طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

mostafa ahmadiShaqayeq Abaszadeسیروس مهراندیشmohammad marvastyboshra javaheriکسری سعادت جوآذران پلاستیک azaran-plasticنگار سریع الاطلاقشركت معماري و دكوراسيون زانا(عصر برتر)جمال احمدی شلحهویستابست vista bestپرهام شکوهی
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

آشپزخانه ای کارا با داشتن جزیره ای فریبا

چگونه از جزیره آشپزخانه استفاده ای کارا توأم با جذابیت و فریبندگی داشته باشیم؟

بازدید : 24,968 بار

22 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

کسانی که اوقات زیادی را در آشپزخانه می گذرانند، می دانند که یک پیکربندی خوب برای آشپزخانه، به خلاقیت و زایندگی شما در فرایند پخت کمک شایانی خواهد کرد. در این میان جزیرههای آشپزخانه که به صورت پیشخوانی در مرکز فضا و بدون ارتباط فیزیکی با دیوارها و کابینت های اطراف قرار می گیرند نقشی حیاتی ایفا می کنند. آن ها می توانند فضای پیشخوان، فضای ذخیره و حتی فضای پذیرایی و سرگرمی تان را دو برابر کنند. راه های زیادی هست که شما می توانید این جزیره ها را متناسب با سبک زندگیتان تغییر دهید. همراه طراگاه باشید تا چند مورد از آن ها را به اتفاق بررسی کنیم.

ذخیره عکس
پیشخوان همچون جزیره در آشپزخانه

بیشتر جزیره های آشپزخانه روی افزایش فضای پیشخوان و فضای ذخیره تمرکز دارند. در این حالت وجود قفسه ها، کشوها و جعبه های چوبی در زیر آن ها متداول است. اغلب از آن ها برای نگهداری مواد خشک نظیر سیب زمینی، پیاز و موادی که نیاز به شرایط نگهداری خاص ندارند استفاده می کنند.

ذخیره عکس
فضای پیشخوان

فضاهای ذخیره را می توانید به شکلی شکیل تر نیز در دل جزیره تان داشته باشید. کشوهای ریلیِ عمودی در این مورد فوق العاده اند و با طراحی چند طبقه شان همانند یک مارکت کوچک به نظر می رسند.

ذخیره عکس
کشوهای ریلیِ عمودی

جزیره ها را می توانید به مرکز فعالیت و هنرنمایی نیز تبدیل کنید. قرار دادن یک فر متناسب در دل یک جزیره آشپزخانه، باعث می شود که قادر باشید درهر شرایطی مهمان هایتان را غافلگیر کنید.

ذخیره عکس
قرار دادن یک فر متناسب در دل یک جزیره آشپزخانه

اگر آشپزخانه تان عرض مناسبی داشته باشد می توانید از جزیره به عنوان فضای پذیرایی و دور همی استفاده کنید. کافی است صندلی های پایه بلند را در کنار آن قرا داده و روی آن را مثل میز غذاخوری بچینید؛ با دسترسی فوق العاده به اجاق، یخچال، سینک وهر چیز دیگری که به آن نیاز دارید.

ذخیره عکس
صندلی های پایه بلند

اگر خانواده پر جمعیتی دارید می توانید از نیمکت استفاده کنید و این نیمکت ها از جنس بدنه جزیره اند و در درون آن جای می گیرند تا مشکل اشغال فضا نیز نداشته باشید.

ذخیره عکس
نیمکت ها از جنس بدنه جزیره

چه کسی دوست دارد که سطل زباله اش در معرض دید باشد؟ می توانید یک کابینت مخصوص در دل جزیره تان تعبیه کرده و سطل زباله را در آن از نظر پنهان کنید.

ذخیره عکس
سطل زباله مخفی

شاید تا به حال پیش آمده باشد که از زیادی ظرف ها و بطری ها در یخچالتان به تنگ آمده باشید. با نصب یک یخچال کوچک -فقط مخصوص نوشیدنی ها- در زیر جزیره تان این مشکل نیز به راحتی قابل حل است. حالا فقط کافی است جلوی بار بنشینید و نوشیدنی محبوبتان را سفارش دهید!

ذخیره عکس
یخچال کوچک -فقط مخصوص نوشیدنی ها

اما کارایی جزیره های آشپزخانه به همین ها محدود نمی شود. شاید برایتان جالب باشد که بتوانید روی جزیره آبریزی هم داشته باشید. وجود یک سینک ظرفشویی با سنگ هایی هماهنگ با دیوارهای اطراف، حس یکپارچه ای از کلیت فضا به دست می دهد.

ذخیره عکس
سینک ظرفشویی

راستی! چندان لزومی هم ندارد که آشپزخانه ای بزرگ با جزیره ای طراحی شده داشته باشید؛ یک میز یا قفسه مطبق قدیمی در وسط یک آشپزخانه نقلی هم حکم یک جزیره را دارد! به شرطی که با چیدمان با سلیقه و رنگ های زنده آن را تازه نگه دارید....

ذخیره عکس

ایده های خود در مورد دکوراسیون آشپزخانه ها را با طراگاه به اشتراک بگذارید.


بازدید : 24,968 بار

22 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاجزیره آشپزخانهپیشخوان، کاراییفضای ذخیره سازی

مطالب محبوب »

Wednesday , 28 June , 06:23