در بسیاری از کشور ها استخراج می شوند . امروزه ، قطعاتی از این سنگ زیبا از معادنی در شرق تهیه شده رنگ  مناسبی را برای مالکان خانه که دنبال خانه های خاص هستند ارائه می کند .

ذخیره عکس

9)  عقیق برقانی:

این سنگ نام خود را از شکل آلو مانند خود گرفته است و با طیف وسیعی از قطعه هایی ظریف در رنگ ها که از سفید کرم تا زرد ، صورتی ، قرمز و آبی متغیر است ، یک اثر آرام بخش را داشته و گزینه ای مناسب برای  تزیینات داخلی نظیر حمام ، آشپز خانه ، دیوار و مبلمان می باشد.معنی عقیق در زبان یونانی به معنی شادی است .

ذخیره عکس

10)  یشم ارغوانی:

این سنگ سخت، مقاوم و صیقلی دارای رنگ های متغیر ازخاکستری مایل به قهوه ای تا قطعات ماهونی و اسطوخودوسی زیبا است. این کانی ها که متشکل از  کوارتز، پلاژیوکلاز و یشم سبز هستند سنگ های رنگی که رنگ آمیزی نشده و یا پرداخت خاصی بر روی آن ها  انجام نمی شود. این سنگ ریشه در تاریخ دارد و بسیاری از تمدن های تاریخی نظیر روم باستان، چین، آمریکای جنوبی از آن دراسلحه سازی، جواهر آلات و حتی ضرب سکه استفاده می کردند.

در ادامه با طراگاه همراه باشید.


بازدید : 25,989 بار

05 دي 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاتگی ثبت نشده است

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 23:36