طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

نگار محمدینیلپر info@nilper.irحمید نادریسلیمانیشهاب میرزاییانحمید عرفانیانمهدی جعفری منشmahmood Ghasemiمحمد غفاریمحمد مهدی دودانگهامیرحسین امیریکسری سعادت جو
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

اینجا آبی‌ترین کارواش دنیا است

طراحی یک کارواش متفاوت و زیبا در مادرید

بازدید : 94,097 بار

11 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

کارواشی از این آبی‌تر دیده‌اید؟ طراحی این کارواش جدید در شهر مادرید (Madrid) اسپانیا آنقدر خاص و نمایشی است که اگر یک بار اتومبیل‌تان را برای شستشو به آنجا ببرید، تبدیل به تجربه‌ی بی‌نظیری در زندگی‌تان خواهد شد. همراه ما در طراگاه از این کارواش آبی دیدن کنید.

ذخیره عکس
آبی‌ترین کارواش دنیا

طراح این کارواش خانم "لینا تورو" (Lina Toro) معمار اسپانیایی است که فعالیتش را از سال 2002 در مادرید شروع کرده است. کارواش "بوربوکار" (Burbucar) در زمینی متعلق به یک ساختمان 7 طبقه ساخته شده و 70 متر طول و 12 متر عرض دارد. 
به گفته‌ی "تورو" کارواش "بوربوکار" از روش‌های پاک و مبتکرانه‌ای در شستشوی اتومبیل بهره می‌گیرد، و مالکین می‌خواستند که این مضمون را با طراحی ظاهر جدیدی برای آن به تصویر بکشند. "لینا تورو" و تیم معماری‌اش توانستند در طول مدت یک ماه، عملیات بازسازی را به اتمام برسانند بدون اینکه در کار این کارواش پرمشغله اختلال ایجاد کنند. کارواش "بوربوکار" روزانه به حدود 80 اتومبیل سرویس می‌دهد.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

از نکات مهمی که هنگام طراحی این کارواش مد نظر قرار گرفت، این بود که مشتریان بتوانند تمام فعالیت‌های صورت گرفته را در طول شستشوی اتومبیل مشاهده کنند. بنابراین، با نصب ویترین‌های شیشه‌ای، مراحل مختلف شستشوی اتومبیل در معرض دید قرار گرفت. 
کارواش "بوربوکار" روی یک بستر لاستیکی به قطر 10 سانتی‌متر ساخته شده که لرزش ناشی از حرکت موتورها را در تونل کارواش جذب می‌کند. هشتاد درصد آب استفاده شده در شستشوی اتومبیل‌ها هم در یک اتاق تصفیه شامل شش تانکر مخصوص، به چرخه‌ی مصرف برمی‌گردد. 

ذخیره عکس
ذخیره عکس

مشتریان می‌توانند در طول زمان شستشوی اتومبیل‌هایشان در مکان‌های تعیین شده به انتظار بنشینند. برای پیدا کردن این مکان‌ها کافی است خطوط راهنمای سیاه رنگ را دنبال کنید. بعلاوه، یک اتاق مجزا هم برای انتظار و استراحت مشتریان در نظر گرفته شده است. صندوق تسویه هم درست در اتاق کناری است که مشتریان در نهایت برای پرداخت هزینه‌ی شستشوی اتومبیل‌شان به آنجا مراجعه می‌کنند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

تقریباً همه جای این کارگاه به رنگ آبی است. انتخاب رنگ آبی باعث شده که جزئیات فنی و ماشینی کارواش بهتر خود را نشان دهند و ماشین‌آلات صنعتی به زیبایی جلوه کنند. تنها چیزهایی که این یکپارچگی را بر هم می‌زند، خط‌های سیاه، صندلی‌ها و گلدان‌های سفید و گیاهان سبز هستند. در اتاق انتظار صندلی‌های حبابی شکل از سقف آویزان شده‌اند و فضایی مدرن ایجاد کرده‌اند. لوگوی کارواش هم با حروف سیاه نورپردازی شده از زیر، روی یکی از دیوارهای کارواش خودنمایی می‌کند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

کارواش‌ها ساخته می‌شوند تا اتومبیل‌های شما را تمیز و براق کنند، اما چه اشکالی دارد اگر خودشان هم تمیز و براق باشند؟ کارواش "بوربوکار" در مادرید با رنگ آبی پرجلوه‌ی خود، مثل صحنه‌ای است که برای یک فیلم سینمایی طراحی شده باشد. نظر شما در مورد این کارواش چیست؟ طراگاه مشتاق شنیدن است.


بازدید : 94,097 بار

11 خرداد 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاکارواشطراحیبازسازیرنگ‌ها در معماریمعماری فضای صنعتیبازیافتاتاق تصفیهتانکر آبکفپوش لاستیکی

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 09:58