طراگاه | مرجع دکوراسیون منزل، معماری داخلی و طراحی داخلی

ورود / ثبت نام
FA EN

« به همکاران خود در طراگاه بپیوندید »

سهند منشیابزار تونل جهانمیلاد نصرالهینیما کیوانیnaser movahedzahra sadeghiمرتضی صادقیپمپ ابارا ابارافریناز رضویروناک رافتساربوک sarboukmostafa ahmadi
هم اکنون ثبت نام کنید یا وارد شوید
« بازگشت

چند نمونه‌‌ی جذاب از قفسه‌های مدرن کتاب‌

چگونه قفسه‌های کتاب مدرن و کارا داشته باشیم؟

بازدید : 20,123 بار

05 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

به‌هنگام بازسازی یا دکوراسیون منزل شاید قفسه‌های کتاب کمتر از چیزهای دیگر مورد توجه قرار می‌گیرند، درحالی که می‌توانند با انتخابی ظریف و منحصر‌به‌فرد فضای اطراف خود را تحت‌الشعاع قرار دهند. اصلا مگر انتخاب یک جفت قفسه‌ی کتاب چه‌قدر می‌تواند سخت باشد؟! برای آسان‌تر شدن کار، طراگاه، نمونه‌های جذاب و متنوعی از قفسه‌های کتاب را برای‌تان جمع‌آوری کرده. بد نیست به اتفاق نگاهی به آن‌ها بیندازیم. 

ذخیره عکس
قفسه‌های مدرن کتاب‌

اگر دوست دارید تمام دیوار را به جاکتابی تبدیل کنید می‌توانید از نمونه‌های زیر ایده بگیرید؛ قفسه‌ی کتاب کل دیوار داخلی را پوشانده و به‌لطف انحنای ظریف و اندازه‌های متفاوت قسمت‌های آن کل مجموعه در معرض دید است. این قفسه‌های نیمه‌باز کاملا زیبا به‌نظر می‌رسند و به شما امکان نگهداری کتاب‌ها به هر دو صورت باز و پوشیده را می‌دهند. شما می‌توانید تعدادی از کتاب‌های مورد علاقه‌تان را به نمایش بگذارید و بقیه را در قسمت پشتی از دید خارج کنید.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

برای آن‌که ظاهر سرخوشانه‌تری به اتاق‌تان دهید می‌توانید با تخته‌های چوب، یک طرح ویترین مانند برای قفسه‌ی کتاب‌تان تدارک ببینید. این طرح اتاق‌تان را گرم و دنج می‌کند و ظاهری غیررسمی به آن می‌دهد. اما اگر می‌خواهید برای کتاب‌خانه محل‌کار یا اتاق نشیمن‌تان کاری بکنید، باید ظاهری باوقارتر و هوشمنداته‌تر به آن بدهید. استفاده از یک قفسه کتاب دیواری با قسمت‌های باز و تلفیقی از جزئیات مدرن، صنعتی و ستنی ایده‌ی خوبی است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

بسیاری از کتابخانه‌های طراحی شده برای اتاق‌های نشیمن در اطراف فضای تلویزیون تعبیه می‌شوند. در این حالت قفسه‌ی باز و بزرگی در سمت راست به‌عنوان چارچوب تلویزیون در نظر گرفته می‌شود و بقیه‌ی فضا اطراف آن سازمان می‌یابد. بعضی از قسمت‌ها نیز می‌تواند برای از دید خارج کردن برخی چیزها بسته باشد. گاهی رویکرد ارگانیک در طراحی کتاب‌خانه‌ها باعث می‌شود تا آن‌ها بامزه و شخصی از آب دربیایند و آن‌ها را به فضاهایی مدرن و خودمانی نزدیک‌تر کنند.

ذخیره عکس
ذخیره عکس

بسیاری از طراحی‌های مدرن با فرم‌ها و اشکال هندسی بازی می‌کنند وگاهی اوقات نتیجه‌ی کار شامل خطوط برجسته و الهام گرفته از صنعت است. مثل قفسه‌های چوبی این نشیمن که با قفسه‌های داخلی اطراف کاناپه در هارمونی کامل قرار گرفته‌اند. اما بشنوید از وجود قفسه کتاب در حمام که شاید عجیب‌ترین چیزی باشد که در مورد دکوراسیون داخلی شنیده‌اید! در این نمونه از قفسه‌های داخلی در اطراف وان حمام استفاده شده و بدون اشغال کوچک‌ترین فضای اضافی، حمام صاحب کتاب‌خانه‌ای کوچک و دوست‌داشتنی شده است.

ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس
ذخیره عکس

طراگاه همچنان منتظر ایده‌های بکر شما در زمینه‌ی دکوراسیون داخلی و مخصوصا قفسه‌های کتاب است.


بازدید : 20,123 بار

05 شهريور 1395

چاپ صفحه

ایمیل

نظرات

مطالب مرتبط »

ویدیوهای پیشنهادی »

نظرات ( 0 )

هیچ نظری ثبت نشده است

ثبت نظر شما

قبل از ارسال نظر ، قوانین و ضوابط سایت را مطالعه کنید

تگ هاقفسه کتابکتاب‌خانهدکوراسیون مدرنمنزلقفسه

مطالب محبوب »

Friday , 23 June , 18:39